poster

S tebou mě baví svět

 • SK název

  S tebou ma baví svet

Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 82 min

Komentáře uživatelů k filmu (709)

 • golfista
  *****

  Není to úplně 100%, ale určitě je to jeden z nejlepších rodinných filmů naší kinematografie. Když si na horách nasazuju svoje Rossignoly, často si vzpomenu :-)(29.1.2003)

 • Cival
  ***

  Matýsek se posral. A diváci rozhodující o "Veselohře století" s ním.(22.10.2007)

 • Lima
  ***

  Tato průměrná taškařice coby komedie století? Našlo by se tucet lepších...(12.6.2002)

 • Gemini
  ****

  V tom nejlepším slova smyslu civilní výkony ústřední pánské trojice mohou za to, že se pokaždé směju. Anebo že by to bylo kouzlo? Nebo to je tím, že se často sám sebe ptám - "Může mít někdo za kamaráda takovýho ptáka?" :) Zlidovělé hlášky, největší boss ze všech Július Satinský, výborná hudba (ta filmová, ne Helči Vondráčkové). Ale stejně - veselohra století?? To, že Pavel Nový naprosto v pohodě popisuje (byť lže, což divák ví) nevěru svojí krásné ženě (Zdena Studenková) a jeho amigos z toho mají hroznou legraci, mi právě legrační nepřijde. Co se na té chatě asi muselo dít jiné roky, když u toho ještě ty děti nebyly? A "vtípek", který kamarádi provedou ze všech sil se snažícímu Albertovi - tím myslím večeři pro Kateřinu, ne závěrečný koš - je za hranicí černého humoru. Čím víckrát to vidím, tím intenzivněji mě tyhle myšlenky napadají. Ale stejně to všechno mezi tím mám rád, což nechápu. Tehdy prostě ještě paní Poledňáková věděla jak na nás.(21.2.2003)

 • Radyo
  *****

  Legendární komedie se spoustou naprosto originálních vtípků a výbornými hereckými výkony. Za samostatnou zmínku stojí i dětští hrdinové filmu, kteří do příběhu zapadají naprosto precizně a vůbec se nezdá, že by museli nějak přihrávat, byť na druhou stranu musím přiznat, že jejich role nepatří mezi ty nejhovornější. No a co se týče tria Satinský, Postránecký, Nový - na to není žádný superlativ. "Maminka mě utírá vždycky lopuchem." "Tady žádný lopuch není".... :))(18.9.2003)

 • Djkoma
  *****

  Nejlepší česká komedie vzniklá v době komunismu. Skvělé obsazení skvělé vtípky... Klasika :)(23.12.2004)

 • gouryella
  ****

  Urcite patri tato komedie mezi jedny z nejlepsich v dejinach nasi kinematografie - ale na nektere komedie z tricatych let (hlavne ty s Burianem) opravdu nema.(25.7.2002)

 • Enšpígl
  **

  To, že se Matýsek posral neznamená že se z toho poseru taky.(8.1.2007)

 • larelay
  ****

  Ale preco nie... Kazdy rok si to s radostou pozriem... A zasmejem sa na Dasenkinych backurkach :)(28.12.2010)

 • T2
  ***

  Zručne zvládnutá komédia(ale nič viac) , kde ma skôr pobaví spôsob akým sa žilo v danej dobe(hlavne taneček Studenkovej) než klasický humor čo sprevádza všetky České komédie, nuž v tomto slede ma to až tak nepobavilo ako by mohol, proste príde mi štýl humoru už moc okukaní a nezáživný. Príbehovo to je až moc postavené na jednoduchosti, niektoré scénky chcú byť až na silu smiešne, hlavne čo sa týka akýchkoľvek pádov do snehu... A vyhlásenie filmu na komédiu storočia? myslím že hromada iných Českých komédii je oveľa lepšia. /60%/(28.4.2009)

 • Radek99
  ****

  Jakožto rodinný film dokonale fungující snímek. ,,Veselohra století" nikoliv.(21.11.2006)

 • AngelAngie
  ***

  Pro mnoho lidí klasika, na kterou nedají dopustit... Já se ráda podívám, ale že bych z toho byla na větvi?(9.6.2008)

 • hirnlego
  ***

  Ne, prosím, už ne - pomalu na tenhle film dostávám alergii - příští dávka už by možná mohla být i smrtelná...(23.11.2006)

 • tron
  ****

  „Večer. Co večer! Na noc by jste se měli šetřit.“ Klasická česko-slovenská rodinná komédia, ktorá právom patrí na televízne obrazovky niekoľkokrát do roka. Výborné herecké obsadenie (predovšetkým páni Labuda a Nový), pekná výprava, podarené decká, skvelé scénky (kadibudky, šípkový čaj, Matýsek, stará indiánska babička) a jeden dialógový klenot vedľa druhého („Tú tvoju betónovú kašu by nestrávila ani miešačka na betón“; „Ještěže Mates neumí mluvit.“; „Maminka je doma?“ – „Ne, to nadává papagáj.“).(27.12.2008)

 • Karlos80
  **

  (5.7.2006). To už fakt nemáme jiný film který by neopakovali nejméně třikrát do roka a to vesměs ve všechny roční období !Kdyby byla zima, vánoce atd. Tak neřeknu..Ale toto je fakt už síla! Docela mi to už vadí! Tisíckrát obehrané scény, písničky(především ta jedna) který zná každý pozorný divák už takřka nazpaměť. Jeden z těch v uvozovkách spotřebních (nenáročných filmů), pro které si v mé sbírce rozhodně nehodlám uvolňovat místo a který mi nebude nikdy chybět. Na co si dělat sklady něčeho podobného? Ruku na srdce kolikrát se na to onen dotyčný člověk za rok třeba podívá? Skoro to už tak vypadá že za víc jak sto let české kinematografie nebylo natočeno nic jiného..Aneb jak už podobně poznamenal a napsal Cooper český divák ještě asi není natolik esteticky vyspělí aby třeba pochopil situační hůmor komedií jako Ecce Homo, Světáci nebo Svatba jako řemen. Tenkrát poprvé se mi to celkem líbilo ale ne zas ne nějak extra ale dneska postupem času můj názor radikálně měním. Je to film zejména pro děti a především pro děcké diváky kteří ještě tento obehraný skvost neviděli. Jen mi je docela líto těch rodičů co se musí povině dívat a mají z toho už určitě křeče když to malý ještě neviděl. No nakonec mají hlavní protagonisté filmu alespoň na co vzpomínat. Jsou to přeci jejich "Nej role". Podobně jako nesmrtelná Saxana v podání Petry Černocké. Lepší 1,5* si myslím že si tento až moc přeceňovaný film toto mé hodnocení bohatě zaslouží zase to není nějaké zvlášt převratné dílo a tenkrát prostě byla na takové to filmy ideální doba, i co se týče kolikrát celkem kvalitního hereckého obsazení.(5.7.2006)

 • B!shop
  *****

  Jo tak tohle je Polednakova ve vrcholny forme. Film sice ty skutecne masakralni fory ma jen misty, ale je to celkove milej film s pohodovejma detma a sympatickejma fotrikama, takze je jasny, ze si ho spousta lidi oblibila. Ja ho mam taky rad, ale za komedii stoleti ho urcite nepovazuju. Nicmene se na nej vzdy rad kouknu.(18.11.2007)

 • Boss321
  ****

  Je to vynikající, ale mě se více líbilo Jak vytrhnout verlybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Bezesporu je to legenda mezi českými komediemi a určitě jsem se při tom hodně zasmál, ale označením "Česká komedie století" si nejsem moc jistý.....(28.9.2007)

 • canakja
  **

  Přesmradováno, na muj vkus..(17.7.2009)

 • Flipper
  ***

  S tebou mě baví svet som nikdy nevidel až do novembra 2008. Skoro každý to tu pozná ako klasiku no pre mňa to bola novinka, s ktorej som poznal len hlášku Matýsek sa posral. (ale aj tú som nevedel zaradiť). Každý hovorí o komédii storočia, no pravda to celkom nie je, no chýbalo jej fakt málo. Deti sú síce zaujímavá tématika, ale keď sa jedná o pánsku jazdu, mali by ísť bokom. Keby sa znížil počet detí vo filme v priamej úmere s litrami alkoholu, hovorili by sme o niečom inom. Režim však nepustil, čo bola škoda a Satinského nám už nevráti. Tiež som si všimol radosť, ktorú herci prežívali na place. Niekedy to vyzeralo, ako keby si týto páni šľahli dáke LSD a hned mě bavil svět. Samozrejme doba bola iná, preto sa dnešný zostresovaný človek už len ťažko díva na vysmiaté tváre, keď nám štát zaobstaral všetko. Tiež by sa dali vypustiť zábery na manželky, ktoré chodia po všeliakých plesoch a módnych prehliadkách (ach tá prehliadka), alebo ako Studenková v kapele. (ach tá kapela a ešte tie Studenskovej lukratívne rozcvičkové kroky na sladké mámení to bol už riadny výpad na naše bránice). Tieto scény doondili atmosféru zasneženej chaty a takisto aj koniec, odohrávajúci sa inde. Mali tam skrátka prísť ženy, načapať mužov, no deti by boli spokojné, takže by im to odpustili etc. Tu sa dala urobiť riadna škála záverov a film by nestratil v akomsi kŕči. U Poledňákovej(to je režisérka) asi prehovoril akýsi utlačený materincký pud a myslím si, že Satinskému nedala veľmi priestor sa prejaviť a radšej do záberov rúbala len deti na ktorých mal každý povedať "aaa aké zlaté" a vtip by bol na svete. Záber na Matýska je v celom filme asi milión krát no nie vždy povedený. Deti však nie sú všetko a nezachraňujú celý film. Škoda, že nie je dokument o tomto filme, ako sa točil. Možno by vyšla najavo nejaká ta nemilá pravda. Týmto filmom som vo vlaku aspoň priemne zabil čas a posmial sa na časoch minulých. Dobre padol...(12.11.2008)

 • Shit
  *****

  Výborná česká komedie, ale stejně mi nepřipadá že by to byla nejlepší čeká komedie a označení komedie století si to nezaslouží už vůbec. Samozřejmě ten rodinnej námět si asi oblíbilo hodně lidí a i proto je to tak oblíbený, jenže když už to vidim potolikátý, tak se už ani nesměju. Ale zase na druhou stranu Július Satinský, Václav Postránecký a Pavel Nový jsou prostě skvělý a i ty děti hrajou přirozeně a všechno je to takový pěkně rodinný, že se to opravdu musí zalíbit skoro každýmu, jenže to podle mě nestačí na komedii století(30.12.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36