Hodina vlků

Hodina vlka

Hour of the Wolf

Drama / Horor

Švédsko, 1968, 90 min

Hodina vlka je najdémonickejší zo všetkých troch filmoch, doslova rozpitváva psychiku postáv.(5.5.2011)

Po vzhliadnutí tohoto filmu sa ani Bergmanovi nečudujem, že sa na svoje filmy nemohol dívať, pretože s nich mal depresie. Inak naozaj veľké réžijne majstrovstvo.(2.11.2007)

90% - Co jsem mohl čekat od Bergmana, toho jsem se dočkal. Mistrné psychologické sondy, syrová atmosféra, filmařská kvalita.. Zde je film ale obohacen i o horrorové a thrillerové prvky, které jsou provedeny tu s šílenou (pozitivně míněno) hudbou, jinde zase s mrazivou a tichou samozřejmostí... Několik studených front se prohnalo po mých zádech. Skvělý film, jako obvykle... no... co?(14.3.2006)

For ME 83%(14.2.2010)

Na Bergmana poměrně vypjatě experimentální tónina vyprávění dopadla až nestoudně dobře. Snová atmosféra s podmanivými obrazy "opuštěného ostrova", mystická linka všudypřítomných démonů a v tom vztah dvou lidí. Vztah zbavený vášně, ale o to intimnější (alespoň zpočátku). Skutečnými hlavními postavami je zde prakticky jen manželský pár. Johan - malíř procházející vnitřní krizí a stále více sužovaný zosobněnými démony strachu a citlivá Alma - spojená se svým manželem natolik, že i ona dokáže nahlížet do temně snových rovin. Bergman natočil poměrně dosti netradiční příběh s hororově-surrealistickou atmosférou, která má znázornit, ale především zobrazit démony neurózy i s jejich přesahem do skutečnosti. Pro mě osobně jeden z nejkrásnějších švédských filmů.(20.7.2004)