Čínská čtvrť

• slovenský

Čínska štvrť

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní / Film-Noir

USA, 1974, 131 min

Nebyla to až taková pecka, jak jsem čekal a ta oslavná prohlášení bych trochu krotil, ale díky Polanskému a zejména hereckému obsazení stojí tenhle spletitý příběh za pozornost. Režisérova pocta žánru těží i z Oscarem ověnčeného scénáře Roberta Towneho, plného skvělých dialogů a nadsázky. Velká škoda ale tu a tam drhnoucího tempa i kolísajícího napětí..(11.10.2011)

Velice dobrá kriminálka, asi nejpopulárnější a (prý) zároveň nejlepší Polanského film. Líbil se mi i jeho český dabing, kdy Jacka Nicholsona mluvil František Němec a Faye Dunaway tuším Jana Preissová. A ten Goldsmith...(11.10.2009)

Vykresaný scenár a permanentne skvelý herecký výkon Jacka Nicholsona v kombinácii s úžasnou kompozíciou obrazu, napätia a hudobného podmazu vytvára správny detektívkový mráz a atmosféru. Výborná klasika!(31.10.2006)

Nejlepší scénář všech dob v mistrovském uchopení Romana Polanskiho. Velké plus za devastující finále.(12.10.2012)

Ostudné chování americké filmové akademie v praxi. Poctivé řemeslo a kouzlo čehosi víc, mnohem víc, zkrátka úžasný zážitek jako ze starých časů, kdy plášť s vyhrnutým límcem a klobouk do čela měly styl jaký už nikdy nikdo nevzkřísí. Krása nejen v podobě Faye Dunaway a k tomu mistrovské cítění mága Jerryho Goldsmithe. 90%(3.1.2006)