75%. První část, přibližně hodinová, balancuje na hraně mezi žádoucím seznamováním s postavami a souvislostmi a bojem proti absolutní, zdánlivě nikam nevedoucí nudě. Druhá polovina už je pak špičkovou interpretací příznaků schizofrenie okořeněná libovou atmosférou v podání toho, kdo paranoidní napětí po Lynchovi umí snad nejlépe - Romana Polanskiho. Ten udělal dobře, že do hlavní role obsadil sám sebe, protože jeho herectví i zjev, společně s ostatním geniálně složeným castingem, unikátním pojetím Polanskiho záběrování a gradací stupňovaného stihomamu, dělá z The Tenant až hororově laděnou podívanou, jejíž druhá polovina rozhodně patří k tomu lepšímu, čeho byl postklasický Hollywood svědkem; nikoli však k tomu nejlepšímu, vzhledem k první polovině, jejíž podcenění možná zkazilo velkou šanci na pořádný pětihvězdičkový biják.(10.1.2015)

Takovou schizofrení podívanou už nechci zažít! Roman Polanski je divnej herec i režisér s divným přízvukem ještě v divnějším filmu! Hodně slušná atmosféra. Ale tak já se taky bojím u všeho.(13.3.2009)

Psychologický thriller po polansku. To znamená rovnako pôsobivé ako tradičné americké žárovky, ale bez ich osvedčených postupov. Je osviežujúce, vidieť občas film, v ktorom tvorca dosiahne rovnakého efektu tak svojským, režijne precíteným spôsobom. Hovorí sa tomu filmárske umenie. O to väčšie, keď tvorca stojí za i pred kamerou.(13.8.2009)

Psychicky narušený jedinec a podivná časová smyčka anebo jen neuvěřitelně vyšinutá mysl dotyčného...! Docela jsem se bavil. Na pozadí zlověstně mírumilovná hudba od skvělého Sardeho..(4.9.2008)

Roman Polanski v hl. roli ve svém vlastním filmu, ve kterém mu sekunduje přenádherná Isabelle Adjani a kde není nic, jak by se mohlo zdát. Hutná atmosféra, strach, napětí, bolest, slast. Jeden byt, divní sousedé? Vynikající film!(2.11.2009)