Devátá brána

La neuvième porte

Deviata brána

Horor / Thriller / Mysteriózní / Fantasy

USA / Španělsko / Francie, 1999, 127 min

Mne sa zdá, že tento film si zaslúži vyššie percentá Johnny tu bol úžasný a dej sa mi moc páčil i keď herečka mi bola dosť nesympatická!(13.1.2013)

Ačkoliv film v zásadě nepřináší do žánru nic nového, svou atmosférou a stylem natočení si zaslouží podle mě čtyři hvězdičky. Trochu mě dostal ten "otevřený" konec, ale proč každý film polopatisticky uzavírat, když je možné nechat něco i na fantazii diváka, že? Jen doufám, že se toho nějaké studio nechytne a nenatočí aktivně Devátou bránu 2, v níž detailně rozeberou, "co bylo pak". Co se týká herců, tak Johnny Depp byl jako vždy bravurní, Emmanuelle Seigner snad nestárne, Frank Langella byl více "na telefonu", než v obraze, jen Lena Olin na mě působila trochu "utahaně".(9.2.2004)

80% - Mám rád Polanského styl v podobném žánru. Ať už to byla Rosemary, nebo Ples, film vždy oděje svou ''béčkovost'' do stylově lehčího hávu, a okoření se směsí humoru a napětí ve velmi podivuhodné kombinaci, jež více fascinuje, než straší. Taková je Devátá brána. Kvalitní herectví, podporované skvělou hudbou Wojciecha Kilara vytváří mysteriozní atmosféru, která se neopírá o žádné zbytečné triky. Nejsem žádný velký horrorový fanda, ale tento film mě potěšil.(8.10.2006)

Delší stopáž, ale svižný film. Týká se knih ;-) Správně napínavé i tajemné, je na tom vidět menší rozpočet, ale až tak to zase nevadí. Vadí mi to, že určité zvraty anebo atmosféra mi připomínaly spíše pohádku, než poctivý dobrodružný film. Tedy až na tu "ohnivou" soulož.(6.12.2005)

Špatne vybalancovaná vážnosť námetu s nadhľadom. Výsledok - každou pribúdajúcou minútou rozpačitejší film. Langella je vo finálnej scéne iba komickou figúrkou. Našťastie to celé zachraňuje opäť skvelý Depp.(21.1.2004)

• - Pero, které používá Lucas Corso, je z limitované edice Montblanc Agatha Christie ballpoint. (Hejtmy)

• - Snímka vznikla podľa bestselleru Artura Pérez-Revertea Dumasov klub. (ash99)

• - Na hudebním podkladu filmu se podílela i pražská filharmonie. (korndaddy)