poster

Devátá brána

 • USA

  The Ninth Gate

 • Španělsko

  La novena puerta

 • Francie

  La neuvième porte

 • Slovensko

  Deviata brána

Horor / Thriller / Mysteriózní / Fantasy

USA / Španělsko / Francie, 1999, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • molotov
  **

  Hledání knihy bylo jakžtakž trochu zajímavý, ale ten příšernej konec! Nechápu jak takovou slátinu mohl natočit Polanski a ještě do ní dostat Deppa.(5.4.2004)

 • Subjektiv
  ****

  Komentář obsahuje SPOILERY, ničím nepodložený osobní názor a nevážně myšlený výklad, pročež by ho nikdo neměl číst... Jestli špatné hodnocení tohoto filmu o něčem svědčí, tak o tom, jak explicitnost filmů poslední doby okrádá současného diváka o vnímavost. Tam kde bychom u jiného režiséra viděli tmu a detail na hlasitě skřehotajícího havrana, tam u Polanského se za slunečného dne jen kdesi v pozadí ozve havran nesměle. Ale ozve se. Tam kde by jinde byla místnost ozdobená pentagramy, čísly 666 a obrácenými kříži, tam Balkan, ani ne v detailu, bez jakýchkoliv keců, třikrát zmáčkne jedno tlačítko a jen z pozice poznáme, že jde o šestku. Tam, kde by za zjevení se zlověstných znaků a atmosférické hudby za strašlivého trubkobití zřítilo se prastaré lešení, tam spadne za nezájmu orchestru lešení docela obyčejné. Koho nevtahuje atmosféra tak zdařile balancující mezi přirozenem a nadpřirozenem, ten k ní sám dost možná nepokusil se přijít ani o píď. Nevstoupil. Asi by si měl vzpomenout na citát, jenž uvádí jako Satanův největší úspěch, že přesdvědčil lidi o své neexistenci. +++++ A teď ten nevážný výklad: Každý výtisk knihy představuje část návodu, jak vyvolat ďábla. Je to vlastně část moci. Moc se obvykle dělí na zákonodárnou, výkonnou a soudní. Dejte všechny tyto tři moci dohromady a ďábel se opravdu zjeví, v podobě všemocného diktátora. Jeho moc však musí být absolutní, jinak skončí špatně. Hlavně armáda je důležitá, ta ho může ochránit (hrad na posledním dřevorytu symbolizuje armádu i obranu), ale i smést. Silné ****.(9.2.2009)

 • Momo_desu
  ****

  Mne sa zdá, že tento film si zaslúži vyššie percentá Johnny tu bol úžasný a dej sa mi moc páčil i keď herečka mi bola dosť nesympatická!(13.1.2013)

 • Faustka
  *****

  Výjimečný okamžik každého antikváře. Nález vzácných tisků. Dean Corso s neskrývaným zanícením obrací stránky, je jako už tolikrát okouzlen precizností starých mistrů. Co výtisk – to umělecký skvost. Vnímám tu vůni starých knih, tak sugestivně The Ninth Gate působí, a to i díky andělsky vznešené hudbě Wojciecha Kilara, jejíž jemné tóny snoubí dokonalou krásu s chorobným chtíčem hříšného pokušení. Jsem uchvácena živočišným projevem Johnnyho Deppa – v tu chvíli se toužím stát uhrančivě smyslnou Emmanuelle Seigner. A to nejpřitažlivější mě teprve čeká – odhalení temných tajemství Devíti bran Království Stínů.(4.7.2011)

 • Djkoma
  ***

  Zvláštní film se zajímavě a apokaliptickým koncem. Výborný Depp hrající přesvědčivě. Ostatní herci jsou průměrní. Příběh má pár zvláštních chyb příběhu(když mohl být padělek jeden obrázek proč ne i ostatní). Režie Polanskiho je slušná, avšak nepřekvapí. Průměrný satanistický film.(17.11.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace