Nefňukej, veverko!

Pohádka

Československo, 1988, 71 min

Film mého dětství. Strašně jsem si přála být Kačenka. Uznávám, že na pohádku je veverka trochu deprimující, ale i tak bych ji mohla vidět několikrát a nikdy se mi neomrzí.(30.1.2011)

• Phobia

Jó, když malý spratek spadne z lopatky a cítí se odstrčený, to se pak dějí věci. Ale musel se o tom natáčet film? Zvlášť, když je pro dospělého diváka příliš infantilní a pro dítě moc nudný? Být to současná verze, malá Kačena by rodiče naprášila sociálce a celé to mohlo být akčnější a multikulturnější, až by dospívala v ústavu:-). 41%(13.12.2010)

Malá Kačka (Helenka Vítovská), a její prázdninová dobrodružství s malými dvojčaty sourozenci Petrem a Pavlem, kde se cítí poněkud odstrčena než to vše pochopí a nakonec se s tím i smíří. Tento a následující pokračování ještě daleko před svými asi "NEJ" filmy Kačenka a zase ta strašidla a Kačenka a strašidla. Opět s tatínkem Jiřím Schmitzerem, maminku hrála Veronika Freimanová. Více než jen průměrný prázdninový příběh, především ale určen pro ty nejmenší. Ale zase o krapet slabší než jeho pokračování, ale stále asi její nejlepší filmy. Hudba: Michal Pavlíček, texty: Michal Horáček, nahrála skupina Stromboil v čele se zpěvačkou Bárou Basikovou, i za tento přínos v podobě hudebního doprovodu dávám za 3*.(6.1.2007)

• zette

Pro me naprosto tragicky pocin. Pokud se tahle " pohadka " libi nejakemu diteti, tak bych ho chtel videt. Kacka neni zrovna prijemne decko, film poradne nema zadny dej... Plivovou-Simkovou opravdu nemusim, videl jsem asi sest filmu od ni a nezaujal me ani jeden. Zoufala nuda bez hlavy a paty.(12.12.2010)

Nudna, ale nie spatna rozpravka pre deti a o detoch. 55 %(25.12.2013)