poster

Lev a písnička

 • anglický

  The Lion and the Song

Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní / Podobenství

Československo, 1959, 14 min

 • davidek
  *****

  Osamělý hráč na harmoniku. Podotýkám, že tahací. Hraje pro všechny zvířata na poušti, všichni poslouchají. Pak přijde král džungle a milého hráče (člověka) sežere i s harmonikou. Viděl jsem toto když mi bylo 14 let ve "filmáči" a nějak se mi chtělo brečet. I dnes. . . . . . Kvůli hráči.(14.4.2005)

 • bassator

  42nd KVIFF 2007 - TRIBUTE TO BŘETISLAV POJAR - Pocta Břetislavu Pojarovi(15.7.2009)

 • Pohrobek
  ***

  Drsná sonda o životě v poušti, o kruté náhodě, životní vůli i beznaději a především o harmonice, respektive písničce, která přečká mnoho svých majitelů, aby tak demonstrovala svoji nadčasovost, nesmrtelnost a vyšší poslaní. Výtvarník Zdenek Seydl, který film nakreslil udivil svým robustním pojetím malby a získal i mnoho předních ocenění (Montevideo).(7.2.2005)

 • Honza dAve
  ****

  Osamělý harlekýn putující po poušti a hrající smutněveselou píseň na harmoniku, všechna pouštní zvířata včetně fenka berberského, který je krásně naanimovaný, jej ráda poslouchají. Jen lev harlekýna sežere aby pak sám zemřel smrtí hlady, neb harmonika a píseň přetrvá ve lvím traktu, aby si našla nového majitele a hráče. Krásná animace, silný příběh, podmanivá píseň.(8.7.2007)

 • Slarque
  *****

  Výborná animovaná alegorie o nesmrtelnosti umění. Nadčasový příběh, půvabná animace a výborná ústřední melodie nepotřebují žádné zbytečné dialogy či komentář.(23.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace