• duklak2
  ****

  Pěkná hudba, pěkná příroda, pěkní koníci „pěkný Jan Kraus“.(4.7.2008)

 • flanker.27
  ****

  Dětský film, který vlastně není moc dětský. Tedy ne že by v něm nebyly radosti dětského života. Ale děti jsou tu docela často konfrontovány s vážnými situacemi, nežijí v době všeobecného dostatku, a poměrně brzo zjišťují co je život a práce. O to víc ty radosti znamenají. Věra Plívová - Šimková pro mě patří k vůbec nejlepším tvůrcům dětských filmů, jestli není rovnou nejlepší. A upřímně Krause jsem si nikdy v dlospělosti neoblíbil, pro mě tohle dění pod Šibeničákem zůstává dodneška jeho nejlepší, ba životní role :)(13.11.2011)

 • Master19
  ****

  Kam se hrabou všechny současné "rodinné filmy". "Lišáci" mají skvělou kameru, hudbu i režii. Dětští herci nejen, že skáčou ze střechy na střechu, či jezdí na koních, oni se navíc za nimi nechávají tahat na lyžích! Kdo by se nechtěl octnout v tom příběhu o dětském pošťuchování, lstích i přátelštví? Jednu hvězdičku ovšem strhávám, protože se mi tento film dřív, z neznámých důvodů, nelíbil.(4.1.2008)

 • Karlas
  ****

  Opět jedinečný film Věry Plívové - Šimkové s báječnou hudbou božského Zdeňka Lišky. Tento skvělý filmový počin jasně dokazuje její mimořádný cit pro výběr mladých herců a jak důsledně a tvrdě děti vedla, někdy až na hranici kaskadérských výkonů. Bohužel v dnešní české tvorbě nemá paní režisérka žádného kvalitního nástupce, takže nám příznivcům dětské poetiky zůstává jen vzpomínání u těchto filmových klenotů.(29.12.2012)

 • Cushing
  ****

  Hodnotím to především jako dětský film, nikoli zázrak kinematografie. Jako dítě jsem měl ten snímek moc rád. Kolik dobrých filmů pro děti se u nás točí dneska?(21.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace