Obušku, z pytle ven!

• slovenský

Obušok, z vreca von!

Stick, Stick, Start Beating!

Pohádka / Komedie

Československo, 1955, 70 min

V době budovatelských filmů se naštěstí našel čas i na milou pohádku, která se už dávno zlatým písmem zapsala mezi nestárnoucí klasiky. Příjemná atmosféra, přepálená barevnost, chytlavé melodie, výborní herci a přímočarý děj, který neodmyslitelně patří k tuzemským vánočním svátkům. Zdaleka neleze na nervy a potěší i třeba za deset let. Holt, kdepak ty staré zlaté pohádkové časy jsou..(14.1.2011)

Nadherna pohadka s naprosto jedinecnym Ladislavem Peskem. I pres znatelne symboly dobove budovatelske ideologie se jedna o kvalitni pohadku, ktera nestarne. Proste nadhera.(4.1.2004)

Tohle je jedna z tech pohadek, ktery davaj porad, ale da se na ni vzdy kouknout a neleze na nervy. Pribeh je pekelne jednoduchej, ale vubec to nevadi a navic ma film smesnejch 70 minut. Musim pochvalit na dobu vzniku slusny triky v cele s obuskem, kterej vypada jak Mr. Hankey a hlavne herce. Pesek je fajn, ale daleko lepsi je Josef Beyvl, to je naprostej mega prasak, ze se to jen tak nevidi. Fajn pohadka.(15.9.2007)

Príjemná rozprávka z nefalšovaným čarom po akých dnes nie je moc chýru, príbeh ubehne rýchlo ako voda, zažijeme niekoľko milých úsmevných scén, zopár zručných trikov tiež poteší,... veru u mňa bola nadmieru spokojnosť. /80%/(17.10.2009)

Obušku, z pytle ven! nepatří k těm pohádkám, na něž bych se každoročně těšil a které bych vyloženě vyhledával, ovšem stejně se na ni většinou podívám a pokaždé mě překvapí tím, jak je skrznaskrz milá... a laskavá... a vůbec. Takové Hrátky s čertem jsou sice ještě lepší, ale v nich zase není ten perfektní ponocný v podání Josefa Hlinomaze.(1.1.2014)

• - Filmování probíhalo na Vysočině v okolí Sněžného, Samotína a Krátké, kde štáb pobyl přibližně 3 měsíce. (SvaPepina)

• - Do potoka padal pan Pešek asi 5x a výsledkem byla nejen nezapomenutelná scéna, ale i pořádná rýma. (SvaPepina)

• - Film natočený na motivy pohádky Karla Jaromíra Erbena Kouzelné dary. (contrastic)