• slovenský

Western / Drama / Dobrodružný

USA, 1972, 108 min

For Me 85%(30.10.2013)

No par filmu o chlapech v prirode, co musej bojovat s blbym pocasim a divokejma zviratama jsem uz videl a tenhle se rozhodne zaradi mezi ty lepsi, ale zadna ultimatni pecka to zase neni. Problem je, ze dej jen pomalu odsejpa, vetsinou Jeremiah nekam bezcilne putuje a nic moc se nedeje. Priroda je sice nadherna, ale dve hodiny nezabavi. Skoda, ze se to poradne rozjede az ke konci. Jinak celej film tahne dokonalej zarostlej Redford, kterej podava fakt famozni vykon. Takze od Pollacka mam radsi jiny filmy, v dobrodruznym zanru mam taky jiny favority, ale i tohle je kvalita, navic vse pusobi docela realisticky a drsne, navic ozvlastneny pritomnosti indianu, takze lepsi 4*.(23.12.2010)

Na jednu stranu nádherná pustá a divoká příroda, která se nedá vyjádřit slovy, natož pak obrázkem. I když to Sydney Pollack docela zvlád, kupodivu. Na straně druhé je pak lovec, který prožívá svůj životní úděl na oné pusté krajině, kde představuje naprosto úžasný životní příběh, kterému možná chybí trošku více nápadu. Každopádně je radost na takovéto filmy koukat. Kolikrát si sám řikám, že bych takový život klidně rád prožil. Sám, v klidu, nikým nerušen. Žít ze dne na den...vypadá to hezky, skutečnost už je daleko horší.(9.11.2010)

Takéto filmy mám rád. Človek, ktorý sa rozhodne žiť v divokej prírode, ďaleko od civilizácie vzbudzuje v mojich očiach jednak obdiv, ale aj tajný a pravdepodobne nikdy nesplniteľný sen. Film sa nesie v pokľudnom tempe, hlavne v prvej tretine. Potom začína byť podstatne napínavejší, najmä v scénach s indiánmi. Jeho meno začína byť pojmom a indiáni mu akosi nechcú dať pokoj. Robert Redford bol skvelou voľbou, no možno by som si ešte vedel na jeho mieste predstaviť Steve McQeena. S. Pollack natočil jeden zo svojich najlepších filmov. 80%.(17.8.2011)

Filmy s indiány nemusím. Roberta Redforda nemusím. Ale tenhle Pollackův film má zvláštní kouzlo, které mi nějakým záhadným způsobem drželo na obrazovce oči po celé dvě hodiny. Krásná, nespoutaná příroda Skalistých hor a vskutku dokonalý výkon Redfordův a naprosto profesionálně zvládnutá práce s kamerou = jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) dobrodružných filmů, co jsem kdy viděl.(15.2.2009)