Pro někoho trapná stupidita, pro někoho (včetně mě) vtipná a zejména velmi originální kreslená groteska. Mé potomky to baví, ale často se zasměji víc než oni a autoři cíleně baví i dospělou část diváků. Je to poučné, vtipné a originální. Pro mě OK.(11.5.2015)

Zvrácené, bizarní, úchylné, vtipné a určitě ne pro děti. Seriál pro pokročilé huliče.(15.1.2013)

Průměrný animovaný seriál, který mě ničím zvláštním nezaujal. Ale jako oddychovka asi dobrý. 55%.(21.6.2015)

• Dudek

Absolutně nezajímavá blbost, kterou už několik dlouhých týdnů sleduji na satelitu. Je ale možné, že humor je tam podáván hlavně formou dialogu, který se mi z němčiny žertovně opravdu přeložit nedaří. Originalitu a zajímavé prostředí však hodnotím 40%.(29.8.2006)

Tohle skutečně nemůže vymýšlet nikdo normální. A snad to ani není pro děti, asi jako Dexterova laboratoř. Je to hodně ulítlé, ale zábavnou formou. Je tu několik tematických okruhů - v restauraci, s klepeťálem, námořní historky, hororově až scifi laděné povídky. A ty se mi líbí ze všech nejvíc.(8.4.2011)

• - Hlavní postavy seriálu jsou vytvořeny podle 7 hříchů, přičemž každá z postav představuje jeden hřích. Spongebob reprezentuje chtíč, Gary obžerství, Patrick lenost, Sépiják hněv, Sandy pýcha, Pan Krabs chamtivost a Plankton závist. (Jankoo)

• - Poloha Křupavého Kraba se mění v různých epizodách. Ve většině případů se nachází nalevo od Spongebobova domu, ale někdy se taktéž nachází napravo. (Karlsberger)

• - Spongebobova oblíbená barva je béžová a jeho oblíbená příchuť zmrzliny je vanilková. (Karlsberger)