poster

Jeremiah Johnson

 • USA

  Jeremiah Johnson

 • slovenský

  Jeremiah Johnson

Western / Drama / Dobrodružný

USA, 1972, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šakal
  *****

  Všichni tu velebíte Pennův snímek Into the wild. Já jsem " stará škola " a tak před NAIVNÍM a zcela NEPŘIPRAVENÝM ( nechápejte špatně, myšlenka je to obdivuhodná, ale ta naivita a totální nepřipravenost na dané podmínky, přes to jsem se nedokázal povznést ) Alexem Supertrampem, dávám přednost Pollackovi a Redfordovi a jejich SKUTEČNÉMU Jeremiah Johnsonovi. Nádherný volně plynoucí snímek ( tak jak to umí snad jen Pollack ), který si na nic nehraje a v tom je jeho KOUZLO a KRÁSA. Tady není co řešit....čistokrevných 5*(10.4.2010)

 • Radek99
  *****

  Nesmrtelný traper Jeremiah Johnson a jeho westernový Útěk do divočiny. Příběh ve své podstatě velmi přímočarý a jednoduchý, vynikající však svou až odzbrojující čistotou a podmanivou baladičností. ,,Zálesácký" western, jakož i western vývojově reprezentující bod zlomu uvnitř tohoto subžánru týkající se postupné emancipace obrazu původních indiánských obyvatel, líčených chronologicky zprvu jako barbarští divoši a posléze civilizační reflexí došel obraz původních obyvatel Ameriky proměnou náhledu na lidská práva k posunu v zobrazení indiánů coby obětí evropské civilizace, přičemž film Sydney Pollacka stojí přesně někde uprostřed tohoto zlomu, který se udál někdy na přelomu 60. a 70. let minulého století. Euroatlantická i indiánská civilizace jsou si v tomto filmu rovny. Pollack záměrně minimalizuje verbální složku filmu a spoléhá především na sílu složky vizuální, hlavní roli tak vlastně hraje úchvatná krajina amerických hor. Skvělou práci odvedl samozřejmě také Robert Redford a charisma jeho neoholené tváře. Jeremiah Johnson je jedním z nejlepších a nejpůsobivějších ,,traperských" westernů, co byl kdy natočen...(10.9.2011)

 • ork
  ****

  For Me 85%(30.10.2013)

 • Tosim
  ***

  Film je to krásný, to jistě, jen mám pocit, jestli mu ta netradičnost neubírá tak trošku na atraktivitě...možná je to jen můj názor :-) Nicméně "milostná linie" se mi líbila...(11.4.2003)

 • Xmilden
  ***

  "Mezi Indiány se velikost kmene měří podle toho, jak mocný je jejich nepřítel." Robert Redford (dvorní herec Sydneyho Pollacka) v trošku netradičním cestopisném westernu, který mapuje krásné nedotčené prostředí Skalistých hor. Ve filmu mi chybělo více napětí, akce se dostavuje jen ve zkratce a jen s blížícím se koncem.(29.11.2010)

 • - V Itálii byl film uváděn pod názvem Rudá Vráno, můj skalp nedostaneš. (džanik)

 • - Dvakrát zmíněný "Fort Hawley" je ve skutečnosti historické obchodní místo Fort Hall, založené roku 1834 u řeky Snake v dnešním jihovýchodním Idahu. (džanik)

 • - Film vychází z osudů skutečného trapera jménem John Johnston, přezdívaného "Zabíječ Vran“ (Pozn. Vraních indiánů čili Absaroke) a "Játrožrout Johnston", kvůli jeho zálibě v pojídání jater indiánů, které zabil. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace