Hledám dům holubí

Rodinný

Československo, 1985, 72 min

• dobytek

Kdysi dávno, než se Džamil Kocáb stal ministrem přes cikány a ostatní multi-kulturní odpad, tvořil takovou podivnou hudbu, která se dostala dokonce i do tohoto filmu, kterej je snad ještě horší než zmíněná Kocábova hudba. Jinak ve filmu po celou dobu sledujete, jak nějaký smradi běhaj sem a tam a ječej jak protržený a občas se jim jako bonus povede zamordovat nějaký zvíře. Opravdu hnusnej film. Hezká je tam akorát mladá Kuklová. Ornitology pak možná potěší výskyt nejrůznějších odrůd holubů...(9.4.2011)

Zapomeň na obvyklou dětskou poetiku servírovanou paní režisérkou, i když i toho se zde dočkáme. Věra Plívová-Šimková versus Pražský výběr zkoušející ve stodole. Film o mládeži osmdesátých let, naplno se oddávající výběrovým rytmům, bizarně falzetovým zakončováním slov a prapodivnému tanci. Revoluční pohled na hudební kulturu podtrhuje vynikající soundtrack, podpořený skvělou závěrečnou tancovačkou v tomto stylu, napříč všemi generacemi. Film s atmosférou úletu jménem Čekání na Patrika, ale s daleko větší kvalitou scénáře.(17.1.2015)

Jedna hvězda navíc za Pražskej výběr!(3.9.2011)

Nadmiru povedeny film pro mlade nabizi krome slusne porce zabavy i neotrely pohled na zivot mlade generace.(31.7.2002)

Kleopatra vybrala "Zamiloval se oblázek do oblázku", což je sice pěkný popěvek, ale sem se mi líbí víc: "..je je je je, není to fraška, nesnáší mě můj vlastní bráška...", pořádná rána do bicích a vyplašit hejna holubů, která se vznesou do oblak a na zem třeba spadne nějaké to holubí pírko k pohlazení nejen dětské dušičky.(12.10.2005)