Kam se hrabou všechny současné "rodinné filmy". "Lišáci" mají skvělou kameru, hudbu i režii. Dětští herci nejen, že skáčou ze střechy na střechu, či jezdí na koních, oni se navíc za nimi nechávají tahat na lyžích! Kdo by se nechtěl octnout v tom příběhu o dětském pošťuchování, lstích i přátelštví? Jednu hvězdičku ovšem strhávám, protože se mi tento film dřív, z neznámých důvodů, nelíbil.(4.1.2008)

Specialistka na dětské filmy režisérka Plívová - Šimková udělala film pro děti a mládež, který tak nějak po letech zapadnul a tak nějak neprávem. Nejsem zrovna příznivcem nebarevných filmů a škoda černobílého obrazu, protože film pak přes množství hezkých českých propriet působí obrazově až strohým dojmem. Barva by film rozhodně oživila. Z dětských hereckých výkonů bych vyzdvihnul vynikajícího Krause, který prostě svoje rozporuplné postavy mladých sígrů hrál pokaždé v jiné herecké poloze a pokaždé skvěle. Kvalitní skladatel Zdeněk Liška příběh opatřil líbivou hudbou a mnoho nescházelo a film bych klidně zařadil k tomu nejlepšímu v oblasti českých filmů pro děti a mládež. Zvláště když téhle tvorbě dnešní tvůrci nevěnují pozornost. 60%(14.5.2012)

Hodnotím to především jako dětský film, nikoli zázrak kinematografie. Jako dítě jsem měl ten snímek moc rád. Kolik dobrých filmů pro děti se u nás točí dneska?(21.8.2007)

Deti su sami sebe najlepsi kaskaderi. Tak to Vera Plivova Simkova asi vidi. Drsne, autenticke a pritom filmovo mile. S detmi to vie, vie co chce od filmu a na filme to vsetko vidno.(26.12.2008)

Pěkná hudba, pěkná příroda, pěkní koníci „pěkný Jan Kraus“.(4.7.2008)