O makové panence a motýlu Emanuelovi (TV seriál)

• Československo

Československo, 1972, 13x8 min

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)
  • Gemini

Galadriel to napsala za mě. Nevím v čem je problém, ale prostě se na tenhle večerníček nedokážu dívat. A to je to jeden z počinů velikána Václava Bedřicha, čtený Vlastimilem Brodským, s hudbou od Jaroslava Celby. A to je bez debat sestava par excellence. Bohužel si jaksi nikdo z těch věhlasných pánů nevšiml, že z hlediska příběhového se jim pod rukama odehrávají strašlivé náznaky čehosi, které nemají pointu a často ani nedávají smysl. No vida, a konečně máme viníka:) 50%(8.4.2003)

Nebylo to tak hrozný, ale Emanuel byl naprosto strašnej tragéd.(1.4.2012)

Já ty pohádky mám rád. O makové panence... jsem viděl jen pár dílů. Je to slabší než jiné kreslené pohádky. Hodnocení: 55%(14.8.2008)

Sice klasika, ale ne taková, jako jiné pohádky. V době sledování těchto příběhů jsem prožíval nejlepší léta svého života. Ano, bylo to samozřejmě dětství. Žádná starost, žádný problém. A tak jsem se mohl soustředit na Makovou panenku. Příběhy postrádaly špetku vtipu, přeci jen se jedná o Večerníček, který by alespoň trochu rozveselení měl obsahovat. Hlas pana Brodského byl milý a pěkný, ale mě to prostě nechytlo, tak jako Pohádky o mašinkách, nebo Krakonoš. Hodnotím, tak jak hodnotím a nikdo mě nepřemluví:-)(24.1.2011)

Ach, jak je to dávno. Bohužel mi to zkazilo na dlouho vztah k přírodopisu, ale méně, než učitelé, co mě ho učily, a neuměli to.(21.8.2010)