Hledám dům holubí

Rodinný

Československo, 1985, 72 min

Jedna hvězda navíc za Pražskej výběr!(3.9.2011)

Nadmiru povedeny film pro mlade nabizi krome slusne porce zabavy i neotrely pohled na zivot mlade generace.(31.7.2002)

• Agatha

Prototyp filmu o hovně !Paradon, ale nic výstižnějšího mě nenapadá. Snad jen dodám, že tak uječený parchanty a debilní postavy se v českym filmu jen tak nevidí. Paní Plívové-Šimkové se muselo během natáčení něco zmocnit, jiné vysvětlení nevidím. Neskutečná kravina!(27.1.2014)

Zapomeň na obvyklou dětskou poetiku servírovanou paní režisérkou, i když i toho se zde dočkáme. Věra Plívová-Šimková versus Pražský výběr zkoušející ve stodole. Film o mládeži osmdesátých let, naplno se oddávající výběrovým rytmům, bizarně falzetovým zakončováním slov a prapodivnému tanci. Revoluční pohled na hudební kulturu podtrhuje vynikající soundtrack, podpořený skvělou závěrečnou tancovačkou v tomto stylu, napříč všemi generacemi. Film s atmosférou úletu jménem Čekání na Patrika, ale s daleko větší kvalitou scénáře.(17.1.2015)

"...........zamiloval se oblázek do oblázku a tak bláznivě si vyznávaly lásku, k sobě se tiskly, křesaly o sebe, až létaly jiskry a hořela suchá tráva, to se oblázkům stává........"(23.10.2004)

• - Na ozvučovaní je zaujímavé to, že pri postsynchronoch volili opačný postup. Spevák a gitarista Vilém Čok, ktorý naspieval všetky Danove (Miroslav Čermák) songy, prišiel nahovoriť aj celý jeho text. (Raccoon.city)

• - Vo filme je päťdesiat minút muziky, väčšinou spievanej. (Raccoon.city)

• - Exteriéry sa natáčali v Podkrkonoší v obci Sklenařice. (Raccoon.city)