poster

Zkrocení zlého muže

 • Finsko

  Reilu peli

  (Finsko)
 • Jak zkrotiti zlého muže

 • anglický

  Fair Play

Komedie

Československo / Finsko, 1986, 100 min

 • Iks
  *

  Za hodinu sledování tohodle rádoby filmu jsem vůbec nepochopil, o co jde, a už vůbec jsem nepochopil formu sdělování. Proto jsem to ani nedokoukal, protože to považuju za ztrátu času. Neuvěřitelná nuda. 20%.(12.8.2012)

 • dobytek
  **

  Na režisérku Marii Poledňákovou mam doslova alergii a všechny ty její fakanofilní komedie opravdu nesnášim a vyhejbám se jim jak rómskej spoluobčan práci. Ale tohle mi po přečtení textu distributora přišlo jako natolik bizarní dílo, že mě k tomu něco táhlo a já se na to podíval. Dobrá zpráva je, že film neni o roztomiloučkejch dětičkách, který dělaj nějaký hrozně "legrační" věci, až se z toho nejeden pedofil za péro popadá. Je to film o jedný krávě, která se zamiluje do hokejovýho trenéra. Mimochodem polskej herec s německym jménem hraje v českym filmu kanadskýho hokejovýho trenéra, kterej žije ve Finsku. To je globalizace. Ale v tomhle filmu je možný asi všechno. Ze štěňat basetů zase vyrostou bloodhoundi. Člověk ani nemusí bejt kynolog, aby tenhle epic fail odhalil. Jinak postava Vášáryový působí trochu jak z jinýho světa. Hraje tady jakousi emancipovanou a úspěšnou ženu, která se tak bláznivě zamiluje, že se z toho začne chovat jako nějaká pubertální slepička. Celkově to sice za moc nestojí, ale zřejmě je to nejlepší film, co Marie Poledňáková natočila.(28.4.2012)

 • NinadeL
  ***

  To je Mariin film? To musím prověřit zubem času...(30.5.2010)

 • anais
  odpad!

  Nepochopím, že po něčem tak kompaktním a (ano) geniálně jednoduchém jako S tebou mě baví svět mohla Poledňáková natočit takovou hrůzu. Titulkované scény s nehereckým Strasburgerem působí spíš jako nějaké první čtení než finální záběry, Satinský a Postránecký jako by vypadli z předchozího filmu a vůbec se sem nehodí, scénář je taková nuda a šeď až je to k nevíře...(28.6.2011)

 • Alementina
  ****

  Nechapu, tohle nizke hodnoceni. Ja nejenze jsme si film po desitkach let pamatovala, ale ja se na nej s chuti podivala znovu pred 14 dny a opet se mi to libilo, je to usmevne.(2.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace