S tebou mě baví svět

S tebou ma baví svet

Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 82 min

• Lavran

A doufám, že mu to posrávání někdo urychleně zatrhne...(16.7.2008)

"Jak to dělám, že mám doma jako v ráji?" No to je jasné, Alberte. Postupuješ podle hesla, že lepší jsou drobné ústupky než vážné komplikace, ale to se klidně můžeš dočkat toho, že večeři najdeš na straně 34 a na pánskou jízdu si vezmeš plnou postel dětí. Gratuluju a bavím se, neboť tátovská řešení dětských problémů v ženském světě neexistují ani v teoretické rovině a to je fajn. Já jsem v tomto snímku prostě dostal spoustu "užitečných" rad do života a tak se vždy rád vydám po stopách Yettiho, nevyhýbám se závodům psích spřežení a jednou určitě vyhraju i tu soutěž ve slalomu na čemkoli.(22.6.2016)

Je to vynikající, ale mě se více líbilo Jak vytrhnout verlybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Bezesporu je to legenda mezi českými komediemi a určitě jsem se při tom hodně zasmál, ale označením "Česká komedie století" si nejsem moc jistý.....(28.9.2007)

Jednou za tři léta se na to v čase vánočním opět rád podívám. Přepínám!(19.3.2009)

Jakožto rodinný film dokonale fungující snímek. ,,Veselohra století" nikoliv.(21.11.2006)

• - Pepa (Pavel Nový) v noci vybíhal za "dívčím zájezdem" z Krkonoš a dostal se až do Karlovy Studánky, která je ve skutečnosti vzdálená přes 180 km. (SvaPepina)

• - Ve filmu si záhráli i skuteční rodiče představitele Míši jako komparz. Pán, který prochází před oknem cukrárny je jeho skutečný otec. (cariada)

• - Film videlo v kinách dva a pol milióna divákov. (Raccoon.city)