Sourozenci Angela a Mark, děti aristokratických rodičů, pěstují v rodinném sídle morbidní sexuální vztah. Markův incestní vztah je narušen příjezdem provokativní a rošťácké učitelky do jejich domu. S pomocí sluhy zrealizuje Angela proti učitelce jasnou a nemilosrdnou pomstu. (Karlos80)

Karlos80

Další z řady filmů který se věnuje citlivému tématu; "incestní vztah", bratr se sestrou (Mark a Angela) děti šlechtických rodičů, pěstují morbidní sexuální vztah v rámci rodinného sídla, tuto idylku narušuje až příjezd nádherné, provokativní a zlomyslné učitelky Claudie (Beba Loncar), která tuto idylu naruší (kdy stále šikovně odvádí pozornost) a do které se Marco později zamiluje, film pak nabírá neuvěřitelně dramatický spád, kdy vše končí v tak neuvěřitelném finále, než si člověk mohl jen představit či domyslet. Tahle skutečně dobře natočená ale jinak takřka neznámá Imperoliovka, skutečně stojí za to. Film má nádherné umístění (zajímalo by mě v jakých lokacích se film odehrával?), pěkný, místy velice děsivý goticko-psychologický příběh, ale jednoznačně nejzajímavějším aspektem filmu je jeho samotná atmosféra, která je pěkně pomalá, bezútěšná, dekadentní a lehce erotická, film je velice dobře obsazen, včetně dobře vykreslené psychologie postav. Hraje tu jedna z nejkrásnějších často obsazovaných a osvědčených hereček 60/70 let, dále patrně nejlepší italský záporák všech dob George Eastman, v roli neslyšícího sluhy, on tady tedy prakticky nepromluví, ale kdykoliv se objevil na obrazovce, tak z něho šel strach a budil respect (vypadal skutečně děsivě) a připomínal mi trochu všecky takové ty hrbáče z hororových filmů, byl hodný, dost citově založený, milý, ale i krutý, když ho někdo skutečně nasral:-) Jeden z posledních chybějících článků z filmografie režiséra Imperoliho a herce George Eastmana, který dopadl lépe než jsem si myslel. Plný počet! ()