poster

48 hodin v Paříži

 • český

  Horečné pátrání

 • USA

  Frantic

 • slovenský

  Buldog

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Francie, 1988, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pan Hnědý
  ***

  Výborný Ford - průměrný Polanski. Pokud hledáte podobný námět, zkuste TAKEN je dynamičtější, akčnější a do poslední chvilky napínavější než Polanskiho FRANTIC a i když víme, jak to dopadne, nestíháme o tom přemýšlet, protože Pierre Morel nevynechal jediný záběr, který by nebyl do detailu promyšlený.(29.7.2013)

 • castor
  ****

  Jeho filmy jsou i po letech živě zajímavé, řeč je o Polanského 48 hodinách v Paříži. Židovský tvůrce natočil velmi slušný thriller, ve kterém si dá kardiochirurg Harrison Ford svou poslední klidnou sprchu, po které se leccos změní. Z pařížského hotelu náhle zmizí jeho žena, nikdo mu zrovna moc nevěří, takže se pouští do hledání na vlastní pěst. Výborná práce kameramana odpoutá pozornost i od mírně kostrbatého příběhu, Ford si něco podobného (bezvýchodná situace) vyzkoušel o pár let později v brilantním Uprchlíkovi, Polanski neselhává, atmosféra je zdařilá a tajemná kráska Emmanuelle Seigner (nová žena režisérova života pak zaujala i v brilantním Hořkém měsíci) je ztělesněním někdejších vlhkých snů..(8.1.2015)

 • Chrustyn
  ***

  Pomalý ale napínavý thriller o obyčejném člověku, který pátrá po své unesené ženě v zemi, kde nikomu nerozumí. Škoda, že filmu chybí rychlejší tempo a nějaké zvraty.(24.12.2009)

 • gogo76
  ****

  Dlho predlho som čakal, kým tento film odvysiela nejaká tv stanica v čase, ktorý mi bude vyhovovať. Dočkal som sa a s Polanského thrillerom som celkom spokojný. Zápletka okolo nejakého zariadenia na odpálenie jadrovej hlavice pôsobí z dnešného pohľadu strašne otrepane, ale v dobe svojho vzniku to ešte tak bežná téma nebola, navyše Polanski rieši v prvom rade únos a pátranie Forda na vlastnú päsť a tá "vecička" je tu tak trochu vedľajšia. H. Ford predvádza presvedčivý výkon a v závere som ten Polanského rukopis výrazne cítil, pretože mi to nejako pripomenulo jeho podstatne slávnejší thriller Čínska štvrť. Slabšie štyri hviezdy. 70%.(25.1.2015)

 • Ony
  *****

  Já na tenhle filmový žánr moc nejsem, ale ze 48 hodin v Paříži jsem byla nadšená. Ne že by to byl nějaký poklad, ale bavila jsem se celou dobu a až na ty trapné telefonáty s dětmi si nepamatuju žádné zbytečnosti nebo otravnosti. A navíc Morricone nikdy nezklame.(6.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace