Obušku, z pytle ven!

• slovenský

Obušok, z vreca von!

Stick, Stick, Start Beating!

Pohádka / Komedie

Československo, 1955, 70 min

Naprosto průměrná pohádka, která se alespoň u mě rozhodně neřadí mezi ty klasické staré krásné pohádky s tou výbornou atmosférou, jako třeba Byl jednou jeden král, ...(23.9.2004)

Opět a znovu. Pohádka o tom, jak zástupce pracujícího lidu v nouzi vyplatil důtku nechutně bohatému majiteli hostince. Vtipné je, že je to tzv. pohádka. Já bych se to nebál zaškatulkovat jako nějakou výpravnou dokumentární sondu do tehdejší "převratné" doby.(20.12.2011)

Menej sviatočná rozprávka, ktorú televízie v dnešnej dobe vyťahujú z archívu čoraz menej, no o to viac jej zhliadnutie poteší. Tradične jednoduchý príbeh o morálnych hodnotách človeka, krátky, milý, poučný a hlavne nadmieru vtipný a celkom rytmicky zhudobnený. Skrátka taká malá pozitívna záležitosť. 80%.(27.12.2008)

• - Do potoka padal pan Pešek asi 5x a výsledkem byla nejen nezapomenutelná scéna, ale i pořádná rýma. (SvaPepina)

• - Filmování probíhalo na Vysočině v okolí Sněžného, Samotína a Krátké, kde štáb pobyl přibližně 3 měsíce. (SvaPepina)

• - Film natočený na motivy pohádky Karla Jaromíra Erbena Kouzelné dary. (contrastic)