Cobra

všechny plakáty
USA, 1993, 22x60 min

T2

Na nudné večery, keď nič iné nebolo v TV sa to dalo prekusnúť aj keď to bol len slabší vývar od seriálu Viper. A Michael Dudikoff nikdy nebol nejaký herec čo by dodal niečomu lepší impulz. V podstate zbytočnosť. ()

Gemini

Pro okolí mrtvý hrdina ve službách děsně prachaté nadace/agentury konající dobro. Trademark? Auto. Myslím, že tohleto už jsme mnohokrát viděli, a často u toho byli i lepší herci než Michael Dudikoff:) Jediné díly, které si matně pamatuju, jen omílaly také jinde viděné věci (spravedlnost vykonávající "duch" s plamenometem, adrenalinoví pošuci opájející se poněkud za hranicí zákona), prostě z dnešního pohledu naprostá zbytečnost. A tehdá to taky nebyla taková nářezovka jako Knight Rider nebo Odpadlík, proto taky skončila první sezónou. 20% ()

Lacike

Videl som pred dávnymi rokmi asi tak 10 dielov a na Dudikoffove mizerné pomery to bolo asi to najlepšie v čom hral. Bolo tam skvelé auto, akceptovateľný Dudikoff, jeho skvelý nadriadený James Tolkan, jednoduché zápletky, ale 40 minútový formát sedel Dudikoffovi viac ako celovečerné filmy. Takisto produkčné zázemie bolo lepšie ako tí z-tkoví režiséri s ktorými bežne Dudlík točil. Takže z nostalgie tomu dávam celkom slušné 2*. ()

Acrobat

To sú tie stavy, keď celý deň čakám kedy zaklopú na dvere a dajú mi kľúče od vládneho samozrejme tajného auta. Tu máš a choď po cestách spravodlivosti. Odporná zostava hercov s veľmi nepodareným lookom auta (katastrofálna červená) dávalo dohromady len malú dávku citov, vytrženia a ohľaduplnosti. Náznak opakovania v reálnom svete tam bol, ale s odstupom času sa vždy do popredia staval pocit triumfálnej amatérčiny. Ktorý dielik je zlý neviem, ak sa to dáva dokopy, všetko sa rozsype. Ak sa dávala šanca, spätná reciprocita trvala veľmi krátko. ()

• Názov seriálu bol pôvodne "Viper". Avšak, koncern Daimler-Chrysler zažaloval autora seriálu Stephena J. Cannella za porušeniu obchodnej známky, a tiež preto, že Chrysler v tej dobe už pracoval so spoločnosťou CBS na vlastnom seriáli s názvom Viper (Zmija, od r. 1994). (m.a.t.o.)
  • Seriál sa vysielal v rokoch 1993-1994. Po prvej sérii bol kvôli nízkej sledovanosti zrušený. (m.a.t.o.)
  • Natáčalo sa v Universal Studios v Kalifornii a vo Vancouveri. (m.a.t.o.)