O makové panence a motýlu Emanuelovi (TV seriál)

• Československo

Československo, 1972, 13x8 min

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Anna Jurásková

Makový závin, makové koláče, makové buchty a nudle s mákem mají svou Bohyni. Miluju cokoliv s mákem. Maková panenka byla pravou patronkou makoveho pole. Není divu, že se Emanuel tak snažil a na rukou ji nosil. Hlas pana Brodského byl stvořen pro dětské usínání.(11.12.2014)

Večerníček, který jsem nijak zvlášť nemusel. Tyto příběhy mi prostě neseděly.(11.1.2008)

• Karlos80

Lehce podprůměrný večerníček od jinak mimořádně úspěšného dětského animovaného scénáristy a režiséra. Nevím, ale nikdy mě moc tyto příběhy Makové panenky v červené sukénce tančící mezi květy vlčího máku společně s motýlem Emanuelem nezaujali (možná to bylo jen tím že jsem byl přeci jenom kluk, nebo jsem byl prostě na tyto a jimi podobné příběhy už tenkrát moc duševně a psychicky vyspělí). Připadá mi, jako by byl tento večerníček valnou vetšinou lidí tak trochu možná neprávem opomíjen a zapomenut, ale na druhou stranu si říkám, co by za tento nápad dnešní scénáristé vůbec dali. Netřeba o tom více mluvit, sami víme co poslední dobou vzniká za skvosty a následně běží v naší televizi.(3.9.2006)

• AngelAngie

Škoda té prosté animace...(14.8.2008)

• Galadriel

Tohle je jeden z těch případů, kdy něco, co je označováno za klasiku, mě fakt nebere. Už jako malá jsem neměla tenhle večerníček moc v lásce, což je asi u pořadu zaměřeného na dětské publikum docela zásadní chyba.(30.3.2003)