Rosemary má děťátko

• slovenský

Rosemariino dieťa

Thriller / Mysteriózní / Drama / Horor

USA, 1968, 136 min

Ani né tak napínavé, jak vybroušené a do puntíku propracované. Takhle bych zhodnotil drama, nebudu říkat horor mistra Polanského, u kterého mi vždycky ta jeho režie nesedne, ale tady tomu bylo naopak, skvěle odvedená práce! Mia Farrow s krátkými vlasy a vybledlou pletí vypadala jako někdo, kdo fetuje od rána do večera, ale její uřvaný herecký výkon stál za to!(29.8.2008)

Velice silný film od kterého musel nestydatě kopírovat Taylor Hackford když točil Ďáblova Advokáta. Těch podobností je tam tolik že to už neni ani nápadný ale spíš to bije do očí. Roman Polanski opět nezklamal a herci v tomto filmu taky ne, zvlášť se mi líbila role Rosemaryina manžela ten to zahrál fakt dobře, no a pak je tu ta baba ze sousedství :-) Atmosféra by se dala krájet a Mia Farrow vypadá proti těm všem zvrhlejm důchodcům opravdu bezbranně. Skvělý zážitek srovnatelný snad jen s "The Omen." Všem milovníkům silné atmosféry a hororu nelze jinak než doporučit.(8.4.2005)

Knihu od Iry Levina jsem četl, takže mohu s čistým svědomím napsat, že filmová adaptace se jí co do působivosti minimálně vyrovnává. V mém případě se misky vah dokonce mírně převažují na stranu filmu, a to především díky Mie Farrow, jejíž ztvárnění postavy těhotné Rosemary je jedním slovem - brilantní. Roman Polanski dokázal ve filmu vyčarovat pěkně hustou atmosféru, takže není v žádném případě náhodou, že právě "Rosemary má děťátko" tvoří společně s "Přichází Satan!" a "Vymítač ďábla" takzvanou "svatou" trojici mezi okultistickými filmy. Jen tak mimochodem, od té doby co jsem poprve viděl tento skvostný snímek, se mi pokaždé když slyším jméno Rosemary automaticky vybaví tvář M.Farrow.(26.7.2004)

• - Časepis Entertainment Weekly film zvolil desátým nejděsivějším snímkem historie. (Terva)

• - Tvůrcem účesu Mii Farrowové (Rosemary) byl slavný britský kadeřník Vidal Sassoon, který si za účes naúčtoval 5 000 dolarů. (Rollo_Tomasi)

• - Společně s filmy Hnus (1965) a Nájemník (1976) tvoří tento film trilogii o hrůzách, které se odehrávají v bytech ve městě. (Kulmon)