Obušku, z pytle ven!

• slovenský

Obušok, z vreca von!

Stick, Stick, Start Beating!

Pohádka / Komedie

Československo, 1955, 70 min

• NinadeL

První celovečerní zpracování Erbena mi nikdy nepřirostla k srdci. Obušek je přímočarou moralitou a Tři zlaté vlasy děda Vševěda jsou vysloveně divadelní a antipohádkové.(16.10.2016)

Pohádka, která se stala klasikou a její svítivé barvy každého dostanou. Sympatický a hodný stařík Ladislav Pešek si zpívá a dává za vyučenou každému kdo na něj udělá nějakou levárnu. Pěkná pohádka, která i v dnes v konkurenci s novinnými nebo dokonce animovanými pohádkami zůstává schopnou konkurencí.(31.8.2006)

Pro mě ne moc extra bombová pohádka. Moc pohádkových prvků jsem nenašel, nebo spíš jsem tomuto snímku nikdy nepřišel stoprocentně na chuť. Ani herecké obsazení mě zde moc nenadchlo, takže celkově film vidím tak na 50% = ***(26.11.2012)

• Dudek

Další z řady klasických českých pohádek, která neměla tu sílu nějak více mě zaujmout. Obušek je sice fajn a na dobu i docela dobře udělaný, ale to je asi tak vše. Hlavní hrdina příběhu mi byl nesympatický a vlastně jediná věc, co se mi líbila byla ta krátká epizodka v hostinci, kde náš potulný muzikant dostal talíř a začal jíst neexistující jitrnici.(14.4.2006)

Klasika pro naše rodiče a prarodiče. A pro nás mladší? Jednou za rok si na jitrnici jakou svět neviděl, rád pochutnám :-) 65%(26.12.2008)

• - Filmování probíhalo na Vysočině v okolí Sněžného, Samotína a Krátké, kde štáb pobyl přibližně 3 měsíce. (SvaPepina)

• - Scéna výprasku byla hodně kritizována. Novinářům vadilo, že je tak krutá a naturalistická. (Sinecod)

• - Píseň, kterou zpívá Ladislav Pešek v hospodě, je básnička od F. L. Čelakovského - Pocestný. (Hromino)