Rosemary má děťátko

Rosemariino dieťa

Thriller / Mysteriózní / Drama / Horor

USA, 1968, 136 min

• Kaka

Atmosféra, hudba, herci - naprosto brilantní. Závěr vygradovaný, režie solidní. Ovšem vadil mi tu velice pomalý rozjezd a filmařsky je to již jinde - tedy jisté odtažitosti se člověk, který na tomhle nevyrostl, ubrání již těžko.(30.6.2004)

Pro mě celkem silný šálek kávy na sobotní večer. Horor, který si vystačí s pouhými dvěma hororými scénami. Zvláště při závěrečném vyústění by se ve mě krve nedořezal. Očima jsem tlačil kameru aby se podívala do kolíbky. Chápu že někomu může přijít film dost nezáživný, ale já mám to napětí a čekání na NĚCO prostě rád.(4.12.2010)

Vynikající psychothriller podle románu Iry Levina. Na Miu Farrowovou si moc nepotrpím, ale v tomhle filmu je výborná, všechna čest. Ira Levin napsal pokračování po třiceti letech 'Rosemary a její syn', které je Farrowové věnováno. Kdo ví, jestli se ještě nedočkáme i filmové 'dvojky'... 90 %(22.2.2003)

• - John Lennon, který v domě bydlel, byl zastřelen přesně v místě, kde jsou Rosemary a Guy vidět na počátku filmu. (Kulmon)

• - Další zvěstí, která byla široce rozšířená, bylo to, že se zakladatel Církve Satanovy Anton LaVey podílel na filmu jako poradce a představitel Satana. LaVey ale s filmem neměl nic společného. (Morien)

• - Autor předlohy navrhoval Polańskému Jacka Nicholsona, ale ten jej přese všechen jeho talent odmítl vzhledem k jeho zlověstnému vzezření. (Kulmon)