Česká klasika...(30.8.2008)

Jeden z mých nejoblíbenější českých rodinných filmů. Vtip, zábavnost a sladký návrat do dětství. To vše je možné zažít, při sledování tohohle filmu.(8.1.2008)

Rozpadlé, bezcílné bloumání kolem ničeho. Dětské vzpomínky na tuhle údajnou klasiku zcela chybí, počítám tedy, že ani jako malého mě to vůbec neoslovilo. Za zmínku stojí snad jen na svůj žánr poměrně bohatá výprava a chytlavá hudba. Své favority dětských filmů mám trochu jinde.(18.11.2006)

Klasika pro děti, která nestárne. Navíc krásná hudba Petra Hapky.(1.1.2008)

Dobývání Fokštejna, Štrůdlíček, barevné lístečky, famozní učitelský sbor, Jirka Lábus a jeho nůžkýýýýýýýý, nožééééé, brousííííííím.... Laskavá a přenádherná komedie pro "všechny"...(22.3.2005)

• - Michal Dymek za roli Tomáše dostal honorář 6 000 korun českých, za který koupil sobě a svému bratrovi jízdní kola a matce elektrický motor do šicího stroje. (cariada)

• - Z filmu se ztratila jedna zásadní rovina obsažena v předloze Marka Twaina, a totiž že může existovat přátelství mezi černošským a bělošským chlapcem. (sator)

• - V čase přibližně 21:50, ve scéně, kdy Petr (Jiří Lábus) prochází ulicí se svým cestovním šlapacím brusem, je na zdi po jeho levé ruce možné spatřit socialistickou elektrickou rozvodnou skříň a elektroinstalační lištu s přívodním kabelem. (ultrainferna)