Průměrný dětský film, který jsem poprvé viděl až ve dvaceti letech, takže jsem si k němu nenašel takové pouto......Dvě a půl hvězdičky.(27.4.2009)

Jeden z mála dětských filmů, ke kterým se vracím zas a znovu. Ani po letech pro mě neztrácí svoje kouzlo. České léto, nádherná krajina Českého ráje a snadno zapamatovatelné písničky. V dětství jsem trpěla s Nanynkou u tabule, protože hudební výchova byla pro mě noční můrou. :^)))(16.10.2011)

Hudební film o dětech, nejen pro děti. Na písničku Žluťásku, žluťásku ... se nedá zapomenout. Vidět dnešní filmové herce v dětských rolích bylo velmi příjemné.(8.10.2008)

• Flakotaso

Nemám rád jakékoliv muzikály, tím spíš, když účinkujícími jsou jedenáctileté děcka, které se u zpívání tváří tak hrozně vážně, aby hned po skončení písničky začaly řvát na lesy a poskakovat jako nadopovaní kýblem Red Bullu s vodkou. Neustálé pěvecké výstupy navíc znemožnují jakýkoliv rozvoj už tak chabého příběhu. Určitě jeden z těch slabších českých dětských filmů.(18.9.2011)

• Enšpígl

No k nim přijela pouť a k nám píčovina. Jsem si připadal jak v pavilonu opic, všichni tam pořád skákali a vřískali jak hovada.(4.1.2011)

• - Václav Vydra nejml. hrál vojáka základní vojenské služby, ačkoliv mu bylo v době natáčení 17 let. (M.B)

• - Film se točil ve Vesci u Sobotky. (M.B)

• - Fotbalový zápas běžel víceméně v reálném čase. Jen občas do toho tvůrci filmu zasáhli, když potřebovali, aby tam byla nějaká konkrétní situace. (Elisebah)