Zkrocení zlého muže

• Jak zkrotiti zlého muže

Fair Play

Komedie

Československo / Finsko, 1986, 100 min

To je Mariin film? To musím prověřit zubem času...(30.5.2010)

Nechapu, tohle nizke hodnoceni. Ja nejenze jsme si film po desitkach let pamatovala, ale ja se na nej s chuti podivala znovu pred 14 dny a opet se mi to libilo, je to usmevne.(2.11.2014)

Film je spíše komerční a propagační záležitostí. Tak kouknout se na to dá, ale je to hodně umělé. Docela zábavné je, jak si holka jezdí po Evropě, když vytáhnout paty jen tak, byl zázrak skoro i do NDR.(23.5.2014)

• WANDRWALL

Šel jsem tehdy do kina Moskva a očekával, že mě herci pobaví. Bohužel, brzy po expozici moje víra v pobavení začala pohasínat, a jediné co se dalo poslouchat a stálo mi za zapamatování byla tréninková lekce kouče Tommyho Donberga svým hráčům, kteří ho ale vůbec neposlechli, nevzali si jeho rady k srdci a neřídily se podle nich. Tereza Buriánová lítá ve filmu jako žena nesmírně vytížená, a baví ji to tak, občas se odhalí, jak to uměla tehdy jen Magda vašáryová a ne nadarmo se jí říkalo striptérka desetiletí, ale ani to mě neudrželo v kině, neb film mě tak nudil, až mě vypudil z kina, a poslal hledat zábavu jinde.(5.6.2011)

Skvělý film, i když místy trochu pokulhává a není to zrovna moje silná parketa, s mým oblíbeným Karolem Strasburgerem. Ten hrál i Adamce v Kamarádovi do deště. Vášáryová uchvacující jako vždycky a Strasburger jako cynický a sukničkářský trenér. Vždycky se na něj koukám..., ale pokud máte k Polákům blízko, můžete se o víkendu po druhé hodině dívat na Familiadu (něco jako 5 proti 5).(28.2.2007)