poster

Lexx (TV seriál)

 • Kanada

  Lexx: The Dark Zone

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

Kanada / Německo / Velká Británie, 1996, 4x90 min

 • Caelos
  *****

  Největší divnost co jsem kdy viděl.(18.7.2011)

 • NinadeL
  *****

  4/4 Tak ono to nezestárlo, nejfantastičtější pilot k seriálu, který mě neustále v minulosti přesvědčoval o tom, že ač žánru neholduji, tohle si prostě musím dopřát :) Zev, sice bych nechtěla prožít celý život v tvých kalhotkách, ale posledního z Brunnen G bych následovala kamkoli. Yo way yo... Ah home va va ray... Yo way rah... Jerhume Brunnen G....(16.4.2010)

 • rikitiki
  ****

  Tahle chuťovka není pro každého. Je to totiž roztomile úchylná pocta laciným sci-fi seriálům béčkového charakteru - proto ty schválně laciné triky. Jakoby Červený trpaslík a Hvězdné války spolu měli dítě, které sice podědilo ledacos po rodičích (po RD kostýmy a bizarnost, po SW touhu vyprávět epické ságy a zachraňovat svět), ale zároveň se trochu zvrhlo a libuje si v těch nejprovařenějších klišé, které přetavuje svým zvráceným smyslem pro humor._____________ Složení posádky je tak prapodivné, že by vyděsilo i Davida Listera: ještěrčí krasavice předělaná z nehezké otylky, zamilovaná robotí hlava, nešika Stanley - nejspíš inspirovaným Stanem Laurelem - a dva tisíce let mrtvý chlápek, co vypadá trochu jako David Bowie, kdyby se česal na způsob Amy Winehouse, který navíc neustále pořád umírá. A se jménem Kai - jako ten chlapeček ze Sněhové královny, který kvůli ledovému střípku v srdci nemohl, stejně jako tady tento mrtvý hvězdný hrdina, cítit žádné emoce. ______ Dalším plusem je účast velkých (občas béčkových) herců ve vedlejších rolích. P. S. Po přečtení obsazení jsem se těšila, že konečně po RHPS uvidím Barryho Bostwicka a Tima Curryho znovu spolu ve filmu. Neměli ale společnou scénu. Možná, že to bylo dobře, protože - narozdíl od RHPS - v Lexxu Bostwick Carryho jednoznačně převálcoval kostýmem. Tak blyštivá sukénka se jen tak nevidí! /13. 8. 12./(13.8.2012)

 • Subjektiv
  ****

  Nádherný bastard, který dovoluje divákovi dík přiznanému a levnému (ale nápaditému) CGI (ala Red Dwarf), ošumtělým rekvizitám a nadsázce vnímat všechnu krutost zdejšího universa "jenom jako" a tak se smát těm jinak mrazivým nápadům se soudcovskými automaty, proteinovou bankou, vybuchujícím planetám, přepisování lidské povahy atd. A propos, nápady se v Lexxovi vůbec nešetří, tolik zvrhlých detailů vysypaných do jediné minisérie svědčí o geekovském tvůrčím výbuchu. +++++ Jaký svět, takové postavy - protagonisté i antagonisté. Nejdůležitější je samozřejmě posádka Lexxe, lodi ničící planety s obrovským apetitem. Kapitán je posera, slizoun a nadrženec, kterému se sex vyhýbá tím účinněji, čím víc po něm touží. Mrtvému asasínovi Kaiovi chybí radost ze života a emoce, k tomu neustále informuje své okolí o tom, co mrtví nedělají. Je však ultimátním bojovníkem a ochráncem posádky včetně slabého, ba slabošského kapitána. Hlava robota 790 je sice imobilní, její znalosti a schopnosti práce s technikou jsou však pro fungování posádky nezbytné. Stanley nemá odvahu a tak nechce bojovat za dobrou věc, což je jediná motivace Kaiova, 790 pohrdá Stanleyem. Je tu ale ještě jeden člen posádky. Trestankyně Zev za trest proměněná v otrokyni lásky funguje jako chytré scénáristické pojítko celé posádky. Miluje Kaie a touží jej přivést zpět k životu a pomoci mu v jeho prorokovaném poslání, vzrušuje kapitána Stanleyho, je milována 790, čímž oba do značné míry ovládá. Posledním klíčem je, že všichni potřebují Stanleyho, neboť jen jeho poslouchá loď Lexx. Vlastně docela nenápadně chytrý koncept. A kopec zvrhlé zábavy.(25.10.2014)

 • B!shop
  ****

  Tohle fakt neni zadnej film, kdyz uz, tak ctyri 90ti minutovy filmy, ale jinak vlastne prvni serie Lexxu. Nalakaly me komentare zminujici Cervenyho trpaslika a v par detailech tu skutecne nejaka podobnost je, ale jen v par. Mame tu naprosto uchylackou posadku slozenou ze super srabka a idiota Stanleyho, sexy nadrzeny otrokyne lasky zmutovany s obrovskejma broukama a prizvukem jak Arnold, nemrtvyho zabijaka s paradnim hakovacim lanem a ultimatnim harem a hlavu robota, kterej neustale vyklada zamilovany basnicky. A ty vsichni jsou na podivny, zivyho brouka pripominajici lodi, ktera jidlo serviruje stylem, ze to vypada, jak kdyz z konecniku tecou hovna. Zaporak tu je Temnost, coz je nejakej velkej drtic, jenze v techhle ctyrech dilech je prevazne prezentovanej jako hromada mozku. No a cela prvni serie se toci okolo toho, jak spolu bojujou, pripadne pristavaj na nejakejch neznamejch planetach, neustale se dostavaj do pruseru, vsichni se k nim chovaj nepratelsky, vetsina postav jsou sileny humusaci, vsude sama spina, neustale od nekud kapou ruzny sliny, chcanky a podobny hnusarny. No proste co se uchylnejch postav tyce, to je ta hlavni podobnost s Trpaslikem, jinak tady to sice je obcas slusna sranda, ale vetsinou to je spis akcni sci-fi, takze se casto bojuje a tady je druha podobnost s Trpaslikem, jsou tu tragicky triky, jenze tady to precejen misty trochu rusi. Takze pokud chcete videt uchylny, vcelku temny a misty nechutny sci-fi se sympatickejma postavama, hura do toho, pokud cekate druhyho Trpaslika, tak cekejte dal.(24.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace