Jedna z nejroztomilejších filmů pro děti.(31.5.2014)

• kingik

Nudná oslava vládce hor. Tenhle film jede v jedné linii, ze které v podstatě neuhne. Dětští ani dospělí herci nic nekazí, do toho hraje perfektní hudba Petra Hapky, ale aby mě děj nějak strhl, to se nestalo. A to se ve filmu hodně lyžuje, zasněžené hory působí až pohádkově a dobrou práci odvedli i kostyméři. Když bych si měl vybrat z celé škály českých filmů, které bych si pustil o svátcích, tenhle bych přehlédnul anebo spolehlivě vynechal. 40%(24.12.2011)

Krásná pohádka.(8.12.2008)

Špičkový dětský film s krásně vystiženou zimní atmosférou. Šimková-Plívová prokázala svůj režisérský talent.(14.4.2003)

• Baxt

Upřímně - na ty 3* by to asi fakt bylo. Ale jelikož ve mě nedokázali lyžníci probudit ani špetku emocí, jdu s hodnocením dolů. Zdravím všechny, u nichž se to každé vánoce otravně nahrává a opakuje. I ta zmiňovaná atmosféra je už fuč.(18.7.2008)

• - Zdeněk Troška zde působil jako pomocný režisér. (M.B)

• - Karel Heřmánek, alias pašerák Krakonoš, si před natáčením zaplatil lyžařské kurzy. Nakonec ho ale na svahu stejně nahradil dublér. (Hans.)

• - Hercům dělalo velký problém sjíždět kopce na dřevěných lyžích. Proto použili klasické sjezdovky a oblepili je dřevěnou tapetou. V těch nejnáročnějších scénách je potom nahradili členové horské služby. (Hans.)