Carnivale (TV seriál)

Carnivàle

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 24x45 min

S pocatku jsem si rikal:co to tu vsichni opevuji ten serial a hyri superlativy?Prvnich par dilu se jednalo o prumerne vypraveni s jemnym pridechem mysticna v krasnych exterierech s nadhernou vypravou,ale nic tak dech berouciho jsem tu nevidel!Ale postupne s kazdym dalsim dilem,zvlaste v druhe serii napeti,akce stupnovali a ja jsem jel jeden dil za druhym a nakonec zustal sedet s otevrenou pusou!Pro me exceletni zazitek,perfektni pribeh boje dobra mezi zlem a nakonec velke rozcarovani!!!!!.......kdy prijde zbytek?????(10.8.2009)

Tie začiatky boli dobré.Keby to išlo tak dalej dal by som 5 hviezd,ale akosi sa mi to prestalo páčiť,neviem prečo...asi dejom,alebo uťahanosťou...keby sa veci rýchlejšie rozvíjali možno by to viac upútalo....s tým ako dopadnul serial som nespokojný,ale na druhej strane mi je to aj tak jedno,lebo môj záujem o tento seriál rýchlo opadal,tak som preskočil pár častí a pozrel sa na koniec :)(30.5.2012)

Geniální...100%(9.6.2005)

Na Carnivale jsem narazil úplnou náhodou a to listováním csfd žebříčkem nej seriálů... řekl jsem si proč ne a během prvních pěti dílů jsem byl připraven sáhnout po pěti hvězdičkách a děkovat si, jakou jsem měl s výběrem do té doby neznámého seriálu kliku... Nakonec mi přijde, že dějová našláplost s přibývajícími díly první série trochu opadla, stále ale musím kluky a holky z HBO pochválit - ta atmosféra je úžasná! Bezútěšnost třicátých let mimo hlavní města na prašných cestách a polorozpadlých barabiznách u farem přímo čiší... vrzání starých pantů doplňují ne vždycky veselé tváře kolotočářů, kteří každý zvlášť řeší nějaký svůj malý, třebaže v celkovém pohledu bezvýznamný problém, a tak nějak vše krásně zapadá do sebe a vytváří tak dojem, že to prostě šlape. A ono jo. Výběr herců parádní, netečná tvář Sofiiny nemluvící matky mi nahání hrůzu pokaždé, když je v záběru - a mráz, běhající po zádech, se tam ještě pěkných pár střihů zdržuje. A to je dobře. Mysteriózno přeci nemusí vždy nutně znamenat horrorové seriály, které si srabíci, jako já, neužijí. Dost bylo slov do prázdna, jdu na druhou sérii.(7.7.2009)

mně nějak přišlo, že Carnivale se snaží mermomocí vypadat opravdu mysteriózně a na většinu věcí, co se tam děje, člověk jen může podotknout; "hmm...záhada", a jede se dál. Jakoby si scenarista, aniž bych chtěl pomlouvat jeho zaručené kvality, neustále brumblal; "Jo to tam dám, to bude vypadat záhadně". 40 minut by stačilo.(1.5.2008)