Jeden z mých nejoblíbenějších dětských filmů. Jako kluk jsem jej doslova žral, a i dneska se na něj s radostí podívám, i když už jsem z klukovských kalhot dávno vyrostl a ze školy si už pamatuji jen abecedu a malou násobilku. :)(14.11.2002)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA : ČST 1 = 1.6.1977 (8.2.2009)(8.2.2009)

Hodně vydařený český nápodobek dobrodružství Hucka Finna. Úvodní melodii si budete pobrukovat ještě hodně dlouho po zkončení filmu, neboť je nebezpečně návyková a vůbec celá hudební stránka filmu je perfektní. Šťastná ruka režisérky při výběru herců je na filmu taky hodně znát, hlavně představitele dětských rolí bych vyzdvihl, neboť u jejich dospělých kolegů se dal očekávat skvělý výkon. Prostě jedna z těch nejlepších českých dětských komedií. Nůůůžky!...Nože!.....Brousííím!(25.7.2006)

Nestuj a pojď... Anarchia v školstve roku pána 75 má meno Páni Kluci, ktorých rebelské vyčínanie poznajú do dnešných dôb. Keby sme odobrali milé detské ksichtíky, návykovú pesničku a dospelých, ktorý sa správajú ako deti, dostaneme rebelanstvo, ktoré by mohli agenti ŠTB chápať ako poriadnú vzburu systému. Pritom som sa podobne ako ostatné detiská smial nad každým pohlavkom, ktorý bol uštedrený, spoločne nenávidel šprtov a lížprdelky v škole a čo je hlavné, bavil som sa. Anarchy in the ČSR!(15.12.2009)

80%(25.6.2007)