• dyfur
  odpad!

  júúúj to bolo naivné...atraktivny námet skončil tam kde nemal.(23.1.2013)

 • Radek99
  ***

  Nosné a jinde opomíjené téma, škoda toho až příliš televizního zpracování. Podobný seriál by se měl natočit znovu a s lepší výpravou... Představuji si remake v režii Karla Kachyni...:-)(1.3.2007)

 • Mylouch
  **

  Celkem slušně odehraný, s polistopadovou huráupřímností vykreslený příběh, který dnes těžko přesvědčí o tom, že nebyl zamýšlen jako dvojitá parodie - na socialistické seriály i na emigranty. Výborná Ingrid Timková. Scénář: P.Kohout a Jelena Mašínová, Hudba: M.Pavlíček + orch. Varhan Bauer.(13.5.2012)

 • Renton
  ***

  .. tyto "prázdninové" časy jsou už naštěstí dávno pryč!(9.8.2005)

 • Radyo
  ***

  Některé díly byly silnější, jiné méně silné, ale celkově šlo o lehce nadprůměrný seriál, v němž jsme mohli nahlédnout do pozadí některých pokusů o útěk do zahraničí za dob reálného socialismu. Bylo to sice zajímavé nahlédnutí, ale ty časy jsou už dávno pryč.(5.4.2003)

 • - Scénář k seriálu napsal Pavel Kohout na konci osmdesátých let na žádost rakouské veřejnoprávní televize ORF, která od něj chtěla nějaký seriál o emigrantech. Po dopsání scénáře se ale v televizi vyměnil intendant a projekt byl odložen. Na základě scénáře tak vznikla kniha, mimochodem velmi úspěšná např. i v Německu. Po té se na své místo vrátil původní intendant a natáčení se už, za lehce změněných podmínek a za spolupráce televizí z některých okolních států, mohlo konečně rozběhnout. (Lkprak)

 • - Scéna, v ktorej Josef (Pavel Zedníček) rozbije okno na colnici tehlou a následne využije situáciu k rýchlej emigrácii, je inšpirovaná skutočnosťou. Ostatne, tento "recept" používali emigranti prchajúci na západ veľmi často. (Jello Biafra)

 • - Od původního scénáře, který se přepisoval, až po realizaci uplynulo 13let. (Zdroj: kniha Lexikon českých seriálů). (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace