Cosby Show

Komedie / Rodinný
USA, (1984–1992), 80 h 47 min (Minutáž: 22–49 min)

Bill Cosby, Phylicia Rashad, Keshia Knight Pulliam, Malcolm-Jamal Warner, Tempestt Bledsoe, Lisa Bonet, Chandra Wilson, Deon Richmond, Erika Alexander (více)

Série(8) / Epizody(197)

Pre manželov Cosbyovcov nastal veľký deň D. Začal sa školský rok a prišiel čas, kedy ich dve z detí odchádzajú na internát a oni si konečne budú môcť vychutnať chvíle pokoja. Ale tie netrvajú dlho, pretože Theo (Malcolm Jamal Warner) zabudol zaplatiť ubytovací šek na internáte a škola ho nemá kde prichýliť. Zlatým klincom programu je Denise (Lisa Bonetová), ktorá sa rozhodla prerušiť štúdium na vysokej škole. Už ju unavuje neustále naháňanie sa za vzdelaním, zistila, že pre tento spôsob života nie je stvorená. Svoju budúcnosť si predstavuje celkom inak a bez zbytočných stresov. Na návštevu prichádza Sondra (Sabrina Le Beaufová) s manželom Elvinom (Geoffrey Owens). Dozvedeli sa o bojovej atmosfére v domácnosti a po dôkladnom zvážení predkladajú Denise neodolateľnú pracovnú ponuku... (oficiální text distributora)

tron

„Bol tam ešte väčší rad ako na Batmana.“ Výborná, i keď zazobaná televízna huxtatableovská šou s excelujúcim Billom Cosbym, jeho deťmi a ich rozvetvenou (ale fakt že riadne rozvetvenou) rodinou. Z malej Rudy (Keshya Knight Pulliam) vyrástla v ďalších sériách potvora žiarliaca na chrobáčika menom Olívia (Raven Symone!). Ale inak nebolo v hereckom obsadení jedinej chybičky. Kto by zabudol na problematického, ale dobráckeho, Thea, krásnu Lisu Bonetovú (ktorú Cosby načas vyrazil pre škandalóznu erotickú scénu s Mickeym Rourkeom v Angel Heart, čo žiaľ získalo o pár desaťročí neskôr šialenú pachuť po Cosbyho odsúdení, keďže sa šokujúco ukázalo, že celý čas bol sexuálny predátor), premúdreného Kennyho (už dospelého Deona Richmonda zakillovali vo Vreskote 3, česť jeho pamiatke) a pravdaže úžasného Cosbyho ako pôrodníka Heathcliffa a právničku Clair v skvelom podaní materinskej Phylicii Rashad? Džez, čili, dom plný detí a romantické sviece. Kedysi mi boli proti srsti všetky epizódy, ktoré neboli klasicky sitkomové, s odstupom rokov ale zisťujem, že Show Billa Cosbyho si masy fanúšikov (a mňa) získala aj práve vďaka dielom, v ktorých sa rodina stretávala na gauči a v kuchyni a „len" sa rozpráva. ()

Oskar

Rodinné sitcomy typu Krok za krokem nebo Plný dům nemám rád, nicméně tenhle je vážně vtipný a dobře obsazený (od konkurzu na role Cosbyho dcer prý vyrazili tehdy neznámou Whitney Houstonovou). Jenže dobré jsou asi tak první tři série, pak to jde neskutečně strmě dolů. ()

H34D

Skvělá klasika mého dětství. Dům plný věkově odstupňovaných dětí, někdy důvtipný a někdy schválně trošku natvrdlý otec a skutečná hlava rodiny - matka se společně postarali o všechny možné i nemožné situace, které mohou v domácnosti nastat... A žádná z nich nemohla skončit jinak než s úsměvem na tváři. Při příležitosti 30 letého výročí jsem si připomněl pár dílů a kupodivu humor Billa Cosbyho nijak nápadně nezrezavěl! 7/10 ()

Melies

7 / 10 Show Billa Cosbyho nie je ani tak o výbuchoch smiechu, ako o rodine a medziľudských vzťahoch v nej. Je to taký zidealizovanejší predchodca Roseanne - tam, kde sa Connorovci potĺkali na okraji chudoby a povahy jednotlivých členov sa vykryštalizovali práve v týchto neblahých podmienkach, tam si Cosbyovci vždy zachovávali svoj vysoký spoločenský status a spokojne si plávali životom. Možno to nie je až také nadčasové, no dobre sa na to pozerá, či už ste začínajúci školáčik, večne nespokojný adolescent, alebo dôchodca odpočívajúci na svojom hojdacom kresle. Ak však hľadáte sitcom, pri ktorom by ste si poriadne precvičili svoju bránicu, ste na zlej adrese. ()

berg.12

Pokud by šlo o inteligentnost rodinných sitcomů, tak tenhle by se asi umístil na předních příčkách. Ale zase tomu občas trošku chyběla šťáva a díky obsazení působil opravdu mírně exoticky, alespoň v našich končinách. ()

sud

Na tento seriál mám vzpomínky ještě z dětství se slovenským dabingem. Jako malý jsem se bavil, ale znáte to, v pozdějším věku už to tak vtipné přijít nemusí. Až pak po nějakém čase jsem v TV programu objevil reprízu. Podíval jsem se a skutečně se mi líbil i po letech. Někdy je srandy více, jindy méně, jak už to bývá. Nejlepší "černošská" komediální věc. ()

MM_Ramone

Bohatá černošská rodinka Huxtableovcov, ktorá si spokojne nažíva v luxusnom dome v jednej z najprestižnejších new yorkských štvrtí a vždy s vtipom a nadhľadom vyrieši všetky svoje problémy. Poslušné deti, čo usilovne študujú a poslúchajú svojich vzdelaných rodičov. Otec je unávaný ženský lekár a matka úspešná právnička. Tak takto harmonicky a usporiadene si žije afroamerická komunita v USA? No paráda. Je to vlastne také sociálne sci-fi, ale i tak si rád občas pozriem niektorú z epizód tohoto rodinného sitkomu. *** ()

JohnnyD

Každý diel je o tom istom, čo pri sitcomoch až taký problém nie je, problém je v tom, že "to" vôbec nie je vtipné. Drvivá časť humoru je založená na "vtipných" spomienkach Heatcliffa, ktoré rozpráva "vtipným" spôsobom a na grimasách hlavného predstaviteľa. Pozerá sa to fajn, ale humor sa tam hľadá ťažko. ()

duklak2

Na tento seriál vzpomínám jen v dobrém. Obsahoval velmi hodně vtipných situací. "Černošské" obsazení se povedlo. Už si nějak nevybavuji ostatní herecké výkony, ale jedno se musí nechat. Cosbyovci prostě pobavit uměli. ()

PROROK14

Toto som rád sledoval keď to chodilo v telke. Vždy som sa na tom dobre pobavil a zasmial. Takže ja to hodnotím tak na 80% ()

BoPo

Rodinný seriál v pravom slova zmysle. Nostalgia, pozerané so slovenským dabingom. Najlepšie boli diely, kde mali decká nejaký prúser, alebo scény spojené s jedlom. Diel v ktorom musel držať Cosby diétu si pamätám dodnes. ()