poster

Obušku, z pytle ven!

 • slovenský

  Obušok, z vreca von!

 • anglický

  Stick, Stick, Start Beating!

Pohádka / Komedie

Československo, 1955, 70 min

 • kingik
  ***

  Dvě dobré scény, mlácení hostinského kouzelným obuškem a ta s imaginární jitrnicí, (ne)dělají dobrou pohádku. Pešek s Beyvlem mírně přehrávali, ale to by nebylo to nejhorší. S touhle klasikou se tak úplně nebavím. O dobré pohádce mám poněkud jiné představy, ale netřeba být zlý na klasiku české kinematografie. 60%(24.12.2011)

 • Marthos
  *****

  Legendární Pešek, vykutálený Beyvl, vlídný Smolík a jitrnice, jakou svět neviděl. Pohádkový příběh s nesmrtelným poselstvím a nemalou dávkou uměleckého naivismu. Jiným pohledem ale také skrytá alegorie na mocenské mechanismy padesátých let.(5.10.2008)

 • Xeelee
  **

  Další z řady klasických českých pohádek, které ničím nepřekvapí a nezaujmou. Snad až na nápad s oslíkem, kterej sere prachy.(23.12.2008)

 • triatlet
  *****

  Krásný příběh o soubojï dobra a zla. Čistota potulného muzikanta se střetává s vypočítavostí hostinského. Parádní je souznění scén s hudbou Jana F. Fischera – hlavně při kvapíku, v němž „skotačí“ obušek a hostinský. Na svou dobu povedená animace – obušek poletuje jako skutečný. Nezapomenutelná je scéna s neviditelnou jitrnicí. A František Smolík je opravdu kouzelně pohádkový dědeček.(6.1.2010)

 • Šandík
  ****

  Film který stojí na skvělém herectví, dobře vymyšlených fórech a v závěru i výborné a na svou dobu dosti převratné animaci. Samozřejmě i tady nesmí chybět dobově příznačná schémata chudých poctivců a bohatých vyžírků, ale obojí je vcelku snesitelné. Celkový dojem: 75%(23.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace