Carnivale (TV seriál)

Carnivàle

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 24x45 min

Je to perfektní seriál, HBO opět nezklamalo. Srovnání s Twin Peaks není úplně přesné, byť žánrově je tento seriál na stejné vlně, nicméně atmosféru mají oba seriály poněkud odlišnou. Rozhodně si momentálně netroufnu říci, zda je Carnivale na dobré cestě stát se po vzoru Twin Peaks dalším "kulťákem", ale tvrdím, že fandové Lynchova seriálu budou s tímto výtvorem určitě spokojeni.(27.2.2004)

Po shlédnutí 1. série musím říct, že jde o zajímavý tajuplný seriál, u kterého jsem hodně postrádal větší napětí a tempo. EDIT: Po 2. sérii musím zvednout na 5. Paráda! Naprosto nechápu proč byl seriál ukončen:-/(19.10.2009)

Skvělý seriál, u kterého je největší nevýhodou jeho pomalost a neukončenost. Škoda, že další řadu měli tvůrci zatrhnutou. Musím se přiznat, že jsem váhala, zda seriálu začít věnovat čas, protože mě naprosto nezajímá prostředí cirkusu a jeho sebranky a už vůbec mě neláká poušť a třicátá léta minulého století. Prostě, pro mne nejhorší možná kombinace. Ale příběh mi ukázal magii v jemných, skoro uvěřitelných náznacích a to v rukou zajímavých postav, jejichž povaha byla realistická. Jednotlivé postavy se celou dobu vyvíjely, a tak jsem byla pořád v nejistotě, na kterou stranu se postaví nakonec. Naprostou dokonalý byl Clancy Brown, jeho podivný vztah k sestře a přerod z dokonalého kněze na démona. Škoda přeškoda, že nevznikla další řada, myslím, že pro nás bylo přichystáno pár zajímavých překvapení.(17.5.2009)

Mooc jsem se bavil--ale na to jak tvůrci celou dobu diváka napínají a jakoby slybují velké finále ...tak hádejte co?..finále vůbec není velké a mne osobmě poslední díl docela zklamal......EDIT=No tak napodruhé jsem si to vychutnal hezky skoro v celku-bez útrpného týdenního čekání..Víc jsem si mohl užít detaily a postavy toho krásně divného světa-příběh mě chytnul trochu pevněji a i ten konec měl nakonec své kouzlo....Velká škoda a zároveň velké štěstí,že nedošlo na další série.....nakonec tam tu pátou hvězdu přecijen dokopnu :)(8.3.2008)

Zacatek prvni serie vyborny, ma to atmosferu, ma to neotrely obrazky, cloveka fakt zajima, co se z toho vsecho nakonec vyklube... ale casem mate pocit, ze vas autori snad vodi za nos, protoze porad jen natahuji a natahuji az to pretahnou a vas uz to prestane zajimat, jestli vyhraje dobro nebo zle ....aneb konec prvni serie ztratilo dech a bohuzel druhou serii ho nenabralo, protože i přes moji snahu jsem se k třetímu dílu druhé serie už nedostala...(20.2.2011)