S tebou mě baví svět

S tebou ma baví svet

Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 82 min

• Lavran

A doufám, že mu to posrávání někdo urychleně zatrhne...(16.7.2008)

Nejlepší česká komedie vzniklá v době komunismu. Skvělé obsazení skvělé vtípky... Klasika :)(23.12.2004)

• Enšpígl

To, že se Matýsek posral neznamená že se z toho poseru taky.(8.1.2007)

Pravá rodinná zábava. Jediné, čo mi vo filme škrípalo bol obohraný motív Vondráčkovej songu 'Sladké mámení' asi na desať rôznych spôsobov. So všetkým ostatným inak súhlasím v päť hviezdičkových komentároch. Jedna z najpríjemnejších spomienok na skvelého Satinského. 90%.(28.12.2007)

Tato česko-slovenská komedie je pro mne ta nejlepší kterou znám! Hlášky z filmů se staly kultovní a spoustu z nich ráda používám :-) jako např. "... ty Vaše pravidla budou platit do té doby, dokud my je budem respektovat ... " nádhera :-) nebo " ... Ty už sám nevíš, kdy mluvíš pravdu a kdy lžeš ... " :-))) Na ryze pánskou expedici Ydykseb jezdí moje drahá polovička s kamarády už spoustu let :-)(4.8.2011)

• - Ve filmu si záhráli i skuteční rodiče představitele Míši jako komparz. Pán, který prochází před oknem cukrárny je jeho skutečný otec. (cariada)

• - Finální rozpočet filmu byl 4 300 000 korun, schváleno ale bylo jen 3,9 milionu. Za překročení limitu proto tvůrci včetně režisérky dostali pokutu. (Redyx1)

• - Detskí herci sa s odstupom času sťažovali na scénu, v ktorej sa nahí kúpali v chate, lebo spolužiaci sa im preto ešte dlho posmievali. (krasomama)