Ples upírů

Ples upírov

Komedie / Horor

USA / Velká Británie, 1967, 108 min

Roman Polanski

I se všemi znalostmi žánru a souvislostí mi to i po letech stále ještě připadá jako průměrná hororová zábava, která sice má osobitou auru, několik vtipných momentů a potěší permanentní nadsázkou, nedaří se jí však probudit ve mě žádné velké nadšení. A nutit se do něj jen proto, že jsem poučený divák, to se mi nechce.(24.3.2012)

Slušná atmosféra, příjemně bláznivý profesor, dobrá ústřední dvojka milenců, ale ta stopáž to ubíjí a Polanského snahy o intelektuální humor jsou chvílemi už příliš. Závěrečný únik však patří myslím mezi klasické filmové scény.(31.3.2012)

Dějově ne zrovna nejvychytanější kousek (závěr je ale hodně nabitej - dělo, domlouvání se během tance, sáňkování v rakvi), ale atmosféra a prostředí jsou naprostá dokonalost. 70% P.S. Přesně na takovym zámku bych chtěl někdy v životě strávit aspoň jednu noc. :-)(14.2.2009)

Zatiaľ najslabší snímok čo som od Polanského mal možnosť vidieť. Na komédiu málo komediálne a o horore vlastne nemôže byť ani reči. Pozitívum vidím v rozprávkovo-mrazíkovskej výprave, ale to je asi tak všetko. Aj keď má film niekoľko dobrých scénok, je ich príliš málo na to, aby ako celok oslnil. Popravde, najviac ma upútala Sharon Tate - neskutočné krásna a očarujúca žena, určite je jedným z hlavných dôvodov lepšieho hodnotenia, u mužov určite. Viem, je to trochu prízemný dôvod, ale nemôžem si pomôcť. :) 60/100(14.7.2014)

Poctivá a inteligentní (!) upírská parodie plná špičatých zubů, dřevěných kůlů, krucifixů, krve, česneku a humoru. S odstupem času se sice může zdát humor profesora Abronsia trochu infantilní a Roman Polanski herecky trochu nestíhá (režisérsky si to však vynahrazuje), ovšem atmosféra, všudypřítomná nadsázka, perfektní hudba Krzysztofa Komedy, krása Sharon Tate (škoda jí :-() a charisma Ferdyho Maynea (dokonalý upírský hrabě) dají na těch pár mušek zapomenout. 75%. P.S.: Tematicky podobná Svatba upírů je na přibližně stejné úrovni.(8.5.2012)