Rosemary má děťátko

• slovenský

Rosemariino dieťa

Thriller / Mysteriózní / Drama / Horor

USA, 1968, 136 min

„Od budování napětí jsme tady my!“ Docela zklamání. Stoprocentní výkon M.Farrow nezachrání naivní podání celého příběhu a zcela fádní hudební podbarvení ve scénách, kdy mělo mrazit. Navíc Polanski si ze tří možných zakončení (výplod fantazie těhotné ženy, otevřený konec, Belzebub v začuraných plenkách) nakonec zvolil to nejméně elegantní. „No ty teda rozhodně néé, Romane..!“(25.3.2010)

Velice silný film od kterého musel nestydatě kopírovat Taylor Hackford když točil Ďáblova Advokáta. Těch podobností je tam tolik že to už neni ani nápadný ale spíš to bije do očí. Roman Polanski opět nezklamal a herci v tomto filmu taky ne, zvlášť se mi líbila role Rosemaryina manžela ten to zahrál fakt dobře, no a pak je tu ta baba ze sousedství :-) Atmosféra by se dala krájet a Mia Farrow vypadá proti těm všem zvrhlejm důchodcům opravdu bezbranně. Skvělý zážitek srovnatelný snad jen s "The Omen." Všem milovníkům silné atmosféry a hororu nelze jinak než doporučit.(8.4.2005)

To fakt netuším, co je na tomhle filmu tak skvělýho. Celou dobu se to neskutečně táhne a závěrečná fáze rozuzlení se snaží z filmu udělat něco víc, než ve skutečnosti je, obyčejné psychologické drama o ženský, co má čekat dítě a má z toho děsný psychostavy. Roman Polanski je možná z jistého ohledu uznávaný režisér, který atmosféru umí pěkně vepsat do děje, což mu určitě neupírám, jenom se mi nelíbí, jak z tohodle filmu každý dělá kult, a přitom na něm není opravdu nic moc zajímavého ke sledování. Nebýt toho konce, tak se naprosto unudím k smrti.(23.5.2009)

ALL OF THEM WITCHES / COMES WITH THE FALL. Špičkový horor z napnutého konce 60. let. Mladý pár se nastěhuje do jednoho ze smetánkových newyorských domů, přes varování o jeho temné historii. Jejich noví sousedé, na první pohled normální staří manželé, si je rychle začínají obmotávat kolem prstu. Zachrání křehká Rosemary (na roli se skvěle hodící Mia Farrow) své zatím nenarozené děťátko? Je to ukázkový horor staré školy, tedy trpělivý, pomocí různých maličkostí pozvolna budující napětí a znepokojení. Od začátku tušíte, že "něco není v pořádku". Vtíravá zmalovaná stařena, nezdravé těhotenství, izolovaný děj odehrávající se jen mimořádně mimo dům, strašák různých čarodějnických pletich, dětskou krví posvěcených sabatů, přítomnosti samotného Satana… Polanski touto adaptací nabourává jistotu a reflektuje definitivní konec idylické americké patnáctiletky. R.I.P. [HD](17.12.2010)

Jeden z mála legendárních hororů, který vás nezklame. Na každém kroku člověk slyší jak Vymítač dábla je úžasný horor, ale pro je Rosemary mnohem lepším filmem, který pracuje celých 136 minut a ne jen při zvucích hudby Mika Oldfielda a nebo během otáčení hlavy jedna "dívenky" v posteli. Rosemary vychází z knižní předlohy a Roman Polanski našel výborné herce, kteří tento film šperkují většinou životními výkony. Mia Farrow, John Cassateves a nebo Ruth Gordon. Tihle jména vám dnes možná nic neříkají, ale v tomhle filmu si jejich pohledy, jejich chování a jejich obličeje zapamatujete. Mrazivý závěr filmu, který dokazuje sílu lásky matky k dítěti je dokonalým zakončením a z Rosemary má děťátko dělá vyvážený mrazivý horor, který vás svou atmosférou donutí přestat šahat do misky s popcornem...(28.10.2006)

• - Mia Farrowová údajně opravdu jedla syrová játra při natáčení dotyčné scény. (Morien)

• - Časepis Entertainment Weekly film zvolil desátým nejděsivějším snímkem historie. (Terva)

• - Další zvěstí, která byla široce rozšířená, bylo to, že se zakladatel Církve Satanovy Anton LaVey podílel na filmu jako poradce a představitel Satana. LaVey ale s filmem neměl nic společného. (Morien)