Rosemary má děťátko

• slovenský

Rosemariino dieťa

Thriller / Mysteriózní / Drama / Horor

USA, 1968, 136 min

Z tak psycháčskej atmosféry som už aj ja pomaly začínala byť paranoidná...Toto je film s atmosférou, napätím, zaťatými zubami a všetkými atribútmi kvalitnej hororovej drámy!!!! Mia Farrow vo skvelej hereckej forme, bravúrne!(25.12.2006)

Velice silný film od kterého musel nestydatě kopírovat Taylor Hackford když točil Ďáblova Advokáta. Těch podobností je tam tolik že to už neni ani nápadný ale spíš to bije do očí. Roman Polanski opět nezklamal a herci v tomto filmu taky ne, zvlášť se mi líbila role Rosemaryina manžela ten to zahrál fakt dobře, no a pak je tu ta baba ze sousedství :-) Atmosféra by se dala krájet a Mia Farrow vypadá proti těm všem zvrhlejm důchodcům opravdu bezbranně. Skvělý zážitek srovnatelný snad jen s "The Omen." Všem milovníkům silné atmosféry a hororu nelze jinak než doporučit.(8.4.2005)

Thriller Romana Polanskiho o příchodu Satana. Celý film (vyjma posledních deseti minut) nám režisér něco naznačuje a nechává na nás, abychom si vytvořili nějaký vlastní úsudek. Je Rose blázen? Nebo jsme blázni my? Je to jen sen, nebo realita? Divák je v pozoru a napnutý jako struna a čeká na závěrečné rozuzlení, které mě však poněkud zklamalo. Možná by bylo lepší, kdyby Polanski nechal konec otevřený. Každopádně jde o klasický a hlavně kvalitní snímek, který má vynikající atmosféru a v jistých scénách (například ta v telefonní budce) mi silně připomínal Hitchcocka. Herecké výkony jak Cassavetese tak Ruth Gordon stály za to, ale Mia Farrow předčila všechny. Její roli matky by jí mohla závidět i Angelina Jolie. A než se nechala ostříhat, líbila se mi i jako ženská. Pěkný film, který rozhodně nezklame.(16.3.2010)

• - Autor předlohy navrhoval Polańskému Jacka Nicholsona, ale ten jej přese všechen jeho talent odmítl vzhledem k jeho zlověstnému vzezření. (Kulmon)

• - Právě během natáčení tohoto filmu obdržela Mia Farrow rozvodové papíry od svého tehdejšího muže Franka Sinatry. (Morien)

• - Rosemary se snaží najít přesmyčku v názvu knihy, než jí dojde, že se nachází ve jméně člověka. Název ve skutečnosti přesmyčku skrývá: Hell a Cometh Swift. (Kulmon)