S tebou mě baví svět

• slovenský

S tebou ma baví svet

Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 82 min

"Pane, buďte tak laskav a dovezte mou tchýni na nádraží včas. - Buďte bez starosti, pane. Povezu vaši tchýni, jako by to byla moje vlastní." A "bačkůrky" u nás doma zlidověly. Ukázka (pohádka): http://www.youtube.com/watch?v=edrBz4z3UNQ(12.2.2009)

Není to úplně 100%, ale určitě je to jeden z nejlepších rodinných filmů naší kinematografie. Když si na horách nasazuju svoje Rossignoly, často si vzpomenu :-)(29.1.2003)

V tom nejlepším slova smyslu civilní výkony ústřední pánské trojice mohou za to, že se pokaždé směju. Anebo že by to bylo kouzlo? Nebo to je tím, že se často sám sebe ptám - "Může mít někdo za kamaráda takovýho ptáka?" :) Zlidovělé hlášky, největší boss ze všech Július Satinský, výborná hudba (ta filmová, ne Helči Vondráčkové). Ale stejně - veselohra století?? To, že Pavel Nový naprosto v pohodě popisuje (byť lže, což divák ví) nevěru svojí krásné ženě (Zdena Studenková) a jeho amigos z toho mají hroznou legraci, mi právě legrační nepřijde. Co se na té chatě asi muselo dít jiné roky, když u toho ještě ty děti nebyly? A "vtípek", který kamarádi provedou ze všech sil se snažícímu Albertovi - tím myslím večeři pro Kateřinu, ne závěrečný koš - je za hranicí černého humoru. Čím víckrát to vidím, tím intenzivněji mě tyhle myšlenky napadají. Ale stejně to všechno mezi tím mám rád, což nechápu. Tehdy prostě ještě paní Poledňáková věděla jak na nás.(21.2.2003)

Třikrát za Zdeničku a trash metalové rajské uličky skupiny INDEX, jinak mi to spíš vadí ;)(18.2.2009)

Urcite patri tato komedie mezi jedny z nejlepsich v dejinach nasi kinematografie - ale na nektere komedie z tricatych let (hlavne ty s Burianem) opravdu nema.(25.7.2002)

• - Marie Poledňáková v jednom z rozhovorů prozradila, jak v určitých scénách docílila Matýskova (Lukáš Pelánek) pláče. Jeho maminka režisérce poradila, ať mu dá polévku a ve chvíli, kdy ji bude mít v puse, ať s ním prudce cukne. Pak že se prý rozbreží. Vše se podařilo a režisérka se nechala slyšet, že je mnohem lepší nápad, než použití špendlíků a podobných nesmyslů. (fiLLthe3DD)

• - Július Satinský (Albert Horák) bol v záberoch, kde lyžuje, zastupovaný vypchatým produkčným Janom Balzerom. (Raccoon.city)

• - Na sáňkách, které se při vymrštění do vzduchu ve filmu rozpadly, jel Toník Novotný z Vrchlabí, žák sportovní školy. (Redyx1)