Carnivale (TV seriál)

Carnivàle

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 24x45 min

Jeff Beal

Michael J. Anderson, Nick Stahl, Adrienne Barbeau, Patrick Bauchau, Debra Christofferson, Tim DeKay, Cynthia Ettinger, John Fleck, Carla Gallo, Toby Huss, Amy Madigan, Diane Salinger, Karyne Steben, John Carroll Lynch, Clea DuVall, Clancy Brown, Scott Fishkind, Robert Knepper, Jenna Boyd, Ralph Waite, Susan Walters, Bill Moseley, Lisa K. Wyatt, Dakin Matthews, Frank Collison, Ted Rooney, Richard Fancy, Michael O'Neill, Jimmi Simpson, John Savage, Erin Sanders, Judith Hoag, Don Swayze, Stephen White, Aria Wallace, Joseph Sikora, Lorna Scott, Darin Cooper, Jim Cody Williams, George Cheung, Vladislav Kozlov, Michael Robert Brandon, Peter Jason, Lou Glenn, Jon Gries, John Aylward, Spencer Garrett, Ritchie Montgomery, Raymond Ma, Derrick O'Connor, William Bassett, Tye Alexander, Amanda Aday, Brett Rickaby, Hawthorne James, Time Winters, Octavio Gómez Berríos, Jeff Doucette, Joe Unger, Tony Perez, E.J. Callahan, Steph DuVall, Billy Beck, Kyle Dietz, Leonard Kelly-Young, Valeria Hernandez, Luis Contreras, Scott MacDonald, Vincent De Paul, Scott Vance

Zacatek prvni serie vyborny, ma to atmosferu, ma to neotrely obrazky, cloveka fakt zajima, co se z toho vsecho nakonec vyklube... ale casem mate pocit, ze vas autori snad vodi za nos, protoze porad jen natahuji a natahuji az to pretahnou a vas uz to prestane zajimat, jestli vyhraje dobro nebo zle ....aneb konec prvni serie ztratilo dech a bohuzel druhou serii ho nenabralo, protože i přes moji snahu jsem se k třetímu dílu druhé serie už nedostala...(20.2.2011)

Nehledě na nesporné formální kvality (technické složky, herci, scénář, který se obstojně vyhýbá klišé) působí celá první sezóna pouze jako předlouhý úvod k druhé sezoně. Opravdu zajímavých momentů je tu jak šafránu, namísto toho sledujeme zákulisní život skupiny cirkusáků, obalený špetkou mysticismu a hledáním životního údělu dvou protikladných postav. A je to dost zdlouhavý, potažmo nudný proces. Druhou sezonu raději vynechám, protože jí nechci přelouskávat podobně jako tu první. Jak to dopadlo si konec konců můžu kdykoliv vygooglit.(11.10.2012)

Další opus z dílny HBO odehrávající se ve 30. letech na území Ameriky v době největší krize zobrazující postavičky jednoho rozlehlého cirkusu, který žije ze dne na den a o jeho existenci bojuje každý jednotlivec zároveň. Přitom každý, kdo v cirkusu dělá není obyčejný člověk a proto je seriál tak zajímavý. V seriálu se prolínají dva příběhy a to příběh Bena Hawkinse, který se náhodou ochomýtne okolo cirkusu a zfanatizovaného kněze Justina Crowe, pro kterého je křesťanství vše a zaplatí za něj krutou daň. Mimochodem herec Clancy Brown ho ztvárnil naprosto úchvatně a věřte mi, že silných a emotivních scén si s ním užijete opravdu dost. Když se to tak veme cirkus Carnivale je společnost lidí, které okolí, kde žili vyhnalo, jako dříve vyháněli čarodějky na kříž a upálili je, tito lidé se dostali do cirkusu, kde za svoje postižení nebo jak chcete dar si nechávají platit a není to žádný med. Samotný seriál je natočen mysticky, tajemně a věřte mi, že na řadu děsuplných otázek, kterých je v seriálu bezpočet nedokážete naleznout odpověď. Což je nakonec dobře, co by to bylo za seriál plný mystiky a tajemna, u kterého byste se nebáli zapřemýšlet a strachovat se o každou postavu v jednotlivém díle zároveň. I když život v cirkuse ubíhá opravdu pomalu, Carnivale Vámi prolítne, stejně jako mnou, že se budete na konci divit, čím jste to byli vlastně svědkem? co to vlastně projelo Vaším okolím? a bylo to vůbec skutečné? To záleží na Vás jak jste ochotni tomu všemu věřit, jedno je jasné Carnivale je a bude nejcharismatičtější cirkus v dějinách světa. (8/10)(5.4.2007)

Snad příběhově nejoriginálnější seriál posledního desetiletí, který mně zaujal svým temným příběhem, velmi zajímavými a mysteriózními postavami, které neustále překvapuji. Neokoukané pouťové prostředí plné skrytých tajemství. Fenomenální konec, který výrazně zatřepe divákovým světem.(3.4.2009)

Geniální...100%(9.6.2005)