poster

Lev a písnička

 • anglický

  The Lion and the Song

Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní / Podobenství

Československo, 1959, 14 min

 • bassator

  42nd KVIFF 2007 - TRIBUTE TO BŘETISLAV POJAR - Pocta Břetislavu Pojarovi(15.7.2009)

 • lubospoti
  ****

  Krásný alegorický příběh. Klasická loutková práce. Jen ta harmonika mi tam přišla taková rušivá(myslím zvukově). Ale chápu, že se nejlépe hodila pro vyjádření myšlenky.(5.5.2013)

 • fragre
  *****

  Kouzelná a poetická bajka, která na prostoru pár minut řekne to, co některé filmy nezvládnou za dvě hodiny. Dokonalá výtvarná práce Zdeňka Seydla a nádherná melodie Wiliama Bukového. Klenot českého animovaného filmu.(1.1.2010)

 • Aleee89
  ****

  Břetislav Pojar uměl, o tom jsem nikdy nepochybovala a ani nepochybuji. Krátký film s výbornou animací, a přitom do něj režisér dokázal vnést tolik napětí a dusivé atmosféry, ale i metafor a myšlenek, že musím zatleskat.(19.1.2015)

 • Honza dAve
  ****

  Osamělý harlekýn putující po poušti a hrající smutněveselou píseň na harmoniku, všechna pouštní zvířata včetně fenka berberského, který je krásně naanimovaný, jej ráda poslouchají. Jen lev harlekýna sežere aby pak sám zemřel smrtí hlady, neb harmonika a píseň přetrvá ve lvím traktu, aby si našla nového majitele a hráče. Krásná animace, silný příběh, podmanivá píseň.(8.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace