• slovenský

Western / Drama / Dobrodružný

USA, 1972, 108 min

Na můj vkus na podobný typ filmu příliš ukecané, ale když se zrovna Redford nepromenáduje divočinou v červeném pruhovaném županu či po něm tvůrci nemetají atrapy vlků (ve stínu čehož i Lugosiho souboj s chobotnicí působí jako reálný), tak zbývá posmutnělý traperský (ne)western o nemožnosti uniknout svému osudu. Sympatické je, že se Pollack nenechal zlákat divácky vděčnou legendy inspirující částí života Johnsona a tak na pasáž o pomstě samotné zbývá sotva finální půlhodina a devadesát minut předtím se věnuje čistě útěku před civilizací a přežívání v podhůří skalních velikánů za každého nečasu. A jak moc je to nezvyklé, tak o to je to lepší.(14.4.2014)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(24.2.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $44,693,786Tržby Celosvetovo $44,793,000/60%/(24.11.2007)

Snímek zaujme nejen výborným hereckým výkonem Roberta Redforda, ale i působivými záběry nespoutané a ještě nezničené přírody, natočené v divočině v Utahu. Scénář - John Milius, David Rayfiel a Edward Anhalt. Kamera - Duke Callaghan. Hudba - Tim McIntire a John Rubinstein.(25.4.2011)

• MartinezZ

Moc hezký dobrodružný western s příběhem v tvrdé době na nepříznivém místě a s nelítostnými nepřáteli. Veliká, veliká škoda, že se film ke konci rozplyznul v nicotu.(7.8.2011)