Krásná pocta průkopníkům lyžování v českých zemích. Reálie počátku 20.století a zimní krajina Krkonošských hor - to jsou věci, které tomuto filmu dodávají své kouzlo. Moc hezký film.(11.5.2003)

Od naší specialistky na dětské filmy můj jednoznačně ten nejoblíbenější. Krásný rodinný film, jediný, ve kterém se režisérce povedlo skloubit svět dětský s tím dospělým a dodat mu mnohem větší přirozenost a opravdovost. Nechybí napětí, humor, tajemno a ta pohádková atmosféra zasněžených Krkonoš s prvními průkopníky na létajících dřevech je neopakovatelná. Zdejší nízké hodnocení je pro mě trochu záhadou.(26.11.2006)

Špičkový dětský film s krásně vystiženou zimní atmosférou. Šimková-Plívová prokázala svůj režisérský talent.(14.4.2003)

Skvely komedialni snimek nejen pro deti. Klasika ceskeho filmu...(7.9.2003)

• juta

Film o ničem, žádný pořádný děj, prostě nic, co by dokázalo upoutat. Divím se, že to má tak vysoké hodnocení a jedna písnička hrající stále dokola taky neohromí.(14.5.2013)