Rosemary má děťátko

• slovenský

Rosemariino dieťa

Thriller / Mysteriózní / Drama / Horor

USA, 1968, 136 min

První polovina neuvěřitelně zdlouhavá, ale možná i díky ní funguje ta druhá tak dobře. A podle staré známé pravdy, že nejdůležitější je na filmu jeho konec, a pokud je poslední půlhodina filmu dobrá, na slabší začátek se zapomíná, i já Rosemary odpouštím. Atmosféru má totiž víc než zajímavou. Možná by šlo maličko přitlačit na pilu, ale jinak Polanski odvedl dobrou práci. Nejlépe koukat na to sám a v noci, ale i tak jde spíš o pocit stísněnosti než děsu. Každopádně vydařené. 70%/80%(13.12.2009)

„Od budování napětí jsme tady my!“ Docela zklamání. Stoprocentní výkon M.Farrow nezachrání naivní podání celého příběhu a zcela fádní hudební podbarvení ve scénách, kdy mělo mrazit. Navíc Polanski si ze tří možných zakončení (výplod fantazie těhotné ženy, otevřený konec, Belzebub v začuraných plenkách) nakonec zvolil to nejméně elegantní. „No ty teda rozhodně néé, Romane..!“(25.3.2010)

Majstrovsky, milimeter po milimetri budované napätie prakticky len na ploche jedného bytu. Vynikajúce vystihnutie stiesnenosti a paranoje. Polanski sám je satan, že tak citlivú ženu navyše v jej najcitlivejšom životnom období vystavuje takému tlaku. Ale ako nadšený divák mu to len schvaľujem a zároveň sa klaniam pred Miou Farrow a jej bravúrnym hereckým výkonom. Jediné čo mi na filme trochu vadí je neuspokojivý záver.(26.8.2004)

Vynikající psychothriller podle románu Iry Levina. Na Miu Farrowovou si moc nepotrpím, ale v tomhle filmu je výborná, všechna čest. Ira Levin napsal pokračování po třiceti letech 'Rosemary a její syn', které je Farrowové věnováno. Kdo ví, jestli se ještě nedočkáme i filmové 'dvojky'... 90 %(22.2.2003)

Thriller Romana Polanskiho o příchodu Satana. Celý film (vyjma posledních deseti minut) nám režisér něco naznačuje a nechává na nás, abychom si vytvořili nějaký vlastní úsudek. Je Rose blázen? Nebo jsme blázni my? Je to jen sen, nebo realita? Divák je v pozoru a napnutý jako struna a čeká na závěrečné rozuzlení, které mě však poněkud zklamalo. Možná by bylo lepší, kdyby Polanski nechal konec otevřený. Každopádně jde o klasický a hlavně kvalitní snímek, který má vynikající atmosféru a v jistých scénách (například ta v telefonní budce) mi silně připomínal Hitchcocka. Herecké výkony jak Cassavetese tak Ruth Gordon stály za to, ale Mia Farrow předčila všechny. Její roli matky by jí mohla závidět i Angelina Jolie. A než se nechala ostříhat, líbila se mi i jako ženská. Pěkný film, který rozhodně nezklame.(16.3.2010)