poster

Rosemary má děťátko

 • USA

  Rosemary's Baby

 • slovenský

  Rosemaryino dieťa

 • slovenský

  Rosemariino dieťa

Thriller / Mysteriózní / Drama / Horor

USA, 1968, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ****

  První polovina neuvěřitelně zdlouhavá, ale možná i díky ní funguje ta druhá tak dobře. A podle staré známé pravdy, že nejdůležitější je na filmu jeho konec, a pokud je poslední půlhodina filmu dobrá, na slabší začátek se zapomíná, i já Rosemary odpouštím. Atmosféru má totiž víc než zajímavou. Možná by šlo maličko přitlačit na pilu, ale jinak Polanski odvedl dobrou práci. Nejlépe koukat na to sám a v noci, ale i tak jde spíš o pocit stísněnosti než děsu. Každopádně vydařené. 70%/80%(13.12.2009)

 • ClintEastwood
  ****

  Thriller Romana Polanskiho o příchodu Satana. Celý film (vyjma posledních deseti minut) nám režisér něco naznačuje a nechává na nás, abychom si vytvořili nějaký vlastní úsudek. Je Rose blázen? Nebo jsme blázni my? Je to jen sen, nebo realita? Divák je v pozoru a napnutý jako struna a čeká na závěrečné rozuzlení, které mě však poněkud zklamalo. Možná by bylo lepší, kdyby Polanski nechal konec otevřený. Každopádně jde o klasický a hlavně kvalitní snímek, který má vynikající atmosféru a v jistých scénách (například ta v telefonní budce) mi silně připomínal Hitchcocka. Herecké výkony jak Cassavetese tak Ruth Gordon stály za to, ale Mia Farrow předčila všechny. Její roli matky by jí mohla závidět i Angelina Jolie. A než se nechala ostříhat, líbila se mi i jako ženská. Pěkný film, který rozhodně nezklame.(16.3.2010)

 • MISSha
  *****

  Jeden z hororů u kterých by se dala atmosféra krájet (a to doslova),například na začátku hraje atmosférická ukolébavka,máte ji za milou a celkem roztomilou ... a na konci, vás z ní skoro mrazí.Mia Farrow zde předvádí výkon hodný Oscara a Roman Polanski na režisérské stoličce nápodobně.Film pracuje s tématy paranoia vs. skutečnost což závěr,který kdyby býval končil v momentě kdy Rosemary nahlédne do kolébky a zakřičí,by měl hrubší dopad jak na mě,tak na většinu hodnotících.Ale i přes tohle, ve vás tenhle satanský horůrek nechá veliké množství otázek což mě nutí dát plný počet hvězdiček tak výbornému filmu jako je právě tenhle.(26.3.2010)

 • Dadel
  *****

  Mnohem lepší než pozdější (a bůhvíproč slavnější) plagiáty jako Vymítač ďábla nebo Přichází Satan.(9.1.2004)

 • Radyo
  ****

  Musím konstatovat, že jde o docela "hustý" film, který pomalu, postupně a nenápadně rozvíjí myšlenku příchodu Satana. Atmosféra je budována skutečně velmi dobře a herecké schopnosti zúčastněných také dávají jistotu kvalitního zážitku. Proč tedy ne 5 hvězdiček? Protože jsem četl o pár let dříve fantastickou knižní předlohu Iry Levina, a té se zkrátka tenhle snímek nemůže vyrovnat, ani kdyby chtěl. I přes své nesporné kvality.(19.8.2003)

 • - Společně s filmy Hnus (1965) a Nájemník (1976) tvoří tento film trilogii o hrůzách, které se odehrávají v bytech ve městě. (Kulmon)

 • - Hlas v titulní písni ukolébavky patří představitelce hlavní role Mie Farrow. (Morien)

 • - Další zvěstí, která byla široce rozšířená, bylo to, že se zakladatel Církve Satanovy Anton LaVey podílel na filmu jako poradce a představitel Satana. LaVey ale s filmem neměl nic společného. (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace