Je to povedený dětský film. Režisérka Věra Plívová-Šimková odvedla vynikající prác s herci a Tom Sawyer zde jen Tomáš a Huckleberry Finn zde Hubert jsou sympatičtí uličníci, kteří u diváků jasně zabodují. Stejně tak zabodují i dospělí herci jako je přísná tetička Ivy Janžurové, dobrotivý Karel Augusta, brusič Jiřího Lábuse nebo profesor Josefa Somra. A v neposlední řadě se o skvělý zážitek postarala hudební složka filmu. Ačkoliv má film spíše řidčí děj jeho trumfy jsou silné v jednotlivých scénách a takový Štrůdl pumpující do sta je jednoznačně kultovní postava. Prostě klasika mezi dětskými filmy na kterou se vždy dobře dívá.(17.11.2009)

Jeden z mých nejoblíbenější českých rodinných filmů. Vtip, zábavnost a sladký návrat do dětství. To vše je možné zažít, při sledování tohohle filmu.(8.1.2008)

V dětství se mi to líbilo. Později už jsem viděl nápadné nedostatky. Ale dokud jsem je neviděl, tak mi bylo i při tomhle filmu hej. Inu lépe řadu věcí nevědět. Škoda, že už to nejde.(9.9.2010)

Tak tu si Petr Nárožný vystrihol životnú rolu. Skvelý, optimistický a jednoduchý film.(20.6.2005)

Film Páni kluci jsem úpně poprvé viděl v televizi na jaře v roce 2000.Pamatuji si to, protože jsem si to natočil na VHS a moc se mi to líbilo.Rodinný film ve kterém hrali samé známé osobnosti české kinematografie například Josef Somr,Iva Janžurová,Zdena Hadrbolcová,Petr Nárožný a zesnulý Václav Lohniský.Snímek natočila v roce 1975 režisérka Věra Plívová-Šimková.(17.3.2008)