poster

Jeremiah Johnson

 • USA

  Jeremiah Johnson

 • slovenský

  Jeremiah Johnson

Western / Drama / Dobrodružný

USA, 1972, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ****

  Takéto filmy mám rád. Človek, ktorý sa rozhodne žiť v divokej prírode, ďaleko od civilizácie vzbudzuje v mojich očiach jednak obdiv, ale aj tajný a pravdepodobne nikdy nesplniteľný sen. Film sa nesie v pokľudnom tempe, hlavne v prvej tretine. Potom začína byť podstatne napínavejší, najmä v scénach s indiánmi. Jeho meno začína byť pojmom a indiáni mu akosi nechcú dať pokoj. Robert Redford bol skvelou voľbou, no možno by som si ešte vedel na jeho mieste predstaviť Steve McQeena. S. Pollack natočil jeden zo svojich najlepších filmov. 80%.(17.8.2011)

 • Vančura
  *****

  Krásný film. Skoro až očistný, chtělo by se mi napsat - alespoň tak na mě při sledování působil. Všechny ty záběry na krásnou přírodu daly spolu s minimem dialogů, prostým příběhem a vynikajícím Redfordem vzniknout výjimečné podívané, které osobně nemám co vytknout. Dokonalý filmový zážitek, který plně snese srovnání s dvojicí podobných snímků "Tanec s vlky" z r. 1990 a Malý velký muž" z r. 1970.(12.11.2012)

 • Boogeyman
  *****

  "Dva roky žil v jeskyni s pumou. Nikdy si na něj nezvykla." Vynikající westernová road movie.(4.11.2012)

 • Malarkey
  ****

  Na jednu stranu nádherná pustá a divoká příroda, která se nedá vyjádřit slovy, natož pak obrázkem. I když to Sydney Pollack docela zvlád, kupodivu. Na straně druhé je pak lovec, který prožívá svůj životní úděl na oné pusté krajině, kde představuje naprosto úžasný životní příběh, kterému možná chybí trošku více nápadu. Každopádně je radost na takovéto filmy koukat. Kolikrát si sám řikám, že bych takový život klidně rád prožil. Sám, v klidu, nikým nerušen. Žít ze dne na den...vypadá to hezky, skutečnost už je daleko horší.(9.11.2010)

 • ork
  ****

  For Me 85%(30.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace