S tebou mě baví svět

• slovenský

S tebou ma baví svet

Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 82 min

Není to úplně 100%, ale určitě je to jeden z nejlepších rodinných filmů naší kinematografie. Když si na horách nasazuju svoje Rossignoly, často si vzpomenu :-)(29.1.2003)

Pravá rodinná zábava. Jediné, čo mi vo filme škrípalo bol obohraný motív Vondráčkovej songu 'Sladké mámení' asi na desať rôznych spôsobov. So všetkým ostatným inak súhlasím v päť hviezdičkových komentároch. Jedna z najpríjemnejších spomienok na skvelého Satinského. 90%.(28.12.2007)

První zaškobrtnutí režisérky Poledňákové. Ten film zase není tak dobrý aby byl nazýván komedií století a nevím čím ještě. Ano je to příjemné pokoukání, ale oproti Velrybám nebo Polepšovnám, slabší čajíček.(30.9.2010)

Divácky nadhodnocená komedie má přesto - nebo právě proto - co nabídnout. Od přesvědčivého pohledu na skutečný stav ženské otázky v normalizačním Československu až po rozpustilé scénky na horách, v nichž řada mužských iluzí bere až překvapivě rychle zasvé, a jedinečně zvládnutou mateřskou miniškolku pro malé děti jakéhokoliv věku se divák nenudí. Zájem Poledňákové režisérky i scénáristky byl nepochybně soustředěn právě na tento typ odpočinkové komedie pro celou rodinu. Výraz "kadibudka", kterým obohatila českou slovní zásobu, zřejmě zůstane vedle některých hlášek trvalou stopou tohoto díla v českém diváckém povědomí všech generací. A to není v žádném případě málo.(21.11.2010)

• JohnnyD

Najlepšia komédia storočia? Bezpochyby najpreceňovanejšia komédia storočia. Väčšina humoru je na úrovni pádov, udretí a "smiešnej" reči detí - a to mi vtipné nepríde, jedine ak tak nudné. Česť Júliusovi Satinskému, ktorý by si zaslúžil aj 5* len pre seba.(26.12.2006)