Potkali se u Kolína

How They Met At Kolin

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

Československo, 1965, 14 min

Rudolf Deyl ml.

U medvědů z Kolína jsem strávil spoustu času. Pamatuáji si, jak mě mrzelo, že v televizi neběželi moc často. Animace, kdy z medvěda bylo najednou auto, najednou semfor atd. jsou nezapaomenutelné, jenom nechápu, proč pořád jedli ty bonbóny(7.2.2008)

• Gilmour93

Vy jste ale vypečenej sprosťák, pane paascho. Že oni vám v dětství brali hračky, viďte..? Jedni se rozplývají nad kultovností a genialitou, druzí mají sto chutí vzít provaz a jít se pověsit na půdu. Mě to až na protivný hlas vypravěče nechává zcela chladným - asi to bude tím, že už jsem dost daleko vod Kolína. Zlatý Krteček..(27.10.2009)

Pánové medvědi, já bych si s Vámi chtěl hrát.(5.9.2006)

Poté, co Velkej medvěd sežral Malýmu medvědovi princeznu, odmítl jsem se na to jako dítě dál dívat, i když jsem jako všichni viděl, že to byla chcíplá ryba. A nehodlám na tom nic měnit ani teď.(13.8.2012)

Potkali se u Kolína zaslouží absolutorium nejen za existenci postaviček medvědů důvěřivého hloupého a velkého vyčůraného, které skvěle dětsky zobrazují základní lidské vlastnosti, ale zejména za vynikající dabing Rudolfa Deyla(20.4.2011)