Život na zámku (TV seriál)

Drama / Rodinný

Česko, 1995, 52x48 min

Jaroslav Hanuš

Jan Míka

Jan Osten

Jiřina Jirásková, Tomáš Töpfer, Kateřina Macháčková, Kateřina Hrachovcová-Herčíková, Petr Rajchert, Pavel Soukup, Jana Synková, Lenka Termerová, Vlastimil Brodský, Stella Zázvorková, Kateřina Brožová, Eliška Kasanová, Jan Čenský, Ivana Chýlková, Bronislav Poloczek, Jiří Zahajský, Jaroslava Hanušová, Vendulka Křížová, Jaroslava Obermaierová, Jiří Lábus, Saša Rašilov nejml., Dagmar Veškrnová-Havlová, Jan Šťastný, Květa Fialová, Vilma Cibulková, Václav Vydra nejml., Zdeněk Žák, Miloš Kopecký, Ota Jirák, Pavel Kikinčuk, Jiří Kalužný, Luboš Veselý, Miriam Kantorková, Veronika Žilková, Jaroslava Kretschmerová, Alena Procházková, Lubomír Kostelka, Hana Čížková, Oldřich Navrátil, Josef Vinklář, Jan Hartl, Klára Jandová, Michal Dlouhý, Libuše Švormová, Václav Kotva, Antonín Procházka, Oldřich Vlach, Ladislav Trojan, Jan Jiráň, Andrea Elsnerová, Leoš Suchařípa, Jan Skopeček, Ljuba Krbová, Svatopluk Skopal, Blanka Bohdanová, Jan Dostál, Miroslav Vladyka, Jaroslav Šmíd, Marcela Nohýnková, Zlata Pavlíčková, Ludmila Hanušová, Dominika Kovarovičová, Pavel Nový, Milan Šteindler, Rostislav Kuba, Kateřina Urbancová, Naďa Míková, Stanislav Lehký, Jan Nemejovský, Jiří Chýle, Markéta Rajchertová, Václav Knop, Alena Karešová, Vladimír Krška, Věra Bublíková, Vladimír Ráž, Jan J. Vágner, Karel Augusta, Jan Hraběta, Jaroslav Moučka, Marian Roden, Jan Španbauer, Matouš Ruml, Jaroslava Bobková-Stránská, Gabriela Hyrmanová, Petr Skarke, Jan Kehár, Šimon Caban, Ivo Niederle, Zdeněk Košata, Vít Pešina, Miriam Hynková, Martin Sitta, Zuzana Šavrdová, Miloslav Kopečný, Libor Žídek, Zora Kostková, Marcela Peňázová, Miluše Bittnerová, Břetislav Slováček, Jana Boušková, Marketa Šmahelová, Petra Špalková, Olga Schmidtová, Daniela Pokorná, Eva Čížková, Věra Nováková, Bohuslav Ličman, Petr Jančařík, Rudolf Hrušínský ml., Ladislav Gerendáš, Roman Hájek, Stanislav Zindulka, Eva Spoustová, Ivan Richter, Jana Matějcová, Eva Čížkovská, Jiří Krejčí, Jana Holcová, Michaela Doležalová, Ivana Lokajová, Josef Langmiler, Václav Rašilov, Jiří Ployhar ml., Jaroslav Sypal, Alena Antalová, Ivan Gübel, Matěj Hádek, Petr Svojtka ml., Jiří Král, Radka Stupková, Rozita Erbanová, Michal Kocourek

Ondřej Pechar

Scénografie:

Jindřich Goetz

"Nechcete koupit zahrádku?" "Jdi do prdele ty vole!"(2.2.2007)

Čím víc vidím kvalitu nových seriálů, tím více tento seriál oceňuji a mám chuť mu dát plné hodnocení! Líbil se mi už tehdy, když běžel v televizi, ale dnes jej považuji za nedosažitelnou metu dnešních seriálů. (Existuje jen málo, pramálo výjimek.)(22.9.2010)

Jeden z mých nejoblíbenějších českých seriálů. Skvělé role dvou nesmiřitelných zubařů Tomáše Topfera a Jana Čenského.(17.6.2008)

• Damiel

35 % - Nee, toto už nee. Viděl jsem nesouvisle asi dva díly a stačilo. Bohužel, ve srovnání s pozdější českou produkcí typu Rodinná pouta nebo Ordinace v Růžové zahradě a spol. je tohle superseriál :-)(17.1.2007)

Původně mělo být všechno jinak. Marii Královou měla hrát Dagmar Veškrnová a doktora Krále Jiří Bartoška (brrr). Dílů mělo být původně obligátních třináct a název "Život na zámku" byl míněn ironicky (hrdinové žijí v ulici Na Zámku). V průběhu natáčení už ovšem Jan Míka psal další pokračování (ze skutečného zámku, o který museli hrdinové kvůli poklesu sledovanosti zase přijít), a ve výsledku to dělá dvaapadesát dílů. Poslední série, orientovaná zejména na Vydru a Kasanovou, už sice není to pravé ořechové, ale ze sympatií k celku hodnotím pěti.(28.7.2003)