Letohrátky (TV seriál)

• slovenský

Rozprávková jazda

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1990, 65x22 min

Jeden z dalších mých dětských oblíbených animáků, i když se jedná o datově jeden z nejstarších seriálů z proslulé dílny Walta Disneye, tak je stále v nějakých ohledech výjimečný a z pozdější či dnešní produkcí se to už moc dobře srovnávat nedá.. Ale i tak tento seriál, u mě hned po "Kačerech" a "Gumídkách" vyhrával na plné čáře. Poslední v mém pomyslném žebříčku u mně byla z této velké čtyřky "Rychlá rota" i když stále na dost velké a kvalitní úrovni. Naposledy jsem Rebeku sledoval ještě snad někdy na základce. Nevíce se mi samozřejmě líbili všechny ty letecké bitvy, tajemná letecká základna (alá Hvězda smrti z Hvězdných válek v animovaném provedení), těch zlých padouchů tam nahoře. Pak také ta postava opičáka a toho kapitánského piráta v modrém obleku, bohužel si už ale nevzpomenu na jejich jména. Jaká to škoda ! Ale že by to byli podle některých komentářů tady přeci jenom ten Luda a Chef Chán..?Jinak ale musím souhlasit s příspěvky od ostatních uživatelů že pod názvem Letohrádky by mě to ani ve snu hledat nenapadlo. Pro mě už na vždy zafixovaný "Rebeka, Kid a Balú!.(17.12.2006)

"Pam pam pam-pa dampadam pampam pam pam pampadam, ódyjé, startujem, ódyjé, s medvědem..." :D(7.8.2007)

Tento animák od Disneyho se mi nějakým záhadným způsobem vymazal z paměti. Ani nevím proč, neboť se mě hodně líbil a považoval jsem ho mezi to nejlepší, co se v našich končinách od Disneyho vysílalo. Dokonce ten název Letohrátky mě připadá, že jsem ho nikdy neslyšel. Našel jsem ho tak, že jsem vygoogloval Walta Disneyho a dostal jsem se na web, kde byly uvedeny Disneyho animáky. Název mě hned upoutal a tak jsem si přečetl obsah a hned po dvou větách mi došlo, oč se jedná. Jakýsi medvěd z knihy džunglí řídil letadlo a měl pár kamarádů se kterými prožíval všelijaká dobrodružství. Abych si trochu zavzpomínal, tak jsem si na youtube pustil úvodní znělku. Považuji to za 3. nejlepší animák od disneyho (1. Skrblík, 2. Gumídci a 3. Letohrátky).(12.7.2008)

Kámen, nůžky, papír, sbíječka. Asi díky letadlům moje nejoblíbenější z velké čtyřky.(3.1.2011)

Ja si to pamätám pod názvom "Medvedík Balu", keď to vysielala F1 pred rozdelením ČSFR.(17.10.2015)