poster

Devátá brána

 • USA

  The Ninth Gate

 • Španělsko

  La novena puerta

 • Francie

  La neuvième porte

 • Slovensko

  Deviata brána

Horor / Thriller / Mysteriózní / Fantasy

USA / Španělsko / Francie, 1999, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ***

  Špatne vybalancovaná vážnosť námetu s nadhľadom. Výsledok - každou pribúdajúcou minútou rozpačitejší film. Langella je vo finálnej scéne iba komickou figúrkou. Našťastie to celé zachraňuje opäť skvelý Depp.(21.1.2004)

 • Jacinda
  ****

  Co se stane když jedete do Anglie se Student Agency a díváte se na dévátou bránu?....Nic. Možná máte takový zvlášní pocit, když jedete v noci neznámou krajinou, díváte se na neznámý film a jako jediný máte v autobuse deku (když nepočítám tu paní, které půjčil deku řidič).(16.12.2010)

 • T2
  **

  Rozpočet $38miliónovTržby USA $18,661,336Tržby Celosvetovo $58,401,898/45%/(31.7.2005)

 • kinej
  ****

  Podle mého se jedná o jednu z nejlepších mystických detektvivek, ne-li vůbce nejlepší . Řekl bych, že je dost nedoceněná. Jednak film stojí na skvělém příběhu. Polanski vypráví pozvolna a srozumitelně. Nepředbíhá, nesnaží se vše vychrlit v pár dialozích a také se vyhýbá zbytečným akcím. Tím je film sympaticky neamerický. Ačkoliv předlohu neznám, adaptace do scénáře se vydařila na výbornou. Hudba je také špičková a skvěle podbarvuje zlověstnou atmosféru. Všechny role jsou osbazeny skvěle, od neznámých herců až po Johnyho Deppa jsou veškeré postavy výborně zahrány. A stejně tak režisér nezapře, že je mistr svého řemesla.(8.6.2009)

 • Faustka
  *****

  Výjimečný okamžik každého antikváře. Nález vzácných tisků. Dean Corso s neskrývaným zanícením obrací stránky, je jako už tolikrát okouzlen precizností starých mistrů. Co výtisk – to umělecký skvost. Vnímám tu vůni starých knih, tak sugestivně The Ninth Gate působí, a to i díky andělsky vznešené hudbě Wojciecha Kilara, jejíž jemné tóny snoubí dokonalou krásu s chorobným chtíčem hříšného pokušení. Jsem uchvácena živočišným projevem Johnnyho Deppa – v tu chvíli se toužím stát uhrančivě smyslnou Emmanuelle Seigner. A to nejpřitažlivější mě teprve čeká – odhalení temných tajemství Devíti bran Království Stínů.(4.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace