Koně se také střílejí

They Shoot Horses, Don't They?

• slovenský

Kone sa taktiež strieľajú

USA, 1969, 120 min

Oscar 1 : Herec VR - Gig Young + 8 nominací: Režie, Herečka HR - Jane Fonda, Herečka VR - Susannah York, Výprava, Kostýmy, Střih, Hudba - M, Scénář - A(18.3.2004)

Z Pollackovi filmografie méně známé ale svým vyzněním velice silné dílo, které rozhodně není pro každého a vyžaduje pozornost spíše od vnímavějšího a náročenějšího diváka. Psychicky a na diváckou trpělivost mimořádně náročný snímek.(8.6.2010)

• Shadwell

Koně se také střílejí neboli bezútěšná filmařina coby alibi bezútěšného poslání filmu odrážet bezútěšnou realitu.(2.9.2008)

"Koně se přece střílejí, tak proč by se nemohli střílet lidi". Silný film natočený podle útlé knížečky Horace McCoye o dívce, která si s postupujícím časem na tanečním maratonu uvědomuje únavu životem a požádá svého partnera o poslední službu prokazovanou raněnému koni, jsem viděla velmi dávno, ale jeho hutnou depresivní atmosféru a bolest, která na mě i vlivem přesvědčivého výkonu Jane Fondové padla, nezapomenu.(20.12.2005)

Skvělý film z období hospodářské krize v USA. Film o ztracených iluzích, o beznaději a lidské bídě. Na parketu i v publiku.(17.6.2010)