• mr.kliky

jedna velká nuda pro děti, který už jsou mrtvý(1.6.2008)

Za prvé tohle není žádná komedie ,ale dobrodružný snímek (nejen) pro děti. Tak nevím jestli černobílé zpracování tomu pomohlo či naopak? U mě je to spíš ke škodě ,dělá ten snímek docela hodně nevlídný. Jan Kraus tu působí najednu stranu docela drsně ,ale zároven se dokáže postavit na tu správnou stranu. Jeho protiklad a v podstatě kladas Zdeněk Tůma je zase opak ,ale jak už to tak je ,tak ty dva se spřátelí. Na tenhle film musíte mít náladu.(2.7.2008)

Pěkná hudba, pěkná příroda, pěkní koníci „pěkný Jan Kraus“.(4.7.2008)

Dětský film, který vlastně není moc dětský. Tedy ne že by v něm nebyly radosti dětského života. Ale děti jsou tu docela často konfrontovány s vážnými situacemi, nežijí v době všeobecného dostatku, a poměrně brzo zjišťují co je život a práce. O to víc ty radosti znamenají. Věra Plívová - Šimková pro mě patří k vůbec nejlepším tvůrcům dětských filmů, jestli není rovnou nejlepší. A upřímně Krause jsem si nikdy v dlospělosti neoblíbil, pro mě tohle dění pod Šibeničákem zůstává dodneška jeho nejlepší, ba životní role :)(13.11.2011)

Deti su sami sebe najlepsi kaskaderi. Tak to Vera Plivova Simkova asi vidi. Drsne, autenticke a pritom filmovo mile. S detmi to vie, vie co chce od filmu a na filme to vsetko vidno.(26.12.2008)

• - Režisérka Věra Pivodová-Šimková do filmu obsadila i svoje vlastní děti. Dcera Kateřina ztvárnila postavu Marušky, syn Tomáš si zahrál "Malého". Ani jeden se pak dále herectví nevěnoval. (Zdroj: AHA)

• - Filmovalo se v obci Křižlice. (M.B)

• - Téměř celé osazenstvo filmu byli neherci. (Zdroj: AHA)