poster

Ples upírů

 • anglický

  The Fearless Vampire Killers

 • USA

  Dance of the Vampires

  (USA)
 • anglický

  The Fearless Vampire Killers or: Pardon Me, But Your Teeth Are in My Neck

 • slovenský

  Ples upírov

Komedie / Horor

USA / Velká Británie, 1967, 108 min

Režie:

Roman Polanski
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Javert
  *****

  Dechberoucí atmosféra zasněžené Transylvánie (že je to studio vůbec nevadí), nejkrásnější Sharon Tate a vtipné nemehlo Roman Polanski. Pohádkový film. Děsivý je jen místy, o to víc ale vzbuzuje úsměv na tváři. Nicméně, vidět to jako menší, rozhodně bych měl pár nepěkných nočních můr...(13.2.2009)

 • MrCreosote
  ****

  Právě skončily úvodní titulky za zvuků atmosférické a děsivé hudby Christophera Komedy. Ocitáme se kdesi v zasněžené Transylvánii, jejíž krajinu brázdí cinkající saně. Jeden z cestujících se najednou ohlédne a uvidí, jak si to k jejich povozu šine smečka hladových vlků. Hrdina neváhá a rozhodne se je zahnat pomocí deštníku, což se mu nakonec s vypětím všech sil povede. Tahle spíše komediální než hororová scéna výstižně předznamenává průběh celého filmu - i když se ocitáme mezi krvelačnými upíry, pořád je tu místo pro humor v podobě směšně mluvících a oblékajících se domorodců nebo nemehlovitého chování pomocníka hlavního upírobijce. Atmosféra je naprosto pohlcující, navíc Roman Polanski za kamerou i před ní dokazuje, proč že je jedním z nejchválenějších tvůrců své generace - absurdita, černý humor a cit pro správně dávkované napětí. Mlask!(20.3.2011)

 • Amarcord_1
  ****

  75% - Komedie, která je víc úsměvná, než vtipná. Mně se na Plese upírů moc líbí především výkon Romana Polanského (po všech stránkách) a skvělá atmosféra, při jejíž některých momentech cítím parodii s opravdovým horrorovým strachem zároveň. Taková strašidelná legrace... Pohodový film s napínavými scénami -stojí za shlédnutí!(5.2.2006)

 • CheGuevara
  ****

  Zde nám Polanski předložil zcela vtipnou a svižnou komedii o hraběti Drákulovi. Naštěstí to není nějaká ubohá parodie jako Drákuloviny, takže se nebojte že se vám do kamery budou tlemit titulní hrdinové. Veškeré vtípky jsou spíš nenásilné a originální. K tomu všemu si i Polanski vystřihl hlavní roli čímž ukázal že umí i hrát, přinejmenším k mé nemalé radosti. Z filmu čiší celá radost z filmování. Ono je to taková blbůstka, ale natolik milá, že i sem tam hluché místo mu odpustíte.(21.8.2006)

 • 902 10
  *****

  roman polanski si vzal priklad ze znameho kuchare pejska (s malym p) a do vrouciho kotle hodil upiry, nadsazku, spetku horroru, stylove kulisy, sileneho vedce a na zaver prihodil i svou kocicku sharon tate (RIP) a sebe do hlavni role. naservirovany vysledek chutna bajecne a je zcela jiste na prvnim miste mezi upirskymi komediemi (kde je jak znamo znacna konkurence).(11.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace