• WANDRWALL
  ***

  Patrně nejcelistvější a nejlepší film režisérky V.Plíhové-Šimkové. Dělala na něj rozsáhlý konkurs, ve kterém na roli největšího rošťáka byl vybrán J. Kraus (sám na to vzpomíná jako na příjemnou záležitost, kdy byl nasazený rovnou do posledních kol konkursu, a když přišel mezi čekající adepty, tak slyšel jen polohlasné - to je špatný, když je tady i on; a ukázalo se, že J.Kraus si počínal lépe než chlapci z vesnice, od nichž se předpokládalo, že umí jezdit na koni či pohybovat se po venkově tak, jak to role vyžadovala, ale s přirozeností projevu to bylo už horší.... Šibeničák je hoch, který si vystačí sám, má rád třeba zajíce, neloví je, ale nic nemá proti nejsympatičtější holčině ve filmu, aby se o něho ucházela. Děti se jinak ve filmu na jako na povel divoce smějí, výskají a bručí, a je třeba dodat, že to bylo na povel. Film končí nečekaným zjištěním, že sígr, kterého hraje J.Kraus, miluje právě narozeného koníka, utíká skrz něho ze školy, protože tuší, že přišel na svět a něco s ním není v pořádku, a slibuje svému otci, který by ho nejraději utratil, se slzami v očích, že si ho vypiplá, že bude k něčemu. Koník ale brzy umírá a J. Kraus je z toho zoufalý a jako by mu končil jeho svět správného rošťáka a vážněl. Jeho další vývoj je nejasný, neb film skončil. Asi kde měl.***(3.10.2010)(3.10.2010)

 • Karlas
  *****

  Opět jedinečný film Věry Šimkové - Plívové s báječnou hudbou božského Zdeňka Lišky. Tento skvělý filmový počin jasně dokazuje její mimořádný cit pro výběr mladých herců a jak důsledně a tvrdě děti vedla, někdy až na hranici kaskadérských výkonů. Bohužel v dnešní české tvorbě nemá paní režisérka žádného kvalitního nástupce, takže nám příznivcům dětské poetiky zůstává jen vzpomínání u těchto filmových klenotů.(29.12.2012)

 • A_FISH
  ****

  Nostalgie jako prase... nemáte někdo soundtrack? P(21.4.2009)

 • honajz
  **

  Režisérka Věra Plívová-Šimková se i v tomto, černobílém filmu věnuje dětem – opět z vesnice v horách, kteří řeší problémy s přátelstvím, láskami, řevnivostí – i s koňmi. Tentokrát v podstatě bezpříběhové schéma nemá čím upoutat.(16.3.2012)

 • gogos
  **

  Je až s podivem, jak někdo, kdo dokázal ve stejném žánru natočit takový skvost, jako Páni kluci, dokáže natočit i toto dětské nic. 2* za Krause a vzpomínky na dětská léta.(14.5.2012)

 • - Filmovalo se v obci Křižlice. (M.B)

 • - Téměř celé osazenstvo filmu byli neherci. (Zdroj: AHA)

 • - Režisérka Věra Pivodová-Šimková do filmu obsadila i svoje vlastní děti. Dcera Kateřina ztvárnila postavu Marušky, syn Tomáš si zahrál "Malého". Ani jeden se pak dále herectví nevěnoval. (Zdroj: AHA)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace