poster

Čínská čtvrť

 • USA

  Chinatown

 • slovenský

  Čínska štvrť

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní / Film-Noir

USA, 1974, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Amarcord_1
  *****

  90% - Tenhle film je pro mě ztělesněním poctivého krimi-thrilleru. Bez zbytečné akce, bez jakýchkoli efektů, jenom kvalitní vyprávění. Vše, co se děje v Čínské čtvrti Polanskému prostě věřím. Všechno je tak nějak opravdové, a vysokokarátová Goldsmithova hudba dodává celku krásně melancholický nádech. Herecké výkony, včetně pěkného štěku samotného režiséra jsou dokonalé, a esteticky ladí s atmosférou filmu. Co dodat? Nikdy nevěř chlapovi s nožem v ruce :o)(18.3.2006)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Soukromé očko Nicholson strká nos, kam nemá, do Čínské čtvrti.(9.3.2009)

 • woody
  *****

  Skvělá detektivka mísená s noir.Příběh podmanivý,Nicholson je prostě Nicholson,Dunaway skvělá a Polanského režie úchvatná.Nač plýtvat superlativy je to skvělý film.(3.8.2003)

 • DaViD´82
  *****

  Mám rád Polanského filmy. Mám slabost pro noir. Stejně tak jako Nicholsona za mlada, kdy ještě nehrál sebe sama na tisíc a jeden způsob. Čínská čtvrť není úplně nejlepší noir snímek. Ovšem jeden z nejlepších zcela určitě. Vidím jediný "vážnější" zápor. Nebylo to natočeno černobíle, jak Polanský původně zamýšlel.(27.11.2004)

 • D.Moore
  ****

  Velice dobrá kriminálka, asi nejpopulárnější a (prý) zároveň nejlepší Polanského film. Líbil se mi i jeho český dabing, kdy Jacka Nicholsona mluvil František Němec a Faye Dunaway tuším Jana Preissová. A ten Goldsmith...(11.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace