Hledám dům holubí

Rodinný

Československo, 1985, 72 min

• Agatha

Prototyp filmu o hovně !Paradon, ale nic výstižnějšího mě nenapadá. Snad jen dodám, že tak uječený parchanty a debilní postavy se v českym filmu jen tak nevidí. Paní Plívové-Šimkové se muselo během natáčení něco zmocnit, jiné vysvětlení nevidím. Neskutečná kravina!(27.1.2014)

Kleopatra vybrala "Zamiloval se oblázek do oblázku", což je sice pěkný popěvek, ale sem se mi líbí víc: "..je je je je, není to fraška, nesnáší mě můj vlastní bráška...", pořádná rána do bicích a vyplašit hejna holubů, která se vznesou do oblak a na zem třeba spadne nějaké to holubí pírko k pohlazení nejen dětské dušičky.(12.10.2005)

• blackrain

Jediné, co se z tohoto příběhu divákovi vryje spolehlivě pod kůži a dlouho tam zůstane, jsou písničky. Ty jsou hodně nakažlivé. Zbytek zmizí v propadlišti dějin, protože to je jen vata.(21.3.2014)

Svěží film s nadprůměrným a tehdy už zakázaným hudebním doprovodem (Kocáb, Pavlíček a spol.)(19.10.2004)

Nadmiru povedeny film pro mlade nabizi krome slusne porce zabavy i neotrely pohled na zivot mlade generace.(31.7.2002)

• - Na ozvučovaní je zaujímavé to, že pri postsynchronoch volili opačný postup. Spevák a gitarista Vilém Čok, ktorý naspieval všetky Danove (Miroslav Čermák) songy, prišiel nahovoriť aj celý jeho text. (Raccoon.city)

• - Exteriéry sa natáčali v Podkrkonoší v obci Sklenařice. (Raccoon.city)

• - Vo filme je päťdesiat minút muziky, väčšinou spievanej. (Raccoon.city)