O makové panence a motýlu Emanuelovi (TV seriál)

• Československo

Animovaný / Pohádka

Československo, 1972, 13x8 min

Předloha:

Václav Čtvrtek (kniha)

Výborný vypravěč Vlastimil Brodský dodává pestrobarevným příběhům z makového pole osobitost.(31.7.2010)

Ach, jak je to dávno. Bohužel mi to zkazilo na dlouho vztah k přírodopisu, ale méně, než učitelé, co mě ho učily, a neuměli to.(21.8.2010)

• Karlos80

Lehce podprůměrný večerníček od jinak mimořádně úspěšného dětského animovaného scénáristy a režiséra. Nevím, ale nikdy mě moc tyto příběhy Makové panenky v červené sukénce tančící mezi květy vlčího máku společně s motýlem Emanuelem nezaujali (možná to bylo jen tím že jsem byl přeci jenom kluk, nebo jsem byl prostě na tyto a jimi podobné příběhy už tenkrát moc duševně a psychicky vyspělí). Připadá mi, jako by byl tento večerníček valnou vetšinou lidí tak trochu možná neprávem opomíjen a zapomenut, ale na druhou stranu si říkám, co by za tento nápad dnešní scénáristé vůbec dali. Netřeba o tom více mluvit, sami víme co poslední dobou vzniká za skvosty a následně běží v naší televizi.(3.9.2006)

Nuda.(12.5.2003)

• Sašenka165

Vždycky jsem nesnášela motýla Emanuela a když mě tím v dětství neustále krmili, není se čemu divit při mém hodnocení.(17.11.2007)