Carnivale (TV seriál)

Carnivàle

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 24x45 min

Jeff Beal

Michael J. Anderson, Nick Stahl, Adrienne Barbeau, Patrick Bauchau, Debra Christofferson, Tim DeKay, Cynthia Ettinger, John Fleck, Carla Gallo, Toby Huss, Amy Madigan, Diane Salinger, Karyne Steben, John Carroll Lynch, Clea DuVall, Clancy Brown, Scott Fishkind, Robert Knepper, Jenna Boyd, Ralph Waite, Susan Walters, Bill Moseley, Lisa K. Wyatt, Dakin Matthews, Frank Collison, Ted Rooney, Richard Fancy, Michael O'Neill, Jimmi Simpson, John Savage, Erin Sanders, Judith Hoag, Don Swayze, Stephen White, Aria Wallace, Joseph Sikora, Lorna Scott, Darin Cooper, Jim Cody Williams, George Cheung, Vladislav Kozlov, Michael Robert Brandon, Peter Jason, Lou Glenn, Jon Gries, John Aylward, Spencer Garrett, Ritchie Montgomery, Raymond Ma, Derrick O'Connor, William Bassett, Tye Alexander, Amanda Aday, Brett Rickaby, Hawthorne James, Time Winters, Octavio Gómez Berríos, Jeff Doucette, Joe Unger, Tony Perez, E.J. Callahan, Steph DuVall, Billy Beck, Kyle Dietz, Leonard Kelly-Young, Valeria Hernandez, Luis Contreras, Scott MacDonald, Vincent De Paul, Scott Vance, Ron Perkins

For ME 97%(4.8.2008)

Naprosto paradni serial, ale svy chyby ma. Pribeh je docela promyslenej, dokaze zaujmout, s pribejvajicima dilama odhaluje stale vic a vic, pribejvaj tajemny ukazy, ale to vse ve velmi pozvolnym tempu a tvurci si ty tajemny momenty setri, takze klidne za dil muze bejt jen jeden nebo dva a zbytek casu se jen sleduje zivot a problemy cirkusu. Nicmene to spis plati pro prvni serii, ktera je spis seznamovaci, druha je precejen zajimavejsi. Co se tyce samotnyho zaveru, prvni pulka s kolotocem je paradni, druha v poli uz tak dobra neni a neprinasi nic novyho. Ale celkove me samotnej konec trochu nastval, jednak si to tvurci pripravujou 24 dilu a zas tak bombasticky to finale neni a i kdyz je to vicemene uzavreny, pusobi to dojmem, ze klidne mohla vzniknout treti serie. Co se tyce jednotlivejch hercu, hodne potesi prcek Michael J. Anderson, kterej konecne dostal vetsi roli, dalsi hodne dobrej je Nick Stahl, kterej je presne opak toho, co si predstavite pod pojmem vyvolenej. No ale asi nejvetsi lahudka je knez Clancyho Browna, nejen, ze je paradne charismatickej, ale jeho postava je asi nejzajimavejsi. Co se tyce ostatnich postav, trochu mi vadilo, ze se obcas objevi nejakej zajimavej obyvatel cirkusu a pak o nem clovek treba 10 dilu vubec neslysi a objevi se znova az kdyz se to tvurcum hodi. Celkove se jedna o fakt paradni mysteriozni serial, se skvelejma hercema, paradni vizualni strankou a promyslenym scenarem, ale kterej by se klidne dal zkratit o par dilu.(30.4.2008)

Není to špatný seriál, přináší několik zajímavých dramat, obsazení je taky vyvedené, ale mě prostě nedokázal pohltit natolik, abych viděla smysl v tom pokračovat po pěti dílech dál. 60%(15.7.2013)

Kouzelný, barvitý seriál plný fantazie, tajemství, snů, nečekaných zvratů, vysvětlení, která se ukážou vzápětí nic nevysvětlující... jak tak "světští" žijí. Mimořádný zážitek(20.9.2015)

Carnivale skvelo zachytáva atmosféru 30. rokov (úprimne, toto obdobie vo filmoch či seriáloch fakt nemusím, ale tu mi vôbec nevadilo). Viac než presvedčivý vizuál postáv, prostredia a vystihnutie morálky tej doby. Užíval som si postupné spoznávanie zrúdičiek, podivínov a tie omrvinky z hlavného, tajomného príbehu, ktoré urobili z prvej série jeden z najťažšie zabudnuteľných TV zážitkov. Keby seriál neplánovane skončil po prvej sérii, tak by sa u mňa navždy zaradil do kategórie To bol skvelý seriál, škoda že som nevidel viac. Pri druhej sérii už to zbytočné naťahovanie a odďalovanie ústrednej zápletky dosť rušilo atmosféru. Vyústenie síce nebolo úplne blbé, ale predsa len nenaplnilo očakávania. Twin Peaks na cestách s premrhaným potenciálom.(25.9.2009)

• - V závěru druhé série můžeme vidět Sofie (Clea DuVall), jak pracuje s klasickým mopem na podlahu. Ten, tak jak jej známe dnes, byl ovšem vynalezen až o několik let později, konkrétně v roce 1956. (Conspi)

• - Epizoda "The River" je volně založena na filmu La rivière du hibou. (PußyMagnet)

• - Roku 2005 oceněn cenou Costume Designers Guild Award za Nejlepší kostýmy v TV seriálu. (PußyMagnet)