48 hodin v Paříži

Buldog

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Francie, 1988, 120 min

• MrHlad

Slabý. Ani Ford a ani Polanski tenhle film nevytáhnou, protože je to prostě nuda. Byl by to sice klasický průměrný thriller, ale od těhle dvou chlapíků čeká člověk přecijenom něco trochu víc.(8.10.2002)

Pro mě je to lehce nadprůměrný thriller s dobrými herci. Zbytek mého názoru je obsažen v komentáři Tosima.(29.3.2004)

Ennio Morricone bravo, jen hudbu pro scénu s auty bych mu přehrál, je to hrůza. Skvělý dabing Taťány Medvecké, nezvykle Petr Štepánek na Forda a páté kolo u vozu - skvělá Libuška, překvapily i štěky komisaře Maigreta, nadabované Mirkem Moravcem. Asi bych postavy přeobsadil, Emmanuelle Seigner zbytečně moc sexy, Betty Buckley spíš jak americká ministryně zahraničí..(25.9.2015)

Velice dobrý film s naprosto geniální hudbou pana "M"..... Originélní a zajímavě zahraný Fordem, kterému přisuzuji spíše hloupější role akčních filmů.(20.7.2007)

Ford je cizinec v cizí zemi, francouzsky neumí ani slovo (jako já) a navíc mu unesou ženu. Ta holka na konci neměla umřít. Polanski natočil lepší filmy než tohle.(23.9.2005)

• - Ve scéně, kdy se Doktoru Walkerovi (Harrison Ford) na střeše nešťastně otevře kufr a věci z něj padají dolů, je možné si všimnout, že malá Soška Svobody padá ze střechy. V dalším záběru je však pro potřeby filmu vidět, jak leží na menším přístřešku. (Čulo)

• - Na nátlak studia byl původní sestřih zkrácen o 15 minut a nafilmován nový závěr. (oje)

• - Režisér Roman Polanski si ve filmu zahrál malou roli taxikáře, který doveze Dr. Walkera (Harrison Ford) z klubu a podá mu sirky. (Čulo)