poster

Hořký měsíc

 • Velká Británie

  Bitter Moon

 • Francie

  Lunes de fiel

  (Francie)
 • slovenský

  Horký mesiac

Drama / Romantický / Thriller

Velká Británie / Francie, 1992, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  *****

  Zatiaľ žiaden erotický thriller u mňa nefungoval tak perfektne ako Horký mesiac. Konkurovať mu môže akurát Základný inštinkt, v ktorom ale erotika funguje trošku ináč. V horkom mesiaci je ňou pretkaný takmer celý film, každý záber, každý detail. Hlas rozprávača a zároveň hlavná postava, ktorú výborne zahral P. Coyote sprevádza celý film a postupne zasväcuje do príbehu diváka ako aj poslušného poslucháča, ktorému sa zdôveruje. Príbeh osudovej lásky, od ktorej sa už nemohol odtrhnúť, ak by aj chcel, je majstrovsky zrežírovaný R.Polanskim. Vangelis urobil hudobnú zložku, ktorá tento príbeh dokonale dopĺňa. V rámci žánru erotický thriller 100%.(26.5.2009)

 • Paldini
  *****

  Miike se v Oodishon přiblížil dokonalému romantickému thrilleru. Polanski ten dokonalý natočil.(23.4.2007)

 • Cival
  *****

  S Eyes Wide Shut možná nejlepší film o lidské sexualitě. Nenechte se zmást "šokujícím" povrchem - ve své podstatě je to romantická poradna o tom, jak restartovat milostný život v už okoralém vztahu.(17.6.2008)

 • T2

  Rozpočet $5miliónovTržby USA $1,862,805Tržby Celosvetovo $8,662,805(9.12.2008)

 • gudaulin
  ****

  Ve filmografii Romana Polanského jde o relativně neznámý kousek, přinejmenším ve srovnání s Plesem upírů nebo Rosemary má děťátko. Přitom jde o jeden z jeho nejlepších filmů - osobně ho řadím na třetí místo po Pianistovi a dramatu Smrt a dívka. Jde o osudové psychologické drama partnerského páru zmítaného sexuální vášní, žárlivostí a vzájemnou závislostí, která přeroste až v nenávist. Dobré herecké výkony a scénář, který dokázal patologii jednoho milostného vztahu popsat, aniž by zabředl do zbytečné vulgarity. Celkový dojem: 85 %.(14.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace