Asi seriál trochu nadhodnocuji, ale já prostě nemůžu jinak. Žlutá mořská houba Spongebob si mě naprosto získala. Vždycky se neskutečně bavím při hláškách Spongebobova ne zrovna chytrého kamaráda - hvězdice Patricka :D Ale ani Sépiák nebo pan Krabs nemají chybu.(25.7.2011)

Zbožňujem tento absurdný seriál, kde sa všetko točí okolo ritného skialpinistu Spongeboba a dementnej hviezdice Patrika. Najdȏležitejšie sú ale prašule p. Krabsa (mimochodom, dabing Bedřicha Šeteny je úžasný!). Je to skvelá odreagovačka plná stupídnych situácií a unikátneho humoru.(6.3.2015)

Díly, kde se objevuje pirát Očko, jsou naprostý a totální odpad, díly se Supermořcem a Ploutvoklukem jsou, no dejme tomu, nudné, ale vše ostatní je pecka. Spongebob je takový idiot a jeho okolní svět je tak dokonale nelogický a bez pravidel, že vznikají neuvěřitelné situace a člověk si tento seriál po pár dílech musí zamilovat. s5(31.5.2013)

Víte co se říká: "zvědavého šneka zabila sůl." Ze začátku mě Spongebob moc nebral, ale když už jsem si na tuhle houbičku zvyknul, tak mě začala bavit. Je pěkné sledovat bezstarostného žluťáka, který se svým tělem a obličejem dokáže provést neskutečné šílenosti a být přitom vtipnej a lézt na nervy Sépijákovi společně se svým kamarádem Patrikem. Hodně dobrá originální záležitost. Mám před sebou ještě spoustu dílů, na které se těším. :-)(11.2.2013)

Mám komentátorský blok a zároveň dilema, všechny mnou hodnocené filmy opatřuji komentářem, tudíž jsem na vážkách, zda mám vůbec příhody mořské houbičky na mytí hodnotit. Pokusím se tedy alespoň vyjádřit pocity, které mám z téhle hravé animované grotesky, byť mne to stojí velké úsilí : Chachacháá ! Toto citoslovce není v žádném případě myšleno ironicky, nýbrž zcela pregnantně popisuje radostné projevy mé maličkosti při sledování eskapád tohoto tvorečka v modravých vodách pobřežního moře. Závěrem je nutno říci, že přes veškerou snahu překonat až absurdní nechuť k psaní , se mi opět povedlo stvořit něco pro mne naprosto typického, a tím je celkem dlouhý, ovšem zcela bezobsažný komentář, jinými slovy hovno zapsané několika větami. Uklidňuje mne však fakt, že se v tomto svém počínání necítím na ČSFD jedinečným.(19.5.2014)

• - SpongeBob žije v 124 Conch Street. (cvaky32)

• - Mořská houba Spongiforma squarepantsii, objevená v roce 2011, byla pojmenovaná právě po hlavní postavičce seriálu - Spongbobovi Squarepantsovi. (P. J. D.)

• - Dle zjištění psychologů a dalších specialistů seriál snižuje IQ dětí. (Zbranicus)