poster

Čínská čtvrť

 • USA

  Chinatown

 • slovenský

  Čínska štvrť

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní / Film-Noir

USA, 1974, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ****

  Základní strukturou příběhu se to dosti podobá L.A. Confidential. Záhadná zabití, spousta okolních postav, zamlžený a naprosto nepředvídatelný děj a pomaloučku se poodkrývající souvislosti, které postupně zapadají do spletitého vzorce motivu vraždy. Polanski brilantně vystihl atmosféru klasického noir filmu. Po většinu snímku si můžeme všimnout stálého šera, které dává snímku zvláštní mysteriózní nádech.(13.4.2005)

 • Malarkey
  ****

  Vrchol sedmdesátkových ponurých detektivek s noir prvkem a absolutním Jackem Nicholsonem, který kromě standardně kvalitního výkonu taktéž zadělal na dalších pár zářezů na pažbě v podobě dalších hereček v jeho oblíbené posteli. Kromě skvělého Jacka a ponuré atmosféry jinak standardní kriminálka.(16.8.2016)

 • ClintEastwood
  ****

  Dlouho předlouho mi trvalo, než jsem se dostal k tomuhle krásnému filmu. Jack Nicholson se jako soukromý detektiv Jake Gittes zaplete do vysoké hry a pouští se do zdánlivě nerovného souboje, který na první pohled nemůže vyhrát, přičemž mu pomáhá krásná paní Mulwray (Faye Dunaway), která má na celé věci osobní zájem. Jack Nicholson podává výborný výkon, trousí vtipné hlášky a nezalekne se vůbec nikoho. Snímek má úžasnou atmosféru, takhle nějak si představuji 30. léta, trefnou, znepokojivou hudbu Jerryho Goldsmithe, skvělý scénář (Oscar) a výpravu. V malé, ale o to více slizké roli se představí i legendární režisér John Huston a také Roman Polanski. Ano, je to on, kdo řízně Jakea do nosu. Film se ve svém závěru přesouvá z vyprahlých a sluncem vyhřátých ulic Los Angeles do Čínské čtvrti, aby se sem vydal i Jake Gittes a právě zde se odehrává i mrazivý a dramatický závěr snímku, který nenechá nikoho klidným.(19.1.2011)

 • Falko
  ***

  Vsetci to tu chvalia do nebies a mozno prave preto som ja az tak nadseny nebol. Proste nebol to zly film, rezisera Polanskeho si vazim, ale zase su z mojho pohladu aj lepsie filmy z tohto zanru. Pocas prvej polovici filmu som premyslal, o co tam vlastne ide a ked sa v druhej polovici vsetko pekne vykristalizovalo a nabehlo tam trosku napätia, zrazu bol koniec. Jack Nicholson je ako vzdy skvely herec a taktiez aj Faye Dunaway zahrala svoju rolu velmi dobre - hned po filme som si pozrel iny film s F. Dunaway BONNIE A CLYDE (1967) a tak som si ju mohol pekne porovnat. Film ziskal jedneho Oscara za scenar od Roberta Townea, ale mal az 10 nominacii vratane najlepsieho filmu, rezii, herca v hlavnej ulohe Jacka Nicholsona alebo herecku v hlavnej ulohe Faye Dunaway. Avsak v roku 1975 si v konkurencii sosku za najlepsi film zobral KMOTR 2 (1974), za reziu Francis Ford Coppola opät za Kmotra 2, herec Art Carney za hlavnu ulohu v drame HARRY A TONTO (1974) a herecka Ellen Burstyn za hlavnu ulohu v romantickej drame ALICE TU UZ NEBYDLI (1974)... 12.12.2009 ______ Jack Nicholson - (J.J. Gittes) +++ Faye Dunaway - (Evelyn Mulwray) +++ John Huston - (Noah Cross) +++ Diane Ladd - (Ida Sessions) +++ Roman Polanski - (Muž s dýkou) +++ Perry Lopez - (Escobar) +++ John Hillerman - (Yelburton) +++ Darrell Zwerling - (Hollis Mulwray) +++ Joe Mantell - (Walsh) +++ Hudba: Jerry Goldsmith +++(12.12.2009)

 • sepp
  ****

  Naprosty souhlas s Isherwoodem. Obcas si clovek zivne a znalejsi divak bude vzdy dopredu tusit dalsi scenu, ale Jackuv zafacovany nos bych vyhlasil za nejcharismatictejsi v dejinach nosu. Faye Dunaway je extraordinerni, cela atmosfera filmu tak ospale sladka... ach, ten Chinatown...(20.1.2006)

 • - Jake Gittes byl pojmenován podle producenta Harryho Gittese. (Kulmon)

 • - Hudbu měl původně složit Phillip Lambro, ale na poslední chvíli jej producent Robert Evans propustil. Jerry Goldsmith tak měl na zkomponování hudby deset dní. (HellFire)

 • - Poslední film, který Polanski v USA natočil. (hot_spot)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace