poster

Rosemary má děťátko

 • USA

  Rosemary's Baby

 • slovenský

  Rosemaryino dieťa

 • slovenský

  Rosemariino dieťa

Thriller / Mysteriózní / Drama / Horor

USA, 1968, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  *****

  Horor, který nesází na scény typu "hrdinka otevře skříň, něco si vezme, zavře skříň a... PANEBOŽE, NĚKDO SE TAM MEZI TÍM POSTAVIL!", ale který vsází na hutnou atmosféru, kterou kdybyste chtěli krájet, museli byste použít nůžky na plech. Rosemary's Baby je prakticky dokonalý horor a geniální film, který vás donutí pochybovat, alespoň po většinu jeho stopáže, o tom, jestli to je či není pravda. Samotný závěr, kde je vše moc vysvětleno, se mi v první chvíli moc nelíbil, abych pravdu řekl, ale zde se ukazuje něco, co je silnější než fakt, že SPOILER!!! váš syn bude zřejmě vládnout v pekle :-) KONEC SPOILERU! a totiž, mateřská láska. Opravdu skutečný masterpiece. Film, který se nebojím označit za kultovní a film, který děsí tak trochu jinak než moderní horory, lépe. 100 %.(21.7.2011)

 • RHK
  ****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Polanski pomalu buduje atmosféru strachu v novém bytě a Mia Darrow herecky září v hlavní roli těhotné matky sužované temnými sny a podezřením. Boj bezbranné matky o záchranu dítěte a ztráta naděje je bravurním vyvrcholením filmu. Trailer: http://www.sms.cz/film/rosemary_ma_detatko/ukazka(19.9.2009)

 • AngelAngie
  *****

  Nikdy v životě nezapomenu na charaktery těch postav .. na to, jak mi byli hrozně nepříjemní a na to jak mě film naprosto odzbrojil.(8.12.2006)

 • brit84
  ****

  Vynikající atmosféra, která se postupně stupňuje, stupňuje a stupňuje, až vygraduje - ne příliš efektivním koncem. Já myslím, že Polanski dal tento konec s jasným záměrem, přesto se z toho dalo vymačkat mnohem víc šťávy. Každopádně by film měly vidět všechny budoucí maminky, které si odsud mohou odnést i pár cenných rad. 1. bolest břicha delší než měsíc časem sama odezní a 2. nestěhujte se do bytu vedle starých lidí, kteří doma pořádají satanské rituály :D(3.6.2011)

 • Madison
  ***

  Vystihnutie paranoje, fantázie či snov si udržuje stopercentnú úroveň a pri celom tom odhaľovaní nadprirodzených javov rozmýšľate nad tým, či to má v hlave v poriadku hlavná hrdinka alebo spoločnosť. Nepríjemnou skutočnosťou však zostáva, že ospevovaná stiesňujúca atmosféra vôbec nie je stiesňujúca, na pár nepatrných záchvevov vás nevyľaká ani len strohá bytovka. Ako film bez prehnaného označenia žánrom "horor" s depresívnou hudbou a dobrými hereckými výkonmi (na to, že Miu Farrow nijak obzvlášť nemusím) si to udržuje nadpriemer, no pod hororom si predstavujem aspoň klasické fyziologické prejavy (búšenie srdca, potenie,...) a nemusí to mať na svedomí zrovna masový vrah s pílou v ruke vykonštruovaný v hlave hororových maniakov.(19.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace