Devátá brána

La neuvième porte

Deviata brána

Horor / Thriller / Mysteriózní / Fantasy

USA / Španělsko / Francie, 1999, 127 min

Atmosféra a krásná hudba. Nic víc není třeba.(7.3.2010)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $18,661,336Tržby Celosvetovo $58,401,898/45%/(31.7.2005)

Horor ani Náhodou..Thrillerem bych to naznačil jen zřídka, ale co to asi tak může být,že by DRAMA! Na filmu se mi líbily Inteligentní Dialogy, které určitě do budoucna Použiji, Johnás zahrál skvěle a kupodivu se mi to celkem Líbilo.. Vidět ho ve filmu, který netočil Burton, se taky vidí jen zřídka.. takže Zajímavá, Rozpačitá Trojka(12.12.2012)

Satanistické Meno ruže. Tiež ma oveľa viac bavila knihovnícka detektívka prvých dvoch tretín filmu, no ani záver nie je vyslovene zlý, i keď posledný záber je čisté "alternatívne" klišé. Problémom je ale skratkovité správanie hlavného hrdinu v poslednej časti filmu, keď akákoľvek motivácia a psychológia idú bokom a ostáva bábkoherectvo, kedy Polanski využíva hrdinu len na vyrozprávanie príbehu bez ohľadu na to, že jeho konanie nedáva zmysel.(21.8.2012)

Komentáře k tomuto filmu jsou zde poněkud rozdílné. Nesdílím názor s tou částí uživatelů, kterým vadila dlouhá stopáž. Pro mě byla naopak sotva postřehnutelná. Děj je velmi svižný, napínavý, a s notnou dávkou té správné mystické atmosféry. Již úvodní titulková sekvence, doplněna podmanivou hudbou je excelentní a dokonale atmosférická. "Mysteriózní" k tomuto snímku pasuje nejlépe. Johnny Depp je pro podobné role brýlatých, podivínských intelektuálů, listujících v zaprášených knihách jako stvořený a dodává Deváté bráně jakýsi originální magický náboj a nádech. Velmi působivý snímek.(8.6.2009)