Lev a písnička

The Lion and the Song

Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní / Podobenství

Československo, 1959, 14 min

Krásný alegorický příběh. Klasická loutková práce. Jen ta harmonika mi tam přišla taková rušivá(myslím zvukově). Ale chápu, že se nejlépe hodila pro vyjádření myšlenky.(5.5.2013)

Drsná sonda o životě v poušti, o kruté náhodě, životní vůli i beznaději a především o harmonice, respektive písničce, která přečká mnoho svých majitelů, aby tak demonstrovala svoji nadčasovost, nesmrtelnost a vyšší poslaní. Výtvarník Zdenek Seydl, který film nakreslil udivil svým robustním pojetím malby a získal i mnoho předních ocenění (Montevideo).(7.2.2005)

Kouzelná a poetická bajka, která na prostoru pár minut řekne to, co některé filmy nezvládnou za dvě hodiny. Dokonalá výtvarná práce Zdeňka Seydla a nádherná melodie Wiliama Bukového. Klenot českého animovaného filmu.(1.1.2010)

• bassator

42nd KVIFF 2007 - TRIBUTE TO BŘETISLAV POJAR - Pocta Břetislavu Pojarovi(15.7.2009)

Hravé, poetické a s přesahem o nezničitelnosti umění. Shrek je sice drsná soda, ale zkuste trumfnout harlekýna, který hraje zvířatům divadlo, a noc v poušti se lvem.(1.3.2004)

• - Film získal roku 1960 hlavní cenu na Mezinárodním festivalu animovaného filmu v Annecy. (JoranProvenzano)