48 hodin v Paříži

• slovenský

Buldog

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Francie, 1988, 120 min

I přes opravdu pomalu se rozjíždějící úvod dělá z tohoto filmu hlavně velmi cynický a syrový humor a malá role pro komisaře Moulina něco víc než jen průměrný thriller.(21.3.2003)

Chvílemi napínavý, ale stále zvláštní snímek, který si může získat více hereckými výkony a sympatiemi, než nějakým hlubším dějem. Harrison Ford odvádí výborný výkon a Roman Polanski opět "nepřekvapuje" tempem, což už mě přestává trochu bavit. Podle mě přeceňovaný snímek, který není ničím významný krom dobrého nápadu.(6.11.2007)

Jeho filmy jsou i po letech živě zajímavé, řeč je o Polanského 48 hodinách v Paříži. Židovský tvůrce natočil velmi slušný thriller, ve kterém si dá kardiochirurg Harrison Ford svou poslední klidnou sprchu, po které se leccos změní. Z pařížského hotelu náhle zmizí jeho žena, nikdo mu zrovna moc nevěří, takže se pouští do hledání na vlastní pěst. Výborná práce kameramana odpoutá pozornost i od mírně kostrbatého příběhu, Ford si něco podobného (bezvýchodná situace) vyzkoušel o pár let později v brilantním Uprchlíkovi, Polanski neselhává, atmosféra je zdařilá a tajemná kráska Emmanuelle Seigner (nová žena režisérova života pak zaujala i v brilantním Hořkém měsíci) je ztělesněním někdejších vlhkých snů..(8.1.2015)

Jednoznačně plný počet hvězdiček. Film si mě přitáhl neustále ubíhající dějem, který měl prostě spád a napětí.(27.7.2012)

Velmi dobrý film sice s průměrným scénářem, hudbou, ale s dobrým námětem a hlavně neúnavným Fordem. Hlavní v tomto filmu je, že se pořád něco děje, i když se mi líbila více první polovina filmu. Škoda toho zpackaného konce.(7.7.2006)