Potkali se u Kolína

How They Met At Kolin

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

Československo, 1965, 14 min

Rudolf Deyl ml.

Já jsem Břetislav Pojar a vy jste kdo? Hovno! Aneb veselá příhoda z natáčení...(1.4.2003)

A to už jsem si myslel, že tenhle výborný večerníček zde není, protože jsem ho pořád hledal pod názvem Pojďte pane, budeme si hrát. Kdo by neznal tuto legendární větu. Zařadil bych ji do hlášek století. Tito loutkoví medvědi byli kouzelní a nechápu, proč se v dnešní době už nevysílají. Dokázali se proměnit ve vše, na co si jen vzpomněli. Pamatuju si na velmi dobrý dabing. Na každý díl jsem se jako malý klučina velmi těšil a dnes mě ukápne nejedna slzička při vzpomínce, že dětství je nenávratně pryč.(8.9.2008)

Potkali se u Kolína zaslouží absolutorium nejen za existenci postaviček medvědů důvěřivého hloupého a velkého vyčůraného, které skvěle dětsky zobrazují základní lidské vlastnosti, ale zejména za vynikající dabing Rudolfa Deyla(20.4.2011)

"Pojďte pane, budeme si hrát" - zřejmně pro nikoho nezapomenutelná hláška.(30.10.2005)

Tady udělám trošku výjimku. Tyhle příběhy jsem jako malý naprosto nesnášel, příběhy o tom, jak se dva méďové měnily v parníčky a koloběžky mě spíš deptaly. Ale po těch letech musím zkrátka tu filmařskou tvořivost a nápaditost náležitě ocenit, i když fantazii všech dětí zjevně nezasáhla.(19.9.2005)