S tebou mě baví svět

• slovenský

S tebou ma baví svet

Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 82 min

Je to neskutečně provařené (což ovšem není chyba snímku samotného), z některých scén mi jde docela mráz po zádech (Sladké mámení apod.), no a hmmm... nejlepší česká komedie století? To snad oprvadu ne. Na druhou stranu je to nenáročná, oddechová záležitost s několika slušně vypointovanými gagy a mužské herecké výkony jsou hodně slušné (Postránecký zvlášť). 60%(5.7.2006)

Tato česko-slovenská komedie je pro mne ta nejlepší kterou znám! Hlášky z filmů se staly kultovní a spoustu z nich ráda používám :-) jako např. "... ty Vaše pravidla budou platit do té doby, dokud my je budem respektovat ... " nádhera :-) nebo " ... Ty už sám nevíš, kdy mluvíš pravdu a kdy lžeš ... " :-))) Na ryze pánskou expedici Ydykseb jezdí moje drahá polovička s kamarády už spoustu let :-)(4.8.2011)

Matýsek se posral a posrali se i Čeští diváci, když tento film zvolili Veselohrou století. Jinak ale proti filmu nic nemám, ale po tolika shlédnutí mě už moc nebaví. 50%.(8.2.2005)

"Pane, buďte tak laskav a dovezte mou tchýni na nádraží včas. - Buďte bez starosti, pane. Povezu vaši tchýni, jako by to byla moje vlastní." A "bačkůrky" u nás doma zlidověly. Ukázka (pohádka): http://www.youtube.com/watch?v=edrBz4z3UNQ(12.2.2009)

Ne, komedie století to rozhodně není (skoro mi připadá, že někteří uživatelé dali menší hodnocení jen kvůli tomuto titulu). Ale velmi pohodový, úsměvný, rodinný film určitě. Hezky zpracované téma o 3 mužích, kteří se rozhodnou ukázat svým manželkám, že starání o děti přece není takový problém, a že to zvládnou bez nich (brzy se přesvědčí o opaku, ale ty jejich snahy jsou opravdu humorné). Plný počet dávám kvůli těm kouzelným dětem.(16.12.2007)