48 hodin v Paříži

• SK název

Buldog

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Francie, 1988, 120 min

Výborná práce, na které mrzí jen to, že je chápána jen jako průměný thriller. Lahůdkově rozehráno, neústupně vedeno a jen trochu silnější schází k dokonalosti. Ford je v pozici chlapíka, jenž se v mžiku ocitl uprostřed absolutního pekla, perfektní, Polanski si ho náramně vychutnává i v momentech, kdy už je řetez neuvěřitelných událostí roztažen do hitchcockovského akčního thrilleru (viz ďábelská scéna na tanečním parketu, ve které jako by Ford řval "co se to ku_va děje, kde to jsem!"). Emanuelle Seigner deifnitivně řadím do žebříčku top sexbomb filmového plátna.(14.7.2009)

První film, co jsem s Fordem viděl. Tehdy mě dostal na celé čáře, pro Forda typická role obyčejného člověka, hozeného do nejhorší noční můry, mu seděla jako ušitá...a já mám ten film doteď moc a moc a moc rád.(14.9.2003)

Veskrze průměrný thriller s banálním příběhem. Ford hraje jako o život, ale jinak v tomhle filmu není nic, co by člověka uchvátilo. Včetně trapného konce. Vy umíte točit lepší filmy, pane Polanski.(11.5.2003)

Pro mě je to lehce nadprůměrný thriller s dobrými herci. Zbytek mého názoru je obsažen v komentáři Tosima.(29.3.2004)

I přes opravdu pomalu se rozjíždějící úvod dělá z tohoto filmu hlavně velmi cynický a syrový humor a malá role pro komisaře Moulina něco víc než jen průměrný thriller.(21.3.2003)

Chvílemi napínavý, ale stále zvláštní snímek, který si může získat více hereckými výkony a sympatiemi, než nějakým hlubším dějem. Harrison Ford odvádí výborný výkon a Roman Polanski opět "nepřekvapuje" tempem, což už mě přestává trochu bavit. Podle mě přeceňovaný snímek, který není ničím významný krom dobrého nápadu.(6.11.2007)

Scénář: Roman Polanski, Gérard Brach .. ZASE! A co? TO, že jsem tento film už určitě hodnotil a komentoval, ale nic tu není aneb obvyklý problém s mizejícím hodnocením !! __ Perfektní napínavá a hlavně zábavná podívaná..(22.5.2005)

No, úvod snímku se velmi vydařil, skutečně jsem jenom čekal co se stane,ale postupně to ztrácelo na atmosféřea to je škoda,jinak,ale rozhodně to lepši v žánru krimi -thiriller.(7.7.2006)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $17,637,950Tržby Celosvetovo $18,951,265/70%/(10.8.2005)

Jak Ford tak Polanski mají výrazně na více než-li na skrz na skrz průměrný thiller v atraktivních lokacích Paříže, kde první polovina snímku je výrazně lepší druhé části. Krom tohoto není moc co vytknout, ale ani není moc co chválit. Prostě solidní průměr na víkendový večer u TV. Což vzhledem k dvojici výše zmíněné je málo.(26.4.2005)

Skvělý thriller s obyčejným člověkem, kterému unesou ženu. Právě to že postava Harrisona Forda není žádnej bejvalej agent nebo tak něco se mi na tom filmu líbilo nejvíc. Jak si prostě normální chlápek poradí?... Docela dobře. Film má velice dobrou atmosféru a hodně tomu pomáhají přiměřené herecké výkony a Polanského režie. Akorát tu holku co Fordovi pomáhala bych musel na místě odstřelit, protože někdo tak blbej snad ani nemůže existovat.(11.8.2005)

• MrHlad

Slabý. Ani Ford a ani Polanski tenhle film nevytáhnou, protože je to prostě nuda. Byl by to sice klasický průměrný thriller, ale od těhle dvou chlapíků čeká člověk přecijenom něco trochu víc.(8.10.2002)

rozpočet : ? tržby americke : $17,637,950(19.12.2006)

Tento film ma hnevá. Divák by ho mal rád už za sústredeného Harrisona Forda, atmosférický Paríž, nepríjemnú scénu na streche alebo za rafinovaný hitchcockovský prístup (McGuffin, hrdinom proti svojej vôli), lenže to by sa v tom skvelý Roman Polański nesmel tak zamotávať. Vzhľadom na to sa z pôsobivého príbehu s Tajomstvom stáva bežný triler, ktorý je odrazu všetko možné, len nie tajomný.(22.12.2004)

I přes přítomnost Polanskiho a Forda se snímek moc nevydařil!Tak trochu nuda a Fordův účes je tentokrát šílený!(25.8.2002)

Roman Polanski s Harrisonem Fordem nám dokázali, že za 48 hodin se v Paříži může stát skutečně hodně. Na filmu mi chybělo trochu více akce, ale vše zachraňuje Polanského výborná režie (Bez níž by film asi hodně utrpěl a i když nerad tahkle spekuluju, tak myslím, že je to tak), který dokázal vytvořit výbornou atmosféru plného napětí, díky níž musíte Fordovi celou dobu fandit.(11.12.2007)

Neskutečně atmosférický neonoir. Žádný průměr!(28.2.2010)

Výborný Ford - průměrný Polanski. Pokud hledáte podobný námět, zkuste TAKEN je dynamičtější, akčnější a do poslední chvilky napínavější než Polanskiho FRANTIC a i když víme, jak to dopadne, nestíháme o tom přemýšlet, protože Pierre Morel nevynechal jediný záběr, který by nebyl do detailu promyšlený.(29.7.2013)

Zápletka a její rozuzlení nejsou sice nejsilnější stránkou filmu, bohatě to však vynahrazuje studená atmosféra a skvělé ztvárnění člověka, který se zcela náhle stává cizincem v cizí zemi. Klasická Fordova poloha, zde asi nejlepší.(30.11.2006)

S cizí ženou v cizí Francii.. Může se to stát i vám a nepomůže hotelový detektiv, ambasáda ani komisař Moulin. Záměnou kufrů na letišti je zoufalý Ford po hlavě vržen do nebezpečné hry plné absurdního humoru (vystřihování z rodinného fota na policejní stanici, střecha), typického pařížského feelingu a bohužel i postupně uvadajícího tempa. Při pohledu na manželku Harrisona jsem si vzpomněl na vtip, jak přijde chlap na policii nahlásit zmizení vlastní ženy. Policista ho požádá, ať uvede její popis. A muž říká: „Je těsně před důchodem, vysoká asi tak metr padesát, má plnoštíhlou postavu, řídké vlasy, dioptrické brýle, pod nosem ji raší knír, kulhá na pravou nohu a má problémy s alkoholem. Jak tak nad tím přemýšlím strážníku, víte co..? Ani ji nehledejte…“(9.9.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9