Koně se také střílejí

They Shoot Horses, Don't They?

• slovenský

Kone sa taktiež strieľajú

USA, 1969, 120 min

Jeden z vůbec nejvypjatějších filmů, kterému náramně prospívá vtěsnání do jedné jediné soutěže. Každá jeho myšlenka je sice servírována pekně pod nos a úhledně rozkrájená rovnou na talíři, díky skvělé Pollackově režii má tenhle taneční očistec přesto intenzitu masakru na jatkách. Pro ctitele Pollackových změklých pozdních filmů povinnost.(5.10.2008)

Vlastně jsem se tomuhle filmu dlouho vyhýbal. Potom jak jsem si ,,užil" kdysi knihu se mi nechtělo tenhle zážitek nijak rozmělňovat. Jenže jak stárnu,přicházím třeba takovému Pollackovi na chuť (a hlavně mě nalákal nedávno vysílaným bijákem Hájili jsme hrad,-kde je taky předloha vynikající a film obstál na výbornou).Ale když už mi to ČT2 donesla až před rypák,neodolal jsem a nelituju! Tak jako u Hájili jsme hrad ,Pollack respektuje předlohu,nic nevymejšlí a tu děsivou sílu příběhu dokáže perfektně zprostředkovat i pro nečtenáře.Salut.(9.6.2010)

Klobúk dole pán Pollack ... kam sa hrabe na film literárna predloha. Z toho filmu sa na vás valí len zúfalstvo, bolesť, poníženie, ťažoba a beznádej. Nemám, čo by som vytkla.(9.7.2016)

• WANDRWALL

Inu kritika to centra filmu?(7.8.2010)

Kdo by byl řekl, že sledovat dvouměsíční taneční maratón ve dvou hodinách může být takový zážitek. Zpočátku se to nezdá, ale děj graduje a je vypjatý nakonec až nečekaně. K tomu dopomáhá velmi přesvědčivý výkon Jane Fondové.(2.10.2009)

• - Práva na sfilmovanie kúpil po 2. svetovej vojne Charles Chaplin a hlavné úlohy mal na začiatku 50-tych rokov stvárniť jeho syn Syd Chaplin a v tom čase začínajúca Marilyn Monroe. (classic)

• - Sydney Pollack vzal do ruky kameru, nasadil si brusle a natočil záběry všech párů uhánějících dokola v 10ti minutovém limitu. (HellFire)

• - Barbara Parkins odmítla nabídku na roli. (HellFire)