Carnivale (TV seriál)

Carnivàle

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 24x45 min

Jeff Beal

Michael J. Anderson, Nick Stahl, Adrienne Barbeau, Patrick Bauchau, Debra Christofferson, Tim DeKay, Cynthia Ettinger, John Fleck, Carla Gallo, Toby Huss, Amy Madigan, Diane Salinger, Karyne Steben, John Carroll Lynch, Clea DuVall, Clancy Brown, Scott Fishkind, Robert Knepper, Jenna Boyd, Ralph Waite, Susan Walters, Bill Moseley, Lisa K. Wyatt, Dakin Matthews, Frank Collison, Ted Rooney, Richard Fancy, Michael O'Neill, Jimmi Simpson, John Savage, Erin Sanders, Judith Hoag, Don Swayze, Stephen White, Aria Wallace, Joseph Sikora, Lorna Scott, Darin Cooper, Jim Cody Williams, George Cheung, Vladislav Kozlov, Michael Robert Brandon, Peter Jason, Lou Glenn, Jon Gries, John Aylward, Spencer Garrett, Ritchie Montgomery, Raymond Ma, Derrick O'Connor, William Bassett, Tye Alexander, Amanda Aday, Brett Rickaby, Hawthorne James, Time Winters, Octavio Gómez Berríos, Jeff Doucette, Joe Unger, Tony Perez, E.J. Callahan, Steph DuVall, Billy Beck, Kyle Dietz, Leonard Kelly-Young, Valeria Hernandez, Luis Contreras, Scott MacDonald, Vincent De Paul, Scott Vance

,,V ZOUFALÝCH ČASECH DOBROTIVÝ BŮH SHLÉDNE NA SVOJE STÁDO A VYBERE JEDNOHO MUŽE, KTERÝ INSPIRUJE DAVY, MUŽE, KTERÝ PŘEKONÁ NEPŘEKONATELNÉ, MUŽE, KTERÝ NABÍDNE NADĚJI TAM, KDE VLÁDNE BEZNADĚJ..“...... /// Partička zrůd a on. On. ON!... Cirkus Humberto podle HBO. Podivnosti, záhady, tajemství, přeludy, zjevení, čtení myšlenek, telekineze a zvláštní atmosféra kolem života ,,světských“ – můžu říct, že jsem fascinován příběhem, kterýho je Ďábel součástí. VĚCI SE NEUSTÁLE MĚNÍ a servírování ve stylu: příběh – tajemství – mystery kousek – tajemství – záhada - příběh …stává se okamžitě návykový. ,,A NEZAPOMEŇTE CHVÁLIT BOHA!“ (já bych řek spíš ,,HBO“!) /// 2. SÉRIE /// ,,KAŽDÝ Z NÁS MUSÍ NĚCO OBĚTOVAT ĎÁBLU“..... /// Konečně (?) se kruh uzavírá (?)! Fantasie! Hlavně díky zvláštnímu příběhu si seriál drží výborný tempo od svýho počátku, teď se objeví další postavy a já smekám, páč ten vypravěčskej záběr je ohromnej. Užásný je, že na konci ….no nic, radši nebudu spoilerovat! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se založit cirkus (nebo postavit kostel). 2.) Ztratil jsem svého Boha! 3.) Zjistím, že šukat ženskou s vousatou bradkou bych fakt nemohl. 4.) Hluboko v srdci mi zůstal zarytej ruskej potomek Kurgan. 5.) Thx za titule ,,kuka“, ,,xvir“ a ,,petkaKOV“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(24.2.2013)

Po odvysielaní prvej série môžem konštatovať, že Carnivale ponúka naozaj poriadnu dávku mystického napätia. Každá postava kočovného cirkusu má stanovené svoje miesto v deji, niektorá výrazné, niektorá menej a niekto je len do počtu. Nadprirodzené schopnosti hlavných hrdinov sa prejavujú čoraz intenzívnejšie, ale nie je jednoduché určiť kto je ten "dobrý" a kto "zlý" a či nie je niečo uprostred. Posledných 15 minút záverečnej časti prvej série vystrelilo dej do stratosféy a nám zostáva už len čakať na pokračovanie.(21.4.2004)

Opravdu se dá s Twin Peaks srovnávat jenom (jak praví Gazzy) chybí humor, což je celkem škoda. Jinak skvělé herecké obsazení a zajímaví mystický děj ze zajímavého období dělá z Carnivalu seriál s úžasnou atmosférou. Zkrátka miniseriály z produkce HBO vždycky stojí zato a Carnival není vyjímkou.(18.2.2004)

Všechen ten natahovaný děj a některé díly z poloviny vyplněné vatou spolehlivě vykompenzuje ta všudypřítomná tajemnost. Neznám jiný seriál, který by si přívlastek mysteriózní zasloužil více. Do samého konce jsem si vůbec nebyl jistý, co kdo vlastně ve skutečnosti umí a jak to celé dopadne. Každá odpověď přinášela další a další otázky. Nehraje se na krásný tvářičky a velkolepé efekty. Všichni jsou zaprášení, špinaví a ve vší té bídě si nikdo nemůže být jistý životem. Co se týče mythologie a celkově myšlenky, nejvíc ze všeho mi to připomínalo knihu Svědectví (The Stand) od S. Kinga. Rozhodně dílo, které si zaslouží pozornost. // Nejoblíbenější postava: Jonsy // 1.serie: 70% // 2.serie: 80%(19.8.2010)

HBO, HBO, kde ťa ľudia berú:)? Budem sa opakovať, ale inak sa nedá. HBO did it again. Carnivale je opäť mimoriadne kvalitným a k tomu veľmo originálnym počinom. Záchrana sveta trochu inak ako sme naučený, zanietený kňaz s ktorým nebude všetko s kostolným poriadkom, mladý vidlák v ktorom je viac ako sa na prvý pohľad zdá, (ne)poslušná dcéra vykladajúca ľuďom čo jej mama vidí v kartách, zomierajúci ne(existujúci) kripel rozhodujúci kam ďalej, šéfujúci trpaslík. Kolotoče, peep show (za príplatok so všetkým), hadia žena, veštenie z karát a nezabudnime na korytnačie dieťa. Opakujúci sa sen, rádiokázne, stavba kostola, odhaľovanie schopností, hľadanie Scuddera, osudové stretnutie. Toto a omnoho, omnoho viac. 9/10.(25.5.2008)

• - Epizoda "The River" je volně založena na filmu La rivière du hibou. (PußyMagnet)

• - Vzhledem k audiokomentáři u DVD se ruský voják (Michael Massee) jmenuje Lucius Belyakov. (PußyMagnet)

• - Ve třetí epizodě vyškrtne Varlyn při prohlížení pomníku mrtvých horníků všechna jména ze seznamu kromě dvou: Henry Scudder a Kenneth Requa. Kenneth je asistent post-produkce seriálu. (PußyMagnet)