• flanker.27
  ****

  Dětský film, který vlastně není moc dětský. Tedy ne že by v něm nebyly radosti dětského života. Ale děti jsou tu docela často konfrontovány s vážnými situacemi, nežijí v době všeobecného dostatku, a poměrně brzo zjišťují co je život a práce. O to víc ty radosti znamenají. Věra Plívová - Šimková pro mě patří k vůbec nejlepším tvůrcům dětských filmů, jestli není rovnou nejlepší. A upřímně Krause jsem si nikdy v dlospělosti neoblíbil, pro mě tohle dění pod Šibeničákem zůstává dodneška jeho nejlepší, ba životní role :)(13.11.2011)

 • duklak2
  ****

  Pěkná hudba, pěkná příroda, pěkní koníci „pěkný Jan Kraus“.(4.7.2008)

 • Šandík
  ***

  Rozhodně jeden z pozoruhodnějších filmů Věry Plívové-Šimkové. Překvapí mj. velmi slušnou kamerou a hudbou (není ovšem divu, jejím autorem je Zdeněk Liška) Také herecké výkony nejsou nijak špatné. Celkový dojem: 65%(24.7.2010)

 • MissJ
  *****

  Snad nejhezčí dětský film, co jsem viděla. Nezapomenutelný pan Petárek v podání Františka Pacholíka. A nádherná Liškova hudba - nostalgická, smutná, veselá, hravá, humorná i strašidelná - poslouchám v nekonečné smyčce. Nejlepší moment: scéna s pohřebnickou šálou:)(31.3.2014)

 • honajz
  **

  Režisérka Věra Plívová-Šimková se i v tomto, černobílém filmu věnuje dětem – opět z vesnice v horách, kteří řeší problémy s přátelstvím, láskami, řevnivostí – i s koňmi. Tentokrát v podstatě bezpříběhové schéma nemá čím upoutat.(16.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace