Ples upírů

• slovenský

Ples upírov

Komedie / Horor

USA / Velká Británie, 1967, 108 min

Z téhle komedie vůbec rozesmátý nejsem, naopak mě uvrhla do menší deprese. Vtípků je sice dost, ale vyruší je mrazivá atmosféra celého snímku. Ne že by vyzněly trapně, to kupodivu vůbec. Je to holt zvláštní film. Roman Polanski působí jako zřejmě i ve svém skutečném životě, na pohled duchem nepřítomným, nesmělým a trochu ňoumovským dojmem. A Sharon Tate... okouzlující, nádherná - na těch pět minut co je na scéně. Nevím, ale možná právě oni dva a jejich pozdější osud jsou možná důvodem, proč to na mne celé tak smutně působí. Nicméně, jako horor průměrné (mimochodem hrabě von Krolock není špatný), jako komedie taktéž, jako celek výjimečné.(26.7.2006)

Skvostné, jedno z nejlépe stvořených dílek o "vampírismu" a ta atmosféra, pěkné, bojím...(6.2.2011)

Skvělá hororová komedie, která podle mne má zbytečně dlouhý úvod. Kdybych se bavil tak dobře u scén z venkovského hostince jako u těch z hradu, dal bych všech pět hvězdiček. A kdybych chtěl srovnávat s nějakým českým filmem, mám dojem, že blíž je Tajemství hradu v Karpatech než Svatba upírů.(13.1.2005)

I prehrávanie alebo ostatné nedostatky, ktoré niektorí tomuto filmu vyčítajú, sú len súčasťou Polanského hry. Veď je to paródia, komédia i horor v jednom. V tejto kombinácii jeden z najgeniálnejších počinov histórie. Alfredova nemotornosť, profesorova senilita, prekrásna Sarah i homosexuálny Herbert... a vôbec všetky drobné chutné detaily spolu tvoria výnimočné dielko, perlu troch žánrov. Dôraz na detaily je jedným s veľkých pozitív Plesu upírov a aj skvele vypočítaným zdrojom ďalšej zábavy. Aj keby to bol jediný Polanského film v kariére, mnohí by mu ho mohli závidieť.(27.10.2006)

Vtipné, pěkně natočené s dobrou hudbou i jemně hororovou atmosférou a krásnou Sharon Tate jakožto Sarah. 80%(16.4.2013)

• - Existují dvě verze filmu. Kratší americkou verzi bez souhlasu režiséra sestříhalo studio MGM a doplnilo animovanými titulky, vysvětlujícími úvod filmu. V této verzi byli navíc oba hlavní představitelé předabováni. [Zdroj: Cinema] (kenny.h)

• - Jméno hostinského Shagala (Alfie Bass) bylo vybráno na počest ruského malíře židovského původu Marca Chagalla. [Zdroj: Cinema] (Terva)

• - Snímek vychází z knižní předlohy „Tanz der Vampire“ německého spisovatele Michaela Kunze. (chelseaman22)