Hledám dům holubí

Rodinný

Československo, 1985, 72 min

Keby sa ma niekto spýtal na dej, tak ehm, mám problém odpovedať, lebo žiadny nebol, ale na film pre deti celkom brutalita BOJLER ALERT: mŕtvy pes, zabité holuby, zranené batoľa s rozbitou hlavičkou (tá scéna bola fakt drsná a nikdy som nič podobné v žiadnom filme nevidela).(9.2.2014)

Svěží film s nadprůměrným a tehdy už zakázaným hudebním doprovodem (Kocáb, Pavlíček a spol.)(19.10.2004)

• dobytek

Kdysi dávno, než se Džamil Kocáb stal ministrem přes cikány a ostatní multi-kulturní odpad, tvořil takovou podivnou hudbu, která se dostala dokonce i do tohoto filmu, kterej je snad ještě horší než zmíněná Kocábova hudba. Jinak ve filmu po celou dobu sledujete, jak nějaký smradi běhaj sem a tam a ječej jak protržený a občas se jim jako bonus povede zamordovat nějaký zvíře. Opravdu hnusnej film. Hezká je tam akorát mladá Kuklová. Ornitology pak možná potěší výskyt nejrůznějších odrůd holubů...(9.4.2011)

Nadmiru povedeny film pro mlade nabizi krome slusne porce zabavy i neotrely pohled na zivot mlade generace.(31.7.2002)

Jedna hvězda navíc za Pražskej výběr!(3.9.2011)

• - Vo filme je päťdesiat minút muziky, väčšinou spievanej. (Raccoon.city)

• - Exteriéry sa natáčali v Podkrkonoší v obci Sklenařice. (Raccoon.city)

• - Na ozvučovaní je zaujímavé to, že pri postsynchronoch volili opačný postup. Spevák a gitarista Vilém Čok, ktorý naspieval všetky Danove (Miroslav Čermák) songy, prišiel nahovoriť aj celý jeho text. (Raccoon.city)