Věra Plívová - Šimková dokázala vlastní scénář umně zrežírovat. Jednoduchý nápad připomínající hraný film o filmu nebo - jak píše historik Trhák oživují nápaditá taneční čísla zasazená do natáčení Rozmarýnů. Vedení dětských herců je výborné. Zajímavé je, že např. Miriam Chytilová, známá jako hlavní představitelka ze seriálu Tajemství proutěného košíku, se v tomto filmu přirozeně zařadila mezi vedlejší postavy. Výkon Pavlíny Mourkové v roli Růženy je parádní. Škoda, že její postava nebyla o trošku líp prokleslena ve vztahu k rodičům.(19.9.2010)

Iva Janžurová byla skvělá. Jinak je to zcela neškodný film o filmu pro děti.(18.9.2010)

Tak z tohoto filmu jsem před 10ti lety dokázal mít docela solidní depresi. Nic víc ani nic méně mi bohužel nedal.(13.12.2009)

Obsazení Ivy Janžurové a talentované Pavlíny Mourkové byl dobrý tah. Ovšem, pak jsou ve filmu i hluchá místa, která jsou rušivým elementem a režisérka Plívová-Šimková ne všechno ve filmu zvládá. Jako by byl místy nad její síly. Místy poutavé, místy nudné, až o ničem. Takové jsou Rozmarýny.(30.3.2009)

Z těch ostříhaných vlasů jsem měl v dětství trauma...(26.7.2007)