Ples upírů

Ples upírov

Komedie / Horor

USA / Velká Británie, 1967, 108 min

Roman Polanski

roman polanski si vzal priklad ze znameho kuchare pejska (s malym p) a do vrouciho kotle hodil upiry, nadsazku, spetku horroru, stylove kulisy, sileneho vedce a na zaver prihodil i svou kocicku sharon tate (RIP) a sebe do hlavni role. naservirovany vysledek chutna bajecne a je zcela jiste na prvnim miste mezi upirskymi komediemi (kde je jak znamo znacna konkurence).(11.5.2007)

• GilEstel

Na tomto filmu je asi nejzajímavější, že se tu před kamerou objevuje v hlavních rolích Roman Polanski, spolu se svou druhou ženou Sharone Tate. Tou, která byla dva roky na to zavražděna v pokročilém stupni těhotenství Mansonovou Rodinkou. Samotný film hodnotím jako spíš podprůměrný. V této hororové komedii se setkáváme s tradiční mnohokrát opakovanou zápletkou, kdy starý pán mistr v doprovodu svého učně dorazí do nějakého zapadákova, aby zde pátrali po čemsi, vyšetřovali cosi, bojovali proti čemusi, v době jakési. Jako cizinci se setkávají s neochotou místních, jejich nedůvěrou a naráží na problém neznalosti prostředí. Zde jde o pátrání po upírech a boj proti nim. Opět nic nového. Ačkoli se objeví občas nějaká vtipná scénka nebo dialog, není to moc často. Po většinu času sledujeme přípravy na cosi a tlachání o čemsi, které je po většinu času pouze výplní děje bez obsahu a hlubší myšlenky. Film nenachází oporu ani ve své interpretaci. Ve výsledku se tak divák po většinu času ani nebojí, ani nesměje. Hodnotím to jako ne příliš povedenou komedii s romantickým námětem a s prvky hororu, které se hororově rozhodně neprojeví. 44%(31.10.2010)

Průměrný film při jehož sledování jsem si mockrát vzpoměl na Mrazíka.(20.1.2005)

• BoPo

Rozprávka o upíroch, ktorá sa snaží byť vtipná. V hlavnej úlohe profesor s imidžom Einsteina a Polanski. Celé to má atmosféru akoby z Mrazíka a jediným svetlým momentom je krása Sharon Tate. Nech prach padá na takéto pokusy.(14.3.2011)

Dokonalý upírský hrad, židovský upír, který se nebojí křížů a krásná Sharon Tate jsou hlavními klady. Jako celek mi ale film krev nějak nerozproudil. Film totiž kazí příšerné Alfrédovo ňoumovství. Vím, že je to film s nadsázkou, jenže tohle už není vtipné, ale na facku. Ovšem nějaký pořádný upírský film bych si dal, a nemyslím tím žádné (post)moderní příběhy o začleňování upírů do proudu života či váhání mezi upíry a vlkodlaky.(9.2.2009)