poster

Devátá brána

 • USA

  The Ninth Gate

 • Španělsko

  La novena puerta

 • Francie

  La neuvième porte

 • Slovensko

  Deviata brána

Horor / Thriller / Mysteriózní / Fantasy

USA / Španělsko / Francie, 1999, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  ****

  Nevím pořádně co si o tomto snímku mám myslet. Začátek je výborný a vůbec celou první polovinu jsem se výborně bavil. Atmosféra ja skvělá, ale s postupem času jsem čekal, že příde nějaký zlom a atmosféra bude gradovat, bohužel jsem se toho nedočkal. Navíc konec je opravdu nepovedený. Celý film zachraňuje charismatický Johnny Depp, který zahrál perfektně jako vždy. Od takové legendy jako je Roman Polanski bych čekal lepší film, ale i tak se přikloním ke čtyřem hvězdičkám, i když je to spíše tři a půl.......(11.8.2008)

 • Fr
  ***

  netroufám si hodnotit kompletní polanského kinematografii, protože z toho co jsem viděl mě zaujala pouze ,,Rosemary... " a právě Devátá brána. asi to bude tím, že okultní filmy můžu. děj je vystavěn na pátrání po knize, ze kterého se stává posedlost a tedy na výkonu J. Deepa, který mě dokonale přesvědčil, že je knižní detektiv dean corso. do postupně budované temné atmosféry dobře zapadají tajemní bratři cenizabros a OČI emmanuelle seigner. ano, film se občas vleče a také konec není podle mého gusta, ale myslíte li si, že satan dokáže napsat knihu, tak se klidně podívejte.(12.8.2005)

 • JohnnyD
  ****

  Satanistické Meno ruže. Tiež ma oveľa viac bavila knihovnícka detektívka prvých dvoch tretín filmu, no ani záver nie je vyslovene zlý, i keď posledný záber je čisté "alternatívne" klišé. Problémom je ale skratkovité správanie hlavného hrdinu v poslednej časti filmu, keď akákoľvek motivácia a psychológia idú bokom a ostáva bábkoherectvo, kedy Polanski využíva hrdinu len na vyrozprávanie príbehu bez ohľadu na to, že jeho konanie nedáva zmysel.(21.8.2012)

 • Gilmour93
  ****

  Lehce mysteriózní thriller, noční můra pro bibliofily (co to pomuchlané žváro Lucky Strike nad vzácnou knihou?), oblíbené "Najdi 9 rozdílů" z babiččiných křížovek a taky otevřená reklama na koncern Shell. Polanského nezaměnitelný styl s precizní narativní linií občas vyruší béčkové vylomeniny (akční scény) a taky podivný konec s pro věc zapáleným F.Langellou, který, podobně jako u Rosemary, osciloval mezi vytouženou gradací a nechtěnou legrací. Nicméně kvůli působivé atmosféře, zaprášených interiérům, či scéně soulože pana Corsa s tajemnou průvodkyní pod plápolající zříceninou Devil´s Tower (za skvostného hudebního doprovodu polského hraběte Drákuly W.Kilara) si Devátá brána rozhodně zaslouží zařadit do filmotéky každého fanouška žánru - pochopitelně pod evidenčním číslem 666, ať je pan LCF potěšen...(23.5.2011)

 • Malarkey
  ****

  Devátá brána je zvláštní film, ale to, že tam je Johnny Depp, který hraje, pomalu jako obvykle, opravdu bravůrně a dodává příběhu patřičný punc, mě velice potěšilo, jelikož on se do této role docela hodí. Příběh je zvláštní, celé zpracování je temné, furt tam jenom prší a nic jiného, ale zase je to Polanski. Ten taky nemá bůhví jak růžovou minulost a tak je to všechno od začátku do konce zastřeno tajemnem a právě proto je to tak napínavé a zajímavé. Mám rád filmy, které zasahují do historie a mají co společného s náboženstvím jako takovým. Takový je i tento. Je napínavý, je tajemný, ale i tak dobrý. Sice konec je trochu ztřeštěný, ale beztak to nezmění celkový názor na film.(15.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace