Život na zámku (TV seriál)

Drama / Rodinný

Česko, 1995, 52x48 min

Jaroslav Hanuš

Jan Míka

Jan Osten

Jiřina Jirásková, Tomáš Töpfer, Kateřina Macháčková, Kateřina Hrachovcová-Herčíková, Petr Rajchert, Pavel Soukup, Jana Synková, Lenka Termerová, Vlastimil Brodský, Stella Zázvorková, Kateřina Brožová, Eliška Kasanová, Jan Čenský, Ivana Chýlková, Bronislav Poloczek, Jiří Zahajský, Jaroslava Hanušová, Vendulka Křížová, Jaroslava Obermaierová, Jiří Lábus, Saša Rašilov nejml., Dagmar Veškrnová-Havlová, Jan Šťastný, Květa Fialová, Vilma Cibulková, Václav Vydra nejml., Zdeněk Žák, Miloš Kopecký, Ota Jirák, Pavel Kikinčuk, Jiří Kalužný, Luboš Veselý, Miriam Kantorková, Veronika Žilková, Jaroslava Kretschmerová, Alena Procházková, Lubomír Kostelka, Hana Čížková, Oldřich Navrátil, Josef Vinklář, Jan Hartl, Klára Jandová, Michal Dlouhý, Libuše Švormová, Václav Kotva, Antonín Procházka, Oldřich Vlach, Ladislav Trojan, Jan Jiráň, Andrea Elsnerová, Leoš Suchařípa, Jan Skopeček, Ljuba Krbová, Svatopluk Skopal, Blanka Bohdanová, Jan Dostál, Miroslav Vladyka, Jaroslav Šmíd, Marcela Nohýnková, Zlata Pavlíčková, Ludmila Hanušová, Dominika Kovarovičová, Pavel Nový, Milan Šteindler, Rostislav Kuba, Kateřina Urbancová, Naďa Míková, Stanislav Lehký, Jan Nemejovský, Jiří Chýle, Markéta Rajchertová, Václav Knop, Alena Karešová, Vladimír Krška, Věra Bublíková, Vladimír Ráž, Jan J. Vágner, Karel Augusta, Jan Hraběta, Jaroslav Moučka, Marian Roden, Jan Španbauer, Matouš Ruml, Jaroslava Bobková-Stránská, Gabriela Hyrmanová, Petr Skarke, Jan Kehár, Šimon Caban, Ivo Niederle, Zdeněk Košata, Vít Pešina, Miriam Hynková, Martin Sitta, Zuzana Šavrdová, Miloslav Kopečný, Libor Žídek, Zora Kostková, Marcela Peňázová, Miluše Bittnerová, Břetislav Slováček, Jana Boušková, Marketa Šmahelová, Petra Špalková, Olga Schmidtová, Daniela Pokorná, Eva Čížková, Věra Nováková, Bohuslav Ličman, Petr Jančařík, Rudolf Hrušínský ml., Ladislav Gerendáš, Roman Hájek, Stanislav Zindulka, Eva Spoustová, Ivan Richter, Jana Matějcová, Eva Čížkovská, Jiří Krejčí, Jana Holcová, Michaela Doležalová, Ivana Lokajová, Josef Langmiler, Václav Rašilov, Jiří Ployhar ml., Jaroslav Sypal, Alena Antalová, Ivan Gübel, Matěj Hádek, Petr Svojtka ml., Jiří Král, Radka Stupková, Rozita Erbanová, Michal Kocourek

Ondřej Pechar

Scénografie:

Jindřich Goetz

Ještě mám v živé paměti, jak ČT tehdy jásala "Našli jsme nového Dietla!" Postupem času se můj názor na oba změnil, Jan Míka se tímhle seriálem víceméně vyčerpal (jeho pozdější snahy o zobrazení různých lidských charakterů v Náměstíčku, Návsi a Příkopech se smrskly spíše na hledání nějaké aspoň trošku smysluplné pointy), tady však neustoupilo vyprávění snaze o podléhání módním trendům a vyplatilo se. Tradiční, studiový seriál? No proč ne, spolu se zdravým odstupem a absolutním sympaťákem MUDr. Králem a s vědomím slabší třetí série, kdy se už děj poněkud drobil a zpracovával použité zápletky znova, mi to vychází na poctivých 90% a mnoho dalších repríz.(23.6.2011)

"Nechcete koupit zahrádku?" "Jdi do prdele ty vole!"(2.2.2007)

Přesně "roční" seriál o osudech rodiny Králových a první z řady dlouhodobějších porevuločních seriálů. Nejen vzhledem ke "kvalitě" těch zbylých i jasný vítěz, byť je to takový jednooký král mezi slepými.(24.4.2005)

Moc jsem toho neviděla, ale docela mě zaujal mladší vzhled herců ;D) , dramatické příběhy..No nebylo to nejhorší :)(28.7.2013)

• Nihlathak

Tímhle seriálem jsem byl v mládí doslova týrán...(11.7.2008)