Night of the Living Dead: 25th Anniversary Documentary

• USA Reflections on the Living Dead

Kusko.t2

„V roku 1967 sa skupinka horlivých filmárov z oboru podobne ako profesionáli z rádia, herci a herečky, ambiciózni amatérski nadšenci a celkovo rôzne rodiny a priatelia filmu, ...tí všetci sa stali toho roku súčasťou našej virtuálnej armády filmovej kreativity v snahe vytvoriť niečo zdanlivo nemožné – lokálny celovečerný film nazvaný v pôvodnej verzií jednoducho ako MONSTER FLICK s rozpočtom iba niekoľko tisíc dolárov. Nakoniec jeho výroba stála síce trochu viac, ale stále neuveriteľne málo na 35mm zásek. Ako sa natáčanie filmu blížilo a každodenná práca sa stávala skutočnosťou bolo čím ďalej tým viac zrejmé, že sme svedkami niečoho nevšedného. Bez ohľadu na nízky rozpočet a fakt, že film sa produkoval ako čierno-biely, oplýval surovou esenciou a atmosférou nefalšovaného gotického teroru. Naša filmová rodina, priatelia, členovia štábu a herci síce už v tom čase zistili, že ich film funguje ako celok keď ho sledovali v rámci prvého oficiálneho premietania v uzavretej spoločnosti. Čo však nevedeli, ...a ani len nemohli tušiť je, že onedlho sa z filmu stane veľká senzácia. V nasledujúcich rokoch sa z NIGHT OF THE LIVING DEAD stáva ikona pravej hororovej klasiky. Po niekoľkých desaťročiach neskôr je jednoznačne zrejmé, že sa jedná o LEGENDU.“ ()

SOLOM.

Pětadvacet let po natočení Night of the Living Dead se Thomas Brown rozhodl vzdát hold svému vzoru, kterým není nikdo jiný než George A. Romero. Ten tak dostal šanci divákům prozradit několik zajímavých informací o natáčení a vyslechnout si chválu od svých kolegů – režisérů, herců: Wes Craven, David DeCoteau, Tobe Hooper, Sam Raimi, Fred Olen Ray a dalších. Fandům zombie žánru se to určitě muselo moc líbit, já sice k nim nepatřím, ale dobrý dojem to na mě udělalo taky. ()