Docela pohodový dětský film, i když kdysi se mi líbil daleko více, než dnes (podobně jako u gouryelly). Jenom mi tam pořád nějak nepasovala Yvetta Kornová, ale doteď nevím proč.(17.5.2003)

V detstvi snad muj nejmilejsi film, kdyz jsem ho videl v roce 2001 tak pouze prumer, ale porad hodne nadprumerny detsky film - v ramci zanru TOP 10.(24.7.2002)

• Enšpígl

No k nim přijela pouť a k nám píčovina. Jsem si připadal jak v pavilonu opic, všichni tam pořád skákali a vřískali jak hovada.(4.1.2011)

Velmi nadprůměrný český muzikál pro děti...(13.3.2007)

Průměrný dětský film, který jsem poprvé viděl až ve dvaceti letech, takže jsem si k němu nenašel takové pouto......Dvě a půl hvězdičky.(27.4.2009)

Klasický český film přední představitelky filmové a televizní tvorby pro děti a mládež Věry Plívové-Šimkové nejlépe ukazuje rozdíl v kvalitě tvorby a jejího přijímání tehdy a dnes. Dominantním rysem této doby bylo přiblížit její tradiční témata - nejen pohádková - co nejvíce současnosti a soudobému dětskému vnímání skutečnosti. Tvorba dnes zapomenuté a kdysi oblíbené folkové zpěvačky Zdeny Lorencové a jejích písní přesně dokresluje jak skvěle pojatou a zobrazenou psychologii dětských postav, tak prostředí a hodnot, kterými děti tehdyx opravdu žily. Byla to realita rané normalizace a její nejblahobytnější fáze, v níž přežívalo ledaccos z bezelstné sebedůvěry z šedesátých let. Film se stal startem pro mnoho budoucích uměleckých kariér (Marek Vašut, Zuzana Bydžovská, Miroslav Vladyka) a výrazně spoluzaložil tradici špičkových děl této oblasti žánru v sedmdesátých a osmdesátých letech. O jeho nadčasovosti se zřejmě bude ještě rozhodovat a lze ji považovat za otevřenou záležitost.(21.3.2008)

Převážně zpívaný než hraný film, kde se setkali české herecké hvězdy ještě za mlada, jako jsou třeba Marek Vašut, Miroslav Vladyka, Václav Vydra nejml., Zuzana Bydžovská a další. Překvapivě se to dalo poslouchat a příběh kvalitu měl. ( Hodnocení: 7/10 )(13.5.2012)

Písničky Vodňanského a Skoumala, spousta hereckých hvězd v jejich dětských letech, půvabná Libuška Šafránková coby sympatická učitelka... pro mě osobně jeden z kultovních filmů mého dětství.(24.3.2003)

Bože můj, co já bych provedla těm klukům...to by si za klobouk nedali. A že by mi snad chtěli zakázat jít na pout? Odpověd: "Neser si". A že by mě snad chtěli poslat po klouzačce? Odpověd: Pár kopanců do koulí, ran pěstí. A kdyby mě poslali? Odopvěd: Svezla bych se i podruhé a pak bych se pořádně otřepala jako pes, aby z toho bahna měli radost taky. A že by mi snad chtěli ustřihat vlasy? Odpověd: Kdyby se jim to podařilo, udělala bych takovou scénu doma, že by ti kluci měli doživotní průser... No nechala jsem se trochu unést.. Tento film je docela pěkný, až na ty příšerný písničky a vzeclku nelogickou zápletku, kdy kluci prohrajou díky svojí vlastní demenci a pak to svádí na jiné(25.12.2010)

Znělý český dětský muzikálek... :-)(6.7.2013)

Jeden z nejoblíbenějších dětských filmů. Nebylo toho moc, co jsem měl nahraného na VHSkách, ale tento film dal našemu videu celkem zabrat. Zajímavý děj, skvělé písničky a hlavně fotbal a pouť, ke které mám velmi silný vztah, protože v našem městě má velkou tradici. Prostě dětská paráda. 75%(31.12.2007)

Už je to dřív, co jsem tenhle film viděl... ale určité obrazy a písničky zůstaly... Helé, Pelé, Žluťásek nebo bahnitá klouzačka...(10.4.2009)

Hodnotím dětskýma očima: jako jedenáctiletému klukovi se mi to líbilo a měl jsem z toho hluboký dojem. Díval jsem se na to teď znovu a připadalo mi to hodně hloupé. To neustálé křepčení a kolektivní dynamika působí spíš depresivně. Chování dětských postav jako vzorce chování pro dětského diváka se mi též nelíbilo.(28.2.2008)

Muzikál v názvu je oprávněně. Taky si občas zanotuju "Žluťásku, žluťásku, čičorečko". Dětské filmy Věry Plívové Šimkové si uchovávají dětské vidění. Pěkný příběh - o vztazích dětí a rodičů/prarodičů, o kamarádství, o soupeření dvou part. A nápaditě zakomponované do doby vesnické poutě. Yvetta Kornová zvládla roli holky od kolotočů přesvědčivě.(24.7.2008)

Jako malej kluk jsem film viděl několikrát. Líbil se mi, protože převážně nenudil a písně nebyly k zahození. Už dlouho jsem film neviděl, tak ho hodnotím jak jsem ho viděl tenkrát. Hodnocení: 55%(16.8.2008)

4*. Dal bych 5* ale ty písničky jsou neuvěřitelně otravný.(31.1.2009)

Příjemná podívaná o dětech a pro děti, plná písniček, na které se nezapomíná, stejně jako na skluzavku a nůžky...(5.12.2004)

50%(16.4.2013)

Jedno z mála, co si pamatuji, je: ,,Hele Pelé střílí gól!"(5.12.2008)

• gogos

Průměrný český film plný dětských hrdinů, špatných písniček a prakticky žádného humoru. Přesto se na prostředí komediantů dívat dá, stejně tak jako na dětskou hvězdu 70. let Renatu Maškovou. Před 10-15 lety bych film hodnotil jinak, dneska z něj nadšen nejsem. Žluťásku, máš to za 2*(14.5.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5