poster

Lexx (TV seriál)

 • Kanada

  Lexx: The Dark Zone

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie

Kanada / Německo / Velká Británie, 1996, 4x90 min

 • rikitiki
  ****

  Tahle chuťovka není pro každého. Je to totiž roztomile úchylná pocta laciným sci-fi seriálům béčkového charakteru - proto ty schválně laciné triky. Jakoby Červený trpaslík a Hvězdné války spolu měli dítě, které sice podědilo ledacos po rodičích (po RD kostýmy a bizarnost, po SW touhu vyprávět epické ságy a zachraňovat svět), ale zároveň se trochu zvrhlo a libuje si v těch nejprovařenějších klišé, které přetavuje svým zvráceným smyslem pro humor._____________ Složení posádky je tak prapodivné, že by vyděsilo i Davida Listera: ještěrčí krasavice předělaná z nehezké otylky, zamilovaná robotí hlava, nešika Stanley - nejspíš inspirovaným Stanem Laurelem - a dva tisíce let mrtvý chlápek, co vypadá trochu jako David Bowie, kdyby se česal na způsob Amy Winehouse, který navíc neustále pořád umírá. A se jménem Kai - jako ten chlapeček ze Sněhové královny, který kvůli ledovému střípku v srdci nemohl, stejně jako tady tento mrtvý hvězdný hrdina, cítit žádné emoce. ______ Dalším plusem je účast velkých (občas béčkových) herců ve vedlejších rolích. P. S. Po přečtení obsazení jsem se těšila, že konečně po RHPS uvidím Barryho Bostwicka a Tima Curryho znovu spolu ve filmu. Neměli ale společnou scénu. Možná, že to bylo dobře, protože - narozdíl od RHPS - v Lexxu Bostwick Carryho jednoznačně převálcoval kostýmem. Tak blyštivá sukénka se jen tak nevidí! /13. 8. 12./(13.8.2012)

 • B!shop
  ****

  Tohle fakt neni zadnej film, kdyz uz, tak ctyri 90ti minutovy filmy, ale jinak vlastne prvni serie Lexxu. Nalakaly me komentare zminujici Cervenyho trpaslika a v par detailech tu skutecne nejaka podobnost je, ale jen v par. Mame tu naprosto uchylackou posadku slozenou ze super srabka a idiota Stanleyho, sexy nadrzeny otrokyne lasky zmutovany s obrovskejma broukama a prizvukem jak Arnold, nemrtvyho zabijaka s paradnim hakovacim lanem a ultimatnim harem a hlavu robota, kterej neustale vyklada zamilovany basnicky. A ty vsichni jsou na podivny, zivyho brouka pripominajici lodi, ktera jidlo serviruje stylem, ze to vypada, jak kdyz z konecniku tecou hovna. Zaporak tu je Temnost, coz je nejakej velkej drtic, jenze v techhle ctyrech dilech je prevazne prezentovanej jako hromada mozku. No a cela prvni serie se toci okolo toho, jak spolu bojujou, pripadne pristavaj na nejakejch neznamejch planetach, neustale se dostavaj do pruseru, vsichni se k nim chovaj nepratelsky, vetsina postav jsou sileny humusaci, vsude sama spina, neustale od nekud kapou ruzny sliny, chcanky a podobny hnusarny. No proste co se uchylnejch postav tyce, to je ta hlavni podobnost s Trpaslikem, jinak tady to sice je obcas slusna sranda, ale vetsinou to je spis akcni sci-fi, takze se casto bojuje a tady je druha podobnost s Trpaslikem, jsou tu tragicky triky, jenze tady to precejen misty trochu rusi. Takze pokud chcete videt uchylny, vcelku temny a misty nechutny sci-fi se sympatickejma postavama, hura do toho, pokud cekate druhyho Trpaslika, tak cekejte dal.(24.5.2010)

 • MaedhRos
  *****

  V prvním plánu nekomplikovaně přímočaré, v druhém plánu dost chytré, zavile nekorektní a poťouchle postmoderní. A především velmi, velmi zábavné.(21.12.2002)

 • gudaulin
  ****

  Těžko říct, který přívlastek v případě Lexxe zvolit, aby přesně vystihl jeho postavení v příslušném žánru a jeho skutečnou diváckou hodnotu. Lexx je fantasy, která v něčem připomíná proslulou ságu Hvězdné války, je ale daleko ujetější a bizarnější. Je až nepochopitelné, v čem přesně spočívá jeho kouzlo, protože v době vysokorozpočtových bijáků nabytých náročnými trikovými scénami a velkolepou výpravou používá záměrně naivní a výrazně televizní kulisy, kterými se blíží, vlastně rovná, Červenému trpaslíku. Narozdíl od něj ale nejde o čistokrevnou parodii a komediální žánr, i když i Lexx se nebere zrovna vážně a dokáže téma zpracovat odlehčeně. Na druhé straně ale dokáže být i temný a mrtvolami na cestě svých hrdinů zrovna nešetří. Jeho hlavní zbraní je originalita, chytrost, se kterou zpracovává zjevně braková témata, a celková neotřelost spolu se sympatickými postavami, které diváka vtáhnou do děje. Nevím přesně, jaký Lexx je, ale určitě pro fanouška žánru představuje trefu do černého. Celkový dojem: 80 %.(20.4.2010)

 • Caelos
  *****

  Největší divnost co jsem kdy viděl.(18.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace