O makové panence a motýlu Emanuelovi (TV seriál)

• Československo

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Anna Jurásková
  • Galadriel

Tohle je jeden z těch případů, kdy něco, co je označováno za klasiku, mě fakt nebere. Už jako malá jsem neměla tenhle večerníček moc v lásce, což je asi u pořadu zaměřeného na dětské publikum docela zásadní chyba.(30.3.2003)

Sice klasika, ale ne taková, jako jiné pohádky. V době sledování těchto příběhů jsem prožíval nejlepší léta svého života. Ano, bylo to samozřejmě dětství. Žádná starost, žádný problém. A tak jsem se mohl soustředit na Makovou panenku. Příběhy postrádaly špetku vtipu, přeci jen se jedná o Večerníček, který by alespoň trochu rozveselení měl obsahovat. Hlas pana Brodského byl milý a pěkný, ale mě to prostě nechytlo, tak jako Pohádky o mašinkách, nebo Krakonoš. Hodnotím, tak jak hodnotím a nikdo mě nepřemluví:-)(24.1.2011)

Výborný vypravěč Vlastimil Brodský dodává pestrobarevným příběhům z makového pole osobitost.(31.7.2010)

• Gemini

Galadriel to napsala za mě. Nevím v čem je problém, ale prostě se na tenhle večerníček nedokážu dívat. A to je to jeden z počinů velikána Václava Bedřicha, čtený Vlastimilem Brodským, s hudbou od Jaroslava Celby. A to je bez debat sestava par excellence. Bohužel si jaksi nikdo z těch věhlasných pánů nevšiml, že z hlediska příběhového se jim pod rukama odehrávají strašlivé náznaky čehosi, které nemají pointu a často ani nedávají smysl. No vida, a konečně máme viníka:) 50%(8.4.2003)

jo jo, nuda, ale ten díl, ve kterém je frajerský turecký měsíc, který terorizuje ten český, následně zfetován vůní z makovic a za slov "ali,ali to je ale vůnička" se odebere do opiového limbu, je fakt špičkovej.(19.9.2006)