S tebou mě baví svět

• slovenský

S tebou ma baví svet

Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 82 min

Jako veselohru století bych měl mraky jiných kandidátů, S tebou mě baví svět je však špičkový film pro opravdu celou rodinu a takových moc není. Osudy tří otců, kteří podnikají každoroční pánské jízdy na horskou chatu, tentokrát za účasti ratolestí, včetně té nejmenší, batolete Matese, se za to čtvrtstoletí od svého vzniku natolik vžily do divácké přízně a povědomí, že i kdyby je televize nabídla na štědrý den pětkrát, všechny reprízy budou mít maximální sledovanost. Tady je i Mrazík outsider. A já dávám pět hvězdiček, protože jsem Čech.(4.11.2008)

• Jacinda

Tenhle film nemám ráda...úplně všichni se tam chovají jako dmti a ty uječené děti mě neskutečně serou(12.1.2009)

Československá topkomedie, která má šťávu, zajímavý děj a dobrodružného ducha. 90%(29.12.2007)

První zaškobrtnutí režisérky Poledňákové. Ten film zase není tak dobrý aby byl nazýván komedií století a nevím čím ještě. Ano je to příjemné pokoukání, ale oproti Velrybám nebo Polepšovnám, slabší čajíček.(30.9.2010)

"Pane, buďte tak laskav a dovezte mou tchýni na nádraží včas. - Buďte bez starosti, pane. Povezu vaši tchýni, jako by to byla moje vlastní." A "bačkůrky" u nás doma zlidověly. Ukázka (pohádka): http://www.youtube.com/watch?v=edrBz4z3UNQ(12.2.2009)

• - Ve scéně, kdy Pepa (Pavel Nový) utírá Pepinovi zadek větvičkou ze smrku, mu ho doopravdy utíral smrkovou větví. Reakce brekem tedy byla spontání, nikoliv hraná. (San Miguel)

• - Asistenti obešli desítky škol a školek a viděli 6000 dětí. Poté jich Marii Poledňákové přivedli 450. (jenik71)

• - Ve scéně, kdy Gábina Bednářová (Zdena Studénková) nahrává ve studiu píseň "Sladké mámení", použije sloku, začínající slovy „Průvan sfoukl svíčky“, která ve skutečnosti součástí skladby není a která byla pravděpodobně vytvořena pouze pro potřeby filmu. (Haller)