Rozpadlé, bezcílné bloumání kolem ničeho. Dětské vzpomínky na tuhle údajnou klasiku zcela chybí, počítám tedy, že ani jako malého mě to vůbec neoslovilo. Za zmínku stojí snad jen na svůj žánr poměrně bohatá výprava a chytlavá hudba. Své favority dětských filmů mám trochu jinde.(18.11.2006)

vôbec som tomu neprišiel na chuť /45%/(31.7.2013)

Klasika pro děti, která nestárne. Navíc krásná hudba Petra Hapky.(1.1.2008)

Příjemný, oddychový snímek. Film o klučičích přátelstvích, jejich dobrodružstvích, radostech a starostech. Samozřejmě Štrůdl a teta Apolena jsou nezapomenutelní, ale film mi už neříká tolik, jako když jsem byl menší. Lehce nadprůměrný filmek, na který se dá čas od času kouknout.(18.12.2007)

Velmi pohodová a bezstarostná podívaná, jenže ještě více než sympatičtí dětští hrdinové mě zajímali dospěláci. Především tedy Iva Janžurová a úžasný pedagogický trojlístek Petr Nárožný - Josef Somr - Václav Lohniský. Petr Hapka složil skvělou hudbu, která asi nejlépe vynikla v první scéně Jiřího Lábuse.(25.5.2014)