• Renton
  ***

  .. tyto "prázdninové" časy jsou už naštěstí dávno pryč!(9.8.2005)

 • Radek99
  ***

  Nosné a jinde opomíjené téma, škoda toho až příliš televizního zpracování. Podobný seriál by se měl natočit znovu a s lepší výpravou... Představuji si remake v režii Karla Kachyni...:-)(1.3.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Vždy jsem byl příkladným sportovcem, ale nikdy jsem se nezúčastnil jedné z nejoblíbenějších neolympijských disciplín ČSSR - útěku na Západ. Prchalo se různými způsoby, trasami, rychlostmi i styly. Za hranicemi však na překvapené závodníky nečekalo slavnostní přivítání s kapelou, ale realita v podobě tržního kapitalismu. Málokterý z borců při útěku do světa laciné elektroniky a čerstvého ovoce totiž pomyslel na to, že znalost jazyka, odborná způsobilost a mnohem vyšší pracovní nasazení jsou základem pro budoucí spokojený život. Tento seriál se hodně povedl, i když se zaměřil pouze na reprezentativní vzorek prchajících, kteří uvěřili tomu, že na Západě pečení holoubci sami provádějí nálety do mlsných tlamiček a teprve na místě pochopili, že jim skončilo pohodlné socialistické polehávání a začal boj o přežití.(3.1.2012)

 • Cival
  ***

  Slušný seriál s více či méně působivějšími epizodkami. Skvělý Dejdar - bylo mi tehdá nějakejch třináct a jeho utrpení na mě dost silně zapůsobilo. Zajímavé téma.(24.4.2003)

 • Frenegonda
  ****

  S knížkou ale nesrovnatelné...(14.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace