Obušku, z pytle ven!

• slovenský

Obušok, z vreca von!

Stick, Stick, Start Beating!

Pohádka / Komedie

Československo, 1955, 70 min

Vím, že mi čas od času Peškovo neutuchající ševelení a veselí lezlo na nervy, nicméně to bylo jen párkrát a naštěstí to vždycky něco nebo někdo zachránil. Hlavně hospodský Beyvl absolutně neměl chybu, stejně jako celá ta geniální scéna s jitrnicí, co svět neviděl. No a pak je tam neodolatelný stařeček Smolík v pojízdný posteli. Zakomponování samotnýho obušku do děje poněkud netradiční, leč překvapivě přesvědčivé. Pohádková stálice.(14.12.2011)

toho pešek toho pešek(12.3.2009)

Pro mě ne moc extra bombová pohádka. Moc pohádkových prvků jsem nenašel, nebo spíš jsem tomuto snímku nikdy nepřišel stoprocentně na chuť. Ani herecké obsazení mě zde moc nenadchlo, takže celkově film vidím tak na 50% = ***(26.11.2012)

Príjemná rozprávka z nefalšovaným čarom po akých dnes nie je moc chýru, príbeh ubehne rýchlo ako voda, zažijeme niekoľko milých úsmevných scén, zopár zručných trikov tiež poteší,... veru u mňa bola nadmieru spokojnosť. /80%/(17.10.2009)

Menej sviatočná rozprávka, ktorú televízie v dnešnej dobe vyťahujú z archívu čoraz menej, no o to viac jej zhliadnutie poteší. Tradične jednoduchý príbeh o morálnych hodnotách človeka, krátky, milý, poučný a hlavne nadmieru vtipný a celkom rytmicky zhudobnený. Skrátka taká malá pozitívna záležitosť. 80%.(27.12.2008)

• - Scéna výprasku byla hodně kritizována. Novinářům vadilo, že je tak krutá a naturalistická. (Sinecod)

• - Původně měl film trvat jenom půl hodiny. Scénárista Jiří Brdečka nedokázal skrýt svůj údiv a rozhořčení, když se dozvěděl, že film má 70 minut. Jaromír Pleskot nevymyslel nové scény, jen je hodně natáhl. (Sinecod)

• - Filmování probíhalo na Vysočině v okolí Sněžného, Samotína a Krátké, kde štáb pobyl přibližně 3 měsíce. (SvaPepina)