poster

Lexx (TV seriál)

 • Kanada

  Lexx: The Dark Zone

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

Kanada / Německo / Velká Británie, 1996, 4x90 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (22)

 • DaViD´82
  **

  Červený trpaslík? Ale kdeže... Když už něco, tak spíše Doctor Who. Pro někoho bohudík, za mě však bohužel.(15.5.2010)

 • Subjektiv
  ****

  Nádherný bastard, který dovoluje divákovi dík přiznanému a levnému (ale nápaditému) CGI (ala Red Dwarf), ošumtělým rekvizitám a nadsázce vnímat všechnu krutost zdejšího universa "jenom jako" a tak se smát těm jinak mrazivým nápadům se soudcovskými automaty, proteinovou bankou, vybuchujícím planetám, přepisování lidské povahy atd. A propos, nápady se v Lexxovi vůbec nešetří, tolik zvrhlých detailů vysypaných do jediné minisérie svědčí o geekovském tvůrčím výbuchu. +++++ Jaký svět, takové postavy - protagonisté i antagonisté. Nejdůležitější je samozřejmě posádka Lexxe, lodi ničící planety s obrovským apetitem. Kapitán je posera, slizoun a nadrženec, kterému se sex vyhýbá tím účinněji, čím víc po něm touží. Mrtvému asasínovi Kaiovi chybí radost ze života a emoce, k tomu neustále informuje své okolí o tom, co mrtví nedělají. Je však ultimátním bojovníkem a ochráncem posádky včetně slabého, ba slabošského kapitána. Hlava robota 790 je sice imobilní, její znalosti a schopnosti práce s technikou jsou však pro fungování posádky nezbytné. Stanley nemá odvahu a tak nechce bojovat za dobrou věc, což je jediná motivace Kaiova, 790 pohrdá Stanleyem. Je tu ale ještě jeden člen posádky. Trestankyně Zev za trest proměněná v otrokyni lásky funguje jako chytré scénáristické pojítko celé posádky. Miluje Kaie a touží jej přivést zpět k životu a pomoci mu v jeho prorokovaném poslání, vzrušuje kapitána Stanleyho, je milována 790, čímž oba do značné míry ovládá. Posledním klíčem je, že všichni potřebují Stanleyho, neboť jen jeho poslouchá loď Lexx. Vlastně docela nenápadně chytrý koncept. A kopec zvrhlé zábavy.(25.10.2014)

 • B!shop
  ****

  Tohle fakt neni zadnej film, kdyz uz, tak ctyri 90ti minutovy filmy, ale jinak vlastne prvni serie Lexxu. Nalakaly me komentare zminujici Cervenyho trpaslika a v par detailech tu skutecne nejaka podobnost je, ale jen v par. Mame tu naprosto uchylackou posadku slozenou ze super srabka a idiota Stanleyho, sexy nadrzeny otrokyne lasky zmutovany s obrovskejma broukama a prizvukem jak Arnold, nemrtvyho zabijaka s paradnim hakovacim lanem a ultimatnim harem a hlavu robota, kterej neustale vyklada zamilovany basnicky. A ty vsichni jsou na podivny, zivyho brouka pripominajici lodi, ktera jidlo serviruje stylem, ze to vypada, jak kdyz z konecniku tecou hovna. Zaporak tu je Temnost, coz je nejakej velkej drtic, jenze v techhle ctyrech dilech je prevazne prezentovanej jako hromada mozku. No a cela prvni serie se toci okolo toho, jak spolu bojujou, pripadne pristavaj na nejakejch neznamejch planetach, neustale se dostavaj do pruseru, vsichni se k nim chovaj nepratelsky, vetsina postav jsou sileny humusaci, vsude sama spina, neustale od nekud kapou ruzny sliny, chcanky a podobny hnusarny. No proste co se uchylnejch postav tyce, to je ta hlavni podobnost s Trpaslikem, jinak tady to sice je obcas slusna sranda, ale vetsinou to je spis akcni sci-fi, takze se casto bojuje a tady je druha podobnost s Trpaslikem, jsou tu tragicky triky, jenze tady to precejen misty trochu rusi. Takze pokud chcete videt uchylny, vcelku temny a misty nechutny sci-fi se sympatickejma postavama, hura do toho, pokud cekate druhyho Trpaslika, tak cekejte dal.(24.5.2010)

 • Hellboy
  ****

  Fakt úchylné sci-fi, které se notně inspirovalo Červeným trpaslíkem.(17.11.2009)

 • gudaulin
  ****

  Těžko říct, který přívlastek v případě Lexxe zvolit, aby přesně vystihl jeho postavení v příslušném žánru a jeho skutečnou diváckou hodnotu. Lexx je fantasy, která v něčem připomíná proslulou ságu Hvězdné války, je ale daleko ujetější a bizarnější. Je až nepochopitelné, v čem přesně spočívá jeho kouzlo, protože v době vysokorozpočtových bijáků nabytých náročnými trikovými scénami a velkolepou výpravou používá záměrně naivní a výrazně televizní kulisy, kterými se blíží, vlastně rovná, Červenému trpaslíku. Narozdíl od něj ale nejde o čistokrevnou parodii a komediální žánr, i když i Lexx se nebere zrovna vážně a dokáže téma zpracovat odlehčeně. Na druhé straně ale dokáže být i temný a mrtvolami na cestě svých hrdinů zrovna nešetří. Jeho hlavní zbraní je originalita, chytrost, se kterou zpracovává zjevně braková témata, a celková neotřelost spolu se sympatickými postavami, které diváka vtáhnou do děje. Nevím přesně, jaký Lexx je, ale určitě pro fanouška žánru představuje trefu do černého. Celkový dojem: 80 %.(20.4.2010)

 • NinadeL
  *****

  4/4 Tak ono to nezestárlo, nejfantastičtější pilot k seriálu, který mě neustále v minulosti přesvědčoval o tom, že ač žánru neholduji, tohle si prostě musím dopřát :) Zev, sice bych nechtěla prožít celý život v tvých kalhotkách, ale posledního z Brunnen G bych následovala kamkoli. Yo way yo... Ah home va va ray... Yo way rah... Jerhume Brunnen G....(16.4.2010)

 • MaedhRos
  *****

  V prvním plánu nekomplikovaně přímočaré, v druhém plánu dost chytré, zavile nekorektní a poťouchle postmoderní. A především velmi, velmi zábavné.(21.12.2002)

 • HAL
  *****

  Rozkošně zvrhlé.(1.10.2007)

 • Caelos
  *****

  Největší divnost co jsem kdy viděl.(18.7.2011)

 • Mr. Filuta
  ****

  V úvodu zaprvé: Ať si zdejší uživatelé hodnotí zvlášť filmy (což je zde) a zvlášť zbytek seriálu (což je ZDE), rozdíl v tom totiž je. V úvodu zadruhé: Nevím kdo první přišel s tím přirovnáním k Trpaslíkovi a už vůbec nevím proč se toho všichni tak chytli, osobně se domnívám, že by nemohli být více vedle. Snad jen ten pocit bezútěšnosti, který sdílí posádka lodi, je jediným mostem mezi oběma, a to je pro přímé srovnání, nezlobte se na mě, opravdu málo. Každopádně Lexx je neuvěřitelně unikátní zvrácená blbůstka, která úspěšností trpí na svůj poměrně nízký profil. Ale kdo si skutečně najde ten čas a pozornost na upřímné shlédnutí, zůstane určitě okouzlen stejně jako já. Dodneška mi rozum stojí kdožeto do tohohle díla promítnul svoji zvrácenou duši, protože bych ho rozhodně chtěl potkat. A nebo spíš nechtěl...?(24.8.2012)

 • rikitiki
  ****

  Tahle chuťovka není pro každého. Je to totiž roztomile úchylná pocta laciným sci-fi seriálům béčkového charakteru - proto ty schválně laciné triky. Jakoby Červený trpaslík a Hvězdné války spolu měli dítě, které sice podědilo ledacos po rodičích (po RD kostýmy a bizarnost, po SW touhu vyprávět epické ságy a zachraňovat svět), ale zároveň se trochu zvrhlo a libuje si v těch nejprovařenějších klišé, které přetavuje svým zvráceným smyslem pro humor._____________ Složení posádky je tak prapodivné, že by vyděsilo i Davida Listera: ještěrčí krasavice předělaná z nehezké otylky, zamilovaná robotí hlava, nešika Stanley - nejspíš inspirovaným Stanem Laurelem - a dva tisíce let mrtvý chlápek, co vypadá trochu jako David Bowie, kdyby se česal na způsob Amy Winehouse, který navíc neustále pořád umírá. A se jménem Kai - jako ten chlapeček ze Sněhové královny, který kvůli ledovému střípku v srdci nemohl, stejně jako tady tento mrtvý hvězdný hrdina, cítit žádné emoce. ______ Dalším plusem je účast velkých (občas béčkových) herců ve vedlejších rolích. P. S. Po přečtení obsazení jsem se těšila, že konečně po RHPS uvidím Barryho Bostwicka a Tima Curryho znovu spolu ve filmu. Neměli ale společnou scénu. Možná, že to bylo dobře, protože - narozdíl od RHPS - v Lexxu Bostwick Carryho jednoznačně převálcoval kostýmem. Tak blyštivá sukénka se jen tak nevidí! /13. 8. 12./(13.8.2012)

 • tikend
  ****

  Naozaj netradičný zážitok.(12.11.2012)

 • Aildrin
  *****

  Je chyba, že jsou čtyři FILMY LEXXu na ČSFD zařazené jen pod nazev celé serie a navíc uvedené jako TV seriál, takže pro úplnost: LEXX se skládá ze čtyř serií. První sérii tvoří čtveřice filmů: Dark Zone - Ctim Jeho Temnost, Supernova, Model (Výborný výkon Rutgera Hauera, známého z kultovního filmu Blade Runner, zde zastínil všechny ostatní.) , Gigastin. Každý se výrazně liší kvalitou Zbytek se skládá z 57 seriálových epizod. Jako víc než slušný znalec Červeného trpaslíka také musím uznat, že se jím film silně inspiroval, (což jen potvrzuje fakt, že ve třetím dílu, čtvrté série hostuje Charles Craig - Lister a Hattie Hayridge - Holly.). pouze převlékl kabát z červené do černé. LEXX zde hodnotím celkově jakožto neotřelý počin a kultovní dílo.(10.10.2011)

 • LudkovaLevaRuka
  ***

  Osobní zklamání. Příjemně pochmurný vesmír zaplněný úchyly a ztroskotanci je opakovaně srážen přihlouplými vtípky a zdlouhavými scénami, které neúspěšně předstírají gradující napětí.(12.10.2012)

 • Tomkalhotk
  *****

  Tento serial naprosto vybočuje veškeré konkurenci. Člověk si buď zamiluje Stanley Tweedla, udatný a největší hřebec v obou vesmírech, který má pro strach uděláno a hlavně tento můj neoblibenější charakter všech dob je jediný kapitán Lexxu, nejsilnější lodi v cele galaxii. Xef, otrokyni lásky, která chce každého muže jen ne Stanley Tweedla. Kai, padlý romantický hrdina z legendárni rasy Brunnen-G, také samozřejmě nemohu zapomenout na robotí hlavu 790 , která se ve 4 serii vybarví čeho je vůbec schopna. Tahle 4 zažíva ta nejbizarnější a nejůchylnější zápletky všech dob. Lexx je dokonale temný, vtipný, ujetý . Najdeme zde prvky fetišismu, porna , slasheru, bečkovejch filmu, parodii , vážných témat, seriozních sci fi. Tento serial ma všechno, ale málokdo ho bohužel ocení , protože je tak moc jinej, že ho musí milovat asi jen ti jiní jako sem já. Nezmínil sem se ještě o zápletce, která ač není složita je rozhodne zajimavá a předči tématem i Star Wars. Záporáky tu máme sice dva , ale zato ten druhý má tolik charisma , že i Tweedl se s ním musel vyspat :D *****(7.2.2011)

 • chiara
  *****

  Naozaj je tento kultovy serial vynikajuci, je velmi zabavne ho pozerat, aj ked su tam neni nejake spickove efekty. Stoji to za pozretie.(15.10.2006)

 • Carnosaurus
  *****

  Nádherné vesmírné dobrodružství. Groteskní násilí, stupidní humor, příšerné efekty. Zvrácená braková zábava, která s přehledem přehraje spoustu rádoby hluboce smýšlejících scifáren. Tohle je pitomina, která šokuje svou genialitou a promyšleností. Srovnávání s Red Dwarf je hodně mimo mísu. Lexx je vtipná, ale zároveň lascivní a násilná záležitost. Totální ujetost.(4.8.2014)

 • Hruskovice
  ****

  Ultradivnost :D Lexx - 1.00 - Ctím jeho temnost - Začátek jsem nepobral a nebyl jsem z toho uplně nadšenej, ale když začali holosoudy a ty lidi odsoudili buď do proteinové banky, nebo na sexuální hrátky kněžím, tak jsem si říkal, že to bude dost zajímavej náhul na to, že je to z toku 1997. No a nejvíc mě rozbila věta na konci: Jsem robot co chce žít v tvých kalhotkách... :D co to jako je ? :D Takže 1. část: 3,85/5 :) - 2.00 - Supernova - Už si začínám zvykat, a baví mě to čím dál tím víc :) Sice jsem měl slabší chvilku při tom jak se pořád ta cirkule zapínala a vypínala ale vlastně to svým způsobem bylo i vtipný. A konečně je nadobro pryč ta otravná Džigerota... :D 2. část 3,90/5 - 3.00 čast - Pro mě zatím nejlepší ze všech dílů, absolutně šílený příběh, který se odehrává na planetě odpadků, a kde přeživší nakažení speciální zbraní vyrábí z částí těl tzv. "Model" což je šťáva mající vlastnosti jako dost silná droga. Dost brutální scény a přibývající vtip pořád zlepšují tuto serii. Takže 4/5 - 4.00 část - Někdo si epicky zfilmoval svoje nejšílenější fantastické nápady a docela dobře to dopadlo :) Už jen dvě věci bych rád o tomto počinu napsal: NEpouštějte si to u jídla... a ze Zef snad každému normálnímu heterosexuálnímu chlapovi houpne v šourku, velice krásná postava :) Poslední část hodnotím tak jako i celou 1. sérii 4/5. Už se těším na pokračování...(24.9.2014)

 • DreamorCZ
  ****

  Absolutně šílené, úchylné a perverzní ale také zábavné a originální. Lexx má své kvality, které nemusí zrovna nadchnout všechny ale v každém případě je svým způsobem výjimečný. Kdyby to šlo dal bych 4,5*(24.5.2009)

 • p.a.douch
  ****

  Pro mě podobný kult jako Červený trpaslík, akorát je to úplně jiný. Postavy jsou divný, jejich chování je někdy zvrácený, prostředí je ještě divnější než postavy. Jako celek to ale funguje a při sledování tohoto seriálu jsem se bavil. Čtyři devadesátiminutový lahůdky.(30.5.2015)

<< předchozí 1 2