poster

Obušku, z pytle ven!

 • SK název

  Obušok, z vreca von!

 • EN název

  Stick, Stick, Start Beating!

Pohádka / Komedie

Československo, 1955, 70 min

Komentáře uživatelů k filmu (239)

 • golfista
  ****

  Výborná pohádka s nezapomenutelným Ladislavem Peškem pořádajícím neexistující jitrnici :-)(14.2.2003)

 • verbal
  *

  Chodí Pešek okolo, nekoukej se na něho! Kdo se na něj koukne, toho Pešek zbouchne. On s pissničkou jde jak čuráček, cam cára tramtadýda bumnakundu hrc, na zádech nese pytel sraček, umcaca cokroktoprd fidlyfidly grc. Áááááá kdo se nerad us-mí-vá, tomu držka vy-hní-vá...... Kurva, babi, vždyť je to gay, tak si nandej zpátky zuby a vytáhni tu ruku z rozkroku!!!!(14.3.2013)

 • Lima
  ****

  Pana Peška a jeho písničku "Já s písničkou jdu jako ptáček" můžu vždycky.Lepší pochoutku, než jeho neviditelnou jitrnici, si lze stěží představit. A navrch animovaný obušek, který je tak živý, že i Jackson s Glumem bledne závistí :o)(21.4.2003)

 • Galadriel
  ***

  Naprosto průměrná pohádka, která se alespoň u mě rozhodně neřadí mezi ty klasické staré krásné pohádky s tou výbornou atmosférou, jako třeba Byl jednou jeden král, ...(23.9.2004)

 • Djkoma
  ****

  Pohádka, která se stala klasikou a její svítivé barvy každého dostanou. Sympatický a hodný stařík Ladislav Pešek si zpívá a dává za vyučenou každému kdo na něj udělá nějakou levárnu. Pěkná pohádka, která i v dnes v konkurenci s novinnými nebo dokonce animovanými pohádkami zůstává schopnou konkurencí.(31.8.2006)

 • gouryella
  ****

  Světlá vyjímka - i v době budovatelských filmů se najde nadprůměrný snímek, jímž bezesporu tato pohádka je.(1.10.2002)

 • Enšpígl
  ****

  Přesně tak, čas od času každý chlap musí z kalhot vytáhnout ten svůj obušek. Klasická česká pohádka ve které vyniká osel co sere prachy. Jóóó s ním by se chodilo na poštu platit složenky jedna báseň.(24.12.2007)

 • T2
  ****

  Príjemná rozprávka z nefalšovaným čarom po akých dnes nie je moc chýru, príbeh ubehne rýchlo ako voda, zažijeme niekoľko milých úsmevných scén, zopár zručných trikov tiež poteší,... veru u mňa bola nadmieru spokojnosť. /80%/(17.10.2009)

 • AngelAngie
  ****

  Jeden z mých nejoblíbenějších...(15.8.2008)

 • Karlos80
  ****

  Dnes už víceméně legendární ale stále neokoukatelná vánoční pohádková klasika, ale s pěknými hereckými výkony.František Smolík jako laskavý a kouzelný stařeček namaskovaný téměř k nepoznání neměl chybu. Vždy se mi líbil nejvíce. Ladislav Pešek exceloval zejména ve scéně s neviditelnou jitrnicí, to co tam předvedl bylo výtečné ekvilibristické číslo alá Burian z filmu Přednosta stanice. Josef Beyvl jako starý ale o to více prohnaný lakota byl občas k sežráni, ale jako malý jsem ho nemohl ani cejtit. Ale ve scéně kdy seděl ve škopku obsypaný peřím a namočený v medu mi ho bylo přeci jenom trochu líto. Takže za všechny tři tyto hlavní herce které jsem vyjmenoval, a kteří táhli vlastně děj celého filmu takřka sami, potom za nějaké ty parádní triky ( smějící a mračící se obušek) a za pěknou dnes už zlidovělou titulní píseň dávám za 4*. Všechny ty dnešní nepoctivci by si měli vzít z této pohádky příklad, protože se tam určitě vesměs všichni vidí! Alá třeba zrovna někteří dnešní páni podnikatelé či politici..že? Velice výchovná pohádka jen co je pravda.(22.10.2006)

 • B!shop
  ****

  Tohle je jedna z tech pohadek, ktery davaj porad, ale da se na ni vzdy kouknout a neleze na nervy. Pribeh je pekelne jednoduchej, ale vubec to nevadi a navic ma film smesnejch 70 minut. Musim pochvalit na dobu vzniku slusny triky v cele s obuskem, kterej vypada jak Mr. Hankey a hlavne herce. Pesek je fajn, ale daleko lepsi je Josef Beyvl, to je naprostej mega prasak, ze se to jen tak nevidi. Fajn pohadka.(15.9.2007)

 • igi B.
  ****

  Kouzelná pohádka natočená v dobách největšího >kulturního temna< dodnes kdykoli mile potěší, mimo jiné dnes už lehce ujetou >hlubotiskovou< barevností. To si člověk hned tak pípne jak ten ptáček... :-D . . . Čím to, že právě tenkrát, v padesátých a šedesátých létech vznikly ty nejlepší české filmové pohádky...(?) Možná i proto, že to jejich poselství se neslo v PŘÍBĚHU a tehdejší skuteční umělci nepotřebovali pouhým šaškováním a pitvořením zakrývat povrchnost, hloupost a neumětelství, jako ty dnešní celebřitní hvězdičky...(6.7.2006)

 • Flipper
  ****

  Uf tak toto je iné kafe, keď to pozeráte po 53 rokoch. Našincovi, ktorý je pod hŕbou problémov a starostí, príde bezprostredné pozitívne prežívanie Pešeka ako psychiatria krížená s drogami, čo je ale škoda. Súžitie s prírodou a bezstarostné šťastné prežívanie každej chvíle by malo byť na každodennom poriadku každého z nás. Aj keď som si predstavoval k tejto rozprávke plno somarín, ako to že čarovný deduško dával deťom namiesto marcipánu drogy a vo svojej fajke fajčil trávu, rozumná minutáž ubehla celkom rýchlo. Samozrejme nemôžme zabudnúť na old-school trik s obuškom, ktorý pobil hostinského. (nechcite vedieť čo napadlo v tejto súvislosti mňa :) Uspešne by sa to aplikovateľné na deti a pre pamätníkov, ustatný sa len budú pousmievať. Ale ja na to kašlem a hrdo si zaspievam: "Jááá s písničkou jdem jako ptáček.....(8.11.2008)

 • Dadel
  ****

  Jedna z mála pohádek z 50.let, která se mi líbí. Je příjemná, ideologie je tu s mírou, Pešek je sympaťák a triky byly ve své době revoluční:-)(23.10.2003)

 • Dudek
  **

  Další z řady klasických českých pohádek, která neměla tu sílu nějak více mě zaujmout. Obušek je sice fajn a na dobu i docela dobře udělaný, ale to je asi tak vše. Hlavní hrdina příběhu mi byl nesympatický a vlastně jediná věc, co se mi líbila byla ta krátká epizodka v hostinci, kde náš potulný muzikant dostal talíř a začal jíst neexistující jitrnici.(14.4.2006)

 • Segrestor
  ***

  Opět a znovu. Pohádka o tom, jak zástupce pracujícího lidu v nouzi vyplatil důtku nechutně bohatému majiteli hostince. Vtipné je, že je to tzv. pohádka. Já bych se to nebál zaškatulkovat jako nějakou výpravnou dokumentární sondu do tehdejší "převratné" doby.(20.12.2011)

 • genetique
  ****

  Menej sviatočná rozprávka, ktorú televízie v dnešnej dobe vyťahujú z archívu čoraz menej, no o to viac jej zhliadnutie poteší. Tradične jednoduchý príbeh o morálnych hodnotách človeka, krátky, milý, poučný a hlavne nadmieru vtipný a celkom rytmicky zhudobnený. Skrátka taká malá pozitívna záležitosť. 80%.(27.12.2008)

 • sud
  *****

  Krásná humorná pohádka s vynikajícím Ladislavem Peškem, Josefem Beyvlem a Františkem Smolíkem.(25.12.2005)

 • akisha
  ****

  Vím, že mi čas od času Peškovo neutuchající ševelení a veselí lezlo na nervy, nicméně to bylo jen párkrát a naštěstí to vždycky něco nebo někdo zachránil. Hlavně hospodský Beyvl absolutně neměl chybu, stejně jako celá ta geniální scéna s jitrnicí, co svět neviděl. No a pak je tam neodolatelný stařeček Smolík v pojízdný posteli. Zakomponování samotnýho obušku do děje poněkud netradiční, leč překvapivě přesvědčivé. Pohádková stálice.(14.12.2011)

 • sepp
  *****

  Nadherna pohadka s naprosto jedinecnym Ladislavem Peskem. I pres znatelne symboly dobove budovatelske ideologie se jedna o kvalitni pohadku, ktera nestarne. Proste nadhera.(4.1.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12