• movie
  *****

  Jedna z nejlepších převlekových komedií společně NĚKDO TO RÁD HORKÉ a MRS.DOUBTFIRE...(29.8.2002)

 • gouryella
  ****

  Nejlepsi a nejzabavnejsi "prevlekova" komedie od dob Nekdo to rad horke.(1.8.2002)

 • Sašenka165
  *****

  Tohle je vážně skvělý a vtipný film - není co dodat!(29.11.2007)

 • swamp
  ****

  Hoffman na sebe naprosto dokonale převzal ženskou podobu (bez jakýchkoliv digitálních triků současnosti) a získal si tím jako Dorothy Michaels srdce tisíců diváků.. a nejen těch ve filmu, ale i reálných.(18.1.2011)

 • sportovec
  *****

  Rčení, že scénář, režisér a kvalita jeho souznění s herci jsou vším a technika ničím - berte je jako rozvernou nadsázku - platí v tomto případě přímo exaktně. Většině komentátorů uniklo, že TOOTSIE je skutečnou a k americké realitě až nemilosrdně kritickou komedií. Vztah americké společnosti k herecké komunitě je zjevně v mnoha ohledech víc než problematický. Skutečnost, že mimořádně nadaný herec, pohybující se v kinematografické mimokasovní sféře, musí zářit pod cizím jménem a se zapřeným pohlavím v stupidním seriálu, který teprve jeho příchodem získává na kvalitě a on na slávě, ke které se nemůže hlásit, aniž by riskoval sebezničení, je hrůzná sama o sobě. (Připomínám si v té souvislosti jiný srovnatelný - ovšem šťastnější - případ: Alana Aldu a jeho MASH.). Hoffmanovo pojetí je geniální a v dostatečně široké klaviatuře či paletě zrcadlí nesnadno uchopitelnou rozmanitost tohoto úchvatného díla. Ti kolem ovšem také nezahálejí. To, zda film vznikal ve stresu, či v pohodě, je po letech nezajímavé. A skutečnost, že TOOTSIE přes propast generací zůstává živou a přitažlivou stejně jako v době svého vzniku, mluví za vše.(23.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace