Carnivale (TV seriál)

Carnivàle

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 24x45 min

Jeff Beal

Michael J. Anderson, Nick Stahl, Adrienne Barbeau, Patrick Bauchau, Debra Christofferson, Tim DeKay, Cynthia Ettinger, John Fleck, Carla Gallo, Toby Huss, Amy Madigan, Diane Salinger, Karyne Steben, John Carroll Lynch, Clea DuVall, Clancy Brown, Scott Fishkind, Robert Knepper, Jenna Boyd, Ralph Waite, Susan Walters, Bill Moseley, Lisa K. Wyatt, Dakin Matthews, Frank Collison, Ted Rooney, Richard Fancy, Michael O'Neill, Jimmi Simpson, John Savage, Erin Sanders, Judith Hoag, Don Swayze, Stephen White, Aria Wallace, Joseph Sikora, Lorna Scott, Darin Cooper, Jim Cody Williams, George Cheung, Vladislav Kozlov, Michael Robert Brandon, Peter Jason, Lou Glenn, Jon Gries, John Aylward, Spencer Garrett, Ritchie Montgomery, Raymond Ma, Derrick O'Connor, William Bassett, Tye Alexander, Amanda Aday, Brett Rickaby, Hawthorne James, Time Winters, Octavio Gómez Berríos, Jeff Doucette, Joe Unger, Tony Perez, E.J. Callahan, Steph DuVall, Billy Beck, Kyle Dietz, Leonard Kelly-Young, Valeria Hernandez, Luis Contreras, Scott MacDonald, Vincent De Paul, Scott Vance, Ron Perkins, Wolf Muser, Joshua Harto, Marco Morales

Toto dílo z produkce HBO mě zaujalo už upoutávkami, které jsem viděl dlouho před samotným seriálem. Tajemná atmosféra kočujícího podniku, který má bavit a zároveň děsit své návštěvníky. Skvadra nejpodivnějších lidí od vousaté ženy, jejího slepého milence s telepatickými schopnostmi, liliputána, který je pravou rukou znetvořeného člověka nazývaného " vedení " (nikdy nevychází ze své maringotky) rozhodujícího o všem, co se v této komunitě odehrává, až po nejrůznější tenťáky. Výborně natočený seriál, který si najde jistě mnoho obdivovatelů.(12.2.2009)

Tohle je hotový klenot HBO. Tolik atmosféry, tajemna a silných příběhů nahlcených v jednom seriálů, že to až vyráží dech. Kamera za kterou by se nemusel se stydět ani ten nejoscarovější film. To všechno obsažené v příběhu který je zahalen obrovským tajemnem až člověka udiví, že se jedná "jen" o odvěký boj dobra se zlem. Herci jsou úžasní a postavy přesně takové, jak jsem si pravý cirkus vždycky představovala. A jsem ráda, že to skončilo po dvou sériích, a my si můžeme konec domyslet takový, jaký chceme.(22.8.2007)

Je to hodnocení jenom prvního dílu, ale neubráním se :) Dostatečně tajemné, skvěle natočené, obsazené a zahrané. Pokud kvalita nebude výrazně kolísat, pak u maximálního hodnocení zůstanu. ... Jestli máte HBO, rozhodně si nenechte ujít.(5.2.2004)

Opravdu se dá s Twin Peaks srovnávat jenom (jak praví Gazzy) chybí humor, což je celkem škoda. Jinak skvělé herecké obsazení a zajímaví mystický děj ze zajímavého období dělá z Carnivalu seriál s úžasnou atmosférou. Zkrátka miniseriály z produkce HBO vždycky stojí zato a Carnival není vyjímkou.(18.2.2004)

Ponurý apokalyptický seriál, který je takovou kombinací Twin Peaks a Hroznů hněvu. Jak známo, HBO je stanice, která přináší na televizní obrazovky spíše sofistikovanější zábavu. Zdejší tvůrci tu v zásadě nejsou ničím omezení. Carnivale ale byl i na poměry HBO příliš odvážný experiment, který bohužel nevyšel. Seriál byl na tehdejší diváky příliš bizarní (plný hodně divných postav – členů kočovného cirkusu), pomalý (se zápletkou budovanou v nepříliš jasných náznacích) a náročný (rozpoznávání jeho skrytých významů vyžadovalo určitou míru gramotnosti). A tak se dožil pouze dvou sérií, což je velká škoda. Seriál s tak propracovanou mytologií a vizuální stránkou byl ve své době (alespoň pro mě) něčím nevídaným. Navíc neznám jiný film/seriál, který by tak skvěle evokoval prašnou atmosféru vyprahlých planin Dust Bowlu.(19.7.2013)

• - Vzhledem k audiokomentáři u DVD se ruský voják (Michael Massee) jmenuje Lucius Belyakov. (PußyMagnet)

• - V epizodě "Creed, OK" nosí Evander Geddes masku malého dítěte. Maska byla vymodelována podle obličeje syna Daniel Knaufa, Johnnyho. (PußyMagnet)

• - Seriál vyhrál roku 2004 cenu Artios Award za Nejlepší casting pro TV seriál. (PußyMagnet)