Česká klasika...(30.8.2008)

Tom Sawyer v českém podání? :))(20.3.2008)

Oblíbený film mého dětství, který klidně mohu zkouknout i jako dospělá, zasmát se a dobře pobavit, jakkoliv veškeré scény intimně znám už dlouhá léta. "Páni kluci" prostě nezestárli, stále oslovují rozdílné generace a navrací do dobrodružných let dětství i jedince těsně před skokem do rakve. Třebas už ten twainovský příběh několikerým opakováním ztratil kousek svého kouzla, nemohu jít pod 5*, takové filmy už se prostě netočí. 95%(21.8.2010)

Klasika pro děti, která nestárne. Navíc krásná hudba Petra Hapky.(1.1.2008)

Hodně povedený film , jen herecké výkony dětských představitelů mi přišly dost mizerné , proto jen za čtyři.(8.4.2005)

• - Natáčení probíhalo přibližně 2 měsíce, a to především v Litoměřicích a na vlakovém nádraží v Levíně. Filmový hrad Potstein neexistuje, filmařům posloužil osecký hrad Rýzmburk. (cariada)

• - Režisérka filmu Plívová-Šimková vůbec nevěděla, že scénář k filmu napsal v té době zakázaný Jan Procházka. Ti, kdo o tom věděli, jí to pro jistotu neřekli, protože tato režisérka byla známá svou řečností a oni měli obavy, aby se někde neprokecla. (raininface)

• - Parní lokomotiva 310.134 "Vlkava" je jedním ze dvou dochovaných exemplářů této řady a nachází se ve sbírkách Technického muzea v Brně. Druhá identická stojí jako pomník před nádražím v Prostějově. Záběr, kde jede proti drezíně, byl později znovu použit ve filmu Rozpuštěný a vypuštěný (1984), kde je pouze zrcadlově obrácen. (Stejšn)