Snad nejoblíbenější film mého dětství, jeden z těch, který budu mít ráda asi nadosmrti a nikdy mě neomrzí.(27.9.2008)

Jeden z mých nejoblíbenějších dětských filmů. Jako kluk jsem jej doslova žral, a i dneska se na něj s radostí podívám, i když už jsem z klukovských kalhot dávno vyrostl a ze školy si už pamatuji jen abecedu a malou násobilku. :)(14.11.2002)

Příjemný, oddychový snímek. Film o klučičích přátelstvích, jejich dobrodružstvích, radostech a starostech. Samozřejmě Štrůdl a teta Apolena jsou nezapomenutelní, ale film mi už neříká tolik, jako když jsem byl menší. Lehce nadprůměrný filmek, na který se dá čas od času kouknout.(18.12.2007)

Česká klasika...(30.8.2008)

Klasika pro děti, která nestárne. Navíc krásná hudba Petra Hapky.(1.1.2008)

• - Natáčení probíhalo přibližně 2 měsíce, a to především v Litoměřicích a na vlakovém nádraží v Levíně. Filmový hrad Potstein neexistuje, filmařům posloužil osecký hrad Rýzmburk. (cariada)

• - Režisérka filmu Plívová-Šimková vůbec nevěděla, že scénář k filmu napsal v té době zakázaný Jan Procházka. Ti, kdo o tom věděli, jí to pro jistotu neřekli, protože tato režisérka byla známá svou řečností a oni měli obavy, aby se někde neprokecla. (raininface)

• - O hudbu do filmu byl původně požádán legendární Zdeněk Liška. Kvůli pracovnímu vytížení i zhoršujícímu se zdravotnímu stavu za sebe doporučil náhradu Petra Hapku. (alonsanfan)