Život na zámku (TV seriál)

Drama / Rodinný

Česko, 1995, 52x48 min

Jaroslav Hanuš

Jan Míka

Jan Osten

Jiřina Jirásková, Tomáš Töpfer, Kateřina Macháčková, Kateřina Kaira Hrachovcová, Petr Rajchert, Pavel Soukup, Jana Synková, Lenka Termerová, Vlastimil Brodský, Stella Zázvorková, Kateřina Brožová, Eliška Kasanová, Jan Čenský, Ivana Chýlková, Bronislav Poloczek, Jiří Zahajský, Jaroslava Hanušová, Vendulka Křížová, Jaroslava Obermaierová, Jiří Lábus, Saša Rašilov nejml., Dagmar Veškrnová-Havlová, Jan Šťastný, Květa Fialová, Vilma Cibulková, Václav Vydra nejml., Zdeněk Žák, Miloš Kopecký, Ota Jirák, Pavel Kikinčuk, Jiří Kalužný, Luboš Veselý, Miriam Kantorková, Veronika Žilková, Jaroslava Kretschmerová, Alena Procházková, Lubomír Kostelka, Hana Čížková, Oldřich Navrátil, Josef Vinklář, Jan Hartl, Klára Jandová, Michal Dlouhý, Libuše Švormová, Václav Kotva, Antonín Procházka, Oldřich Vlach, Ladislav Trojan, Jan Jiráň, Andrea Elsnerová, Leoš Suchařípa, Jan Skopeček, Ljuba Krbová, Svatopluk Skopal, Blanka Bohdanová, Jan Dostál, Miroslav Vladyka, Jaroslav Šmíd, Marcela Nohýnková, Zlata Pavlíčková, Ludmila Hanušová, Dominika Kovarovičová, Pavel Nový, Milan Šteindler, Rostislav Kuba, Kateřina Urbancová, Naďa Míková, Stanislav Lehký, Jan Nemejovský, Jiří Chýle, Markéta Rajchertová, Václav Knop, Alena Karešová, Vladimír Krška, Věra Bublíková, Vladimír Ráž, Jan J. Vágner, Karel Augusta, Jan Hraběta, Jaroslav Moučka, Marian Roden, Jan Španbauer, Matouš Ruml, Jaroslava Bobková-Stránská, Gabriela Hyrmanová, Petr Skarke, Jan Kehár, Šimon Caban, Ivo Niederle, Zdeněk Košata, Vít Pešina, Miriam Hynková, Martin Sitta, Zuzana Šavrdová, Miloslav Kopečný, Libor Žídek, Zora Kostková, Marcela Peňázová, Miluše Bittnerová, Břetislav Slováček, Jana Boušková, Marketa Šmahelová, Petra Špalková, Olga Schmidtová, Daniela Pokorná, Eva Čížková, Věra Nováková, Bohuslav Ličman, Petr Jančařík, Rudolf Hrušínský ml., Ladislav Gerendáš, Roman Hájek, Stanislav Zindulka, Eva Spoustová, Ivan Richter, Jana Matějcová, Eva Čížkovská, Jiří Krejčí, Jana Holcová, Michaela Doležalová, Ivana Lokajová, Josef Langmiler, Václav Rašilov, Jiří Ployhar ml., Jaroslav Sypal, Alena Antalová, Ivan Gübel, Matěj Hádek, Petr Svojtka ml., Jiří Král, Radka Stupková, Rozita Erbanová, Michal Kocourek

Ondřej Pechar

Scénografie:

Jindřich Goetz

Přesně "roční" seriál o osudech rodiny Králových a první z řady dlouhodobějších porevuločních seriálů. Nejen vzhledem ke "kvalitě" těch zbylých i jasný vítěz, byť je to takový jednooký král mezi slepými.(24.4.2005)

Čím víc vidím kvalitu nových seriálů, tím více tento seriál oceňuji a mám chuť mu dát plné hodnocení! Líbil se mi už tehdy, když běžel v televizi, ale dnes jej považuji za nedosažitelnou metu dnešních seriálů. (Existuje jen málo, pramálo výjimek.)(22.9.2010)

Když ještě lautr nic nebylo, i sledování ultrablbý Hrachovcový, zubaře Přemka a jeho aristokratické matky Jiráskové byla skvělá věc. A ředitel Mára, ta svině, kdo by tušil že tenhle člověk tak skvěle nadaboval Schwarzieho...(9.9.2012)

Tvůrci Hanuš s Míkem se pokusili navázat na tradici velkých a úspěšných českých seriálů, které před revolucí patřily k nedílné součásti večerního televizního vysílání. Podařilo se jim to. Divácký ohlas byl značný, i když seriál trpěl po režijní i scénáristické stránce křečovitostí, kterou se nepodařilo úplně odbourat ani v následující řadě. Vsadilo se do té doby na málo prověřené herecké obsazení, kdy se vedle zkušených herců, objevili také začátečníci, kteří si nevedli nijak špatně. Příběhová stránka v mnohém připomínala rukopis Jaroslava Dietla, ale rozpracovat postavy tak, jak to uměl on, se nepodařilo s takovým přehledem. Někteří herci je navíc hráli zpočátku docela křečovitě, než se dostali do rytmu rolí, které je provázely po další pětiletku. Osudy rodiny Králů jsou však seriálem, které řadím k tomu lepšímu, co se v naší porevoluční seriálové tvorbě objevilo. A je třeba je ocenit stále víc, když je to v současnosti přímo seriálová mizérie. 60%(5.6.2012)

Jak já to jako mladý chlapec žral !!! :) a kdykoliv je repríza, tak se rád podívám!(30.5.2014)