poster

48 hodin v Paříži

 • český

  Horečné pátrání

 • USA

  Frantic

 • slovenský

  Buldog

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Francie, 1988, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ***

  Zajímavě rozporuplná věc. Příklad filmu, který za ta léta technicky a výrazovými prostředky strašně zastaral, ale Polanskimu se nedá upřít to, že z pařížských uliček extrahoval skvělou atmosféru a vytvořil kolem hlavní postavy dusivou a značně depresivní paranoiu, což je v takovýchto příbězích věc filmařsky zcela nadčasová. Nejde o pointu, nebo o finále, ale o pečlivé stavění skládanky, vedení herců a skvělý cit pro střih a odkrývání střípků jednoduchého příběhu v sofistikovaném tvůrčím podání. Určitě to v době svého vzniku působilo lépe/svěžeji, ale když se přimhouří oči, dá se to i teď. S odstupem času naopak vynikne temná atmosféra a filmařský kumšt, který tady musí trochu zrát.(17.4.2016)

 • movie
  ***

  I přes přítomnost Polanskiho a Forda se snímek moc nevydařil!Tak trochu nuda a Fordův účes je tentokrát šílený!(25.8.2002)

 • paascha
  ***

  Povedený kousek o nepovedené dovolené. Kdo ale, PROBOHA!!!, vymyslel ten název Buldog Dolby???(23.2.2011)

 • Cival
  *****

  Výborná práce, na které mrzí jen to, že je chápána jen jako průměný thriller. Lahůdkově rozehráno, neústupně vedeno a jen trochu silnější schází k dokonalosti. Ford je v pozici chlapíka, jenž se v mžiku ocitl uprostřed absolutního pekla, perfektní, Polanski si ho náramně vychutnává i v momentech, kdy už je řetez neuvěřitelných událostí roztažen do hitchcockovského akčního thrilleru (viz ďábelská scéna na tanečním parketu, ve které jako by Ford řval "co se to ku_va děje, kde to jsem!"). Emanuelle Seigner deifnitivně řadím do žebříčku top sexbomb filmového plátna.(14.7.2009)

 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tržby americke : $17,637,950(19.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace