Nostalgie jako prase... nemáte někdo soundtrack? P(21.4.2009)

Oblíbený dětský film mého dětství. A líbí se mi i jako (už hodně) velké. Kraus byl kouzelný tady i v Dívce na koštěti, nejlepší grázlík, pak už přišla éra zrzavých pihovatých chlapečků, kterým všichni naši režiséři dětských i nedětských filmů udělili monopol na rošťáky. A jako malá jsem si myslela, že je synem Dany Medřické, připadalo mi, že je jí hrozně podobný. A jejím synem se nakonec ukázala býti Vydra!(5.5.2010)

Jak se žilo v době bez (počítačových) joysticků. Velká nostalgie zimního dětství z doby, kterou pojmenováváme spíš podle politických okolností. Hoši přinášejí akci, slečinky dialog, naštěstí ne výhradně. ♫ Liškova hudba lyricky přesahuje škatulku dětského filmu a možná i tak odcizuje dětskému divákovi. I mě samotného si Lišáci získali až v dobách vzdálených školní docházce.(19.12.2012)

Rozhodně jeden z pozoruhodnějších filmů Věry Plívové-Šimkové. Překvapí mj. velmi slušnou kamerou a hudbou (není ovšem divu, jejím autorem je Zdeněk Liška) Také herecké výkony nejsou nijak špatné. Celkový dojem: 65%(24.7.2010)

Věra Plívová-Šimková natočila během své tvůrčí dráhy dva opravdu kvalitní filmy, a to Pány kluky a Krakonoše a lyžníky. Lišáci patří spíš k průměru, který ale ze vzpomínek vytahuje pěkný soundtrack. Vzpomínám si, že Liškova hudba z tohoto filmu se kdysi objevila i ve znělce Televizních novin. Je i zajímavé vidět filmové začátky dnešní mediální celebrity Honzy Krause. Místy by to chtělo v případě scén dětských radovánek použít nůžky a některé klukovské rvačky jsou i trošku nepřehledné. Celkový dojem (s nádechem nostalgie): 60 %.(11.10.2010)

• - Téměř celé osazenstvo filmu byli neherci. (Zdroj: AHA)

• - Filmovalo se v obci Křižlice. (M.B)

• - Režisérka hledala pro postavu Myšáka pravého venkovského kluka, ale nemohla najít toho vhodného. Buď neuměli jezdit na koni, nebo neuměli správně mluvit. Nakonec si vybrala Jana Krause, chlapce z centra Prahy. (carott)