poster

S tebou mě baví svět

 • slovenský

  S tebou ma baví svet

Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  „Večer. Co večer! Na noc by jste se měli šetřit.“ Klasická česko-slovenská rodinná komédia, ktorá právom patrí na televízne obrazovky niekoľkokrát do roka. Výborné herecké obsadenie (predovšetkým páni Labuda a Nový), pekná výprava, podarené decká, skvelé scénky (kadibudky, šípkový čaj, Matýsek, stará indiánska babička) a jeden dialógový klenot vedľa druhého („Tú tvoju betónovú kašu by nestrávila ani miešačka na betón“; „Ještěže Mates neumí mluvit.“; „Maminka je doma?“ – „Ne, to nadává papagáj.“).(27.12.2008)

 • sportovec
  ****

  Divácky nadhodnocená komedie má přesto - nebo právě proto - co nabídnout. Od přesvědčivého pohledu na skutečný stav ženské otázky v normalizačním Československu až po rozpustilé scénky na horách, v nichž řada mužských iluzí bere až překvapivě rychle zasvé, a jedinečně zvládnutou mateřskou miniškolku pro malé děti jakéhokoliv věku se divák nenudí. Zájem Poledňákové režisérky i scénáristky byl nepochybně soustředěn právě na tento typ odpočinkové komedie pro celou rodinu. Výraz "kadibudka", kterým obohatila českou slovní zásobu, zřejmě zůstane vedle některých hlášek trvalou stopou tohoto díla v českém diváckém povědomí všech generací. A to není v žádném případě málo.(21.11.2010)

 • Enšpígl
  **

  To, že se Matýsek posral neznamená že se z toho poseru taky.(8.1.2007)

 • Rex Mundi
  *****

  Ježkove zraky, je to možné, že som tu skoro 5 rokov a TOTO som zabudla ohodnotiť? Trhám si vlasy! Čo iné ako 5* môže patriť snáď najmilovanejšej československej komédii, ktorú od detstva poznám skoro naspamäť? Sladké mááámenííí.... :-)(30.8.2009)

 • Divočák
  **

  Nikdy jsem tam neviděl to "kouzlo", které tam vidí ostatní. Komedie století? Pche. Mmj. víte o tom, že některé záběry z tohoto filmu kolují po internetu mezi pedofily?(8.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace