poster

Rosemary má děťátko

 • USA

  Rosemary's Baby

 • slovenský

  Rosemaryino dieťa

 • slovenský

  Rosemariino dieťa

Thriller / Mysteriózní / Drama / Horor

USA, 1968, 136 min

 • Psema
  ****

  Neumím si představit, jak bych se cítil, kdybych vyfasoval opačné pohlaví, ale i tak jsem si málem okousal všechny nehty a žaludek se mezitím pokoušel o olympijský strečink. Polanski, co se týče napětí, těžce ruluje a smyčku umotanou z paranoie, strachu a bolesti stahuje pěkně pomaloučku, aby každý detail jak-se-patří vyniknul. Jen s tím závěrem nejsem vzhledem k vnitřnímu křiku "Zabij dítě... a tu bandu důchodců taky!" dvakrát kompatibilní.(19.2.2010)

 • Phobia
  ****

  Zpočátku výborné psychologické drama, v závěru pak jednoznačně přiznaný horror, s perfektně hustou atmosférou kultovních "satanských" filmů 60. a 70. let. Literární předlohu mám však přece jen o něco raději (a také podobný film "Omen" na mě zapůsobil víc), takže nemůžu s čistým svědomím hodnotit plným počtem. 80%(15.4.2009)

 • ClintEastwood
  ****

  Thriller Romana Polanskiho o příchodu Satana. Celý film (vyjma posledních deseti minut) nám režisér něco naznačuje a nechává na nás, abychom si vytvořili nějaký vlastní úsudek. Je Rose blázen? Nebo jsme blázni my? Je to jen sen, nebo realita? Divák je v pozoru a napnutý jako struna a čeká na závěrečné rozuzlení, které mě však poněkud zklamalo. Možná by bylo lepší, kdyby Polanski nechal konec otevřený. Každopádně jde o klasický a hlavně kvalitní snímek, který má vynikající atmosféru a v jistých scénách (například ta v telefonní budce) mi silně připomínal Hitchcocka. Herecké výkony jak Cassavetese tak Ruth Gordon stály za to, ale Mia Farrow předčila všechny. Její roli matky by jí mohla závidět i Angelina Jolie. A než se nechala ostříhat, líbila se mi i jako ženská. Pěkný film, který rozhodně nezklame.(16.3.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - William Castle zajistil práva na zfilmování knihy, ale Robert Evans ze studia Paramount souhlasil s natočením filmu pouze pod podmínkou, že ho nenatočí právě Castle, známý svými nízkorozpočtovými hororovými filmy. (HellFire)

 • - Herec Christopher Lee se v pořadu Na plovárně (od r. 1998) zmínil, že tento film považuje za nejlepší horor, co kdy viděl. (Flaxik)

 • - Mia Farrowová údajně opravdu jedla syrová játra při natáčení dotyčné scény. (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace