Jedna z nejlepších převlekových komedií společně NĚKDO TO RÁD HORKÉ a MRS.DOUBTFIRE...(29.8.2002)

• NinadeL

Ta Hoffmanova proměna je samozřejmě skvělá, zajímavá, ale obávám se, že jinak je to jen relaxační film z prostředí natáčení fiktivní General Hospital. Mydlinkové opery, ve které se to pořád jen mydlí.(22.3.2013)

Vedle Někdo to rád horké jedna z mála skutečně dokonalých (to znamená nejen úžasně legračních ale i lidsky hřejivých) komedií. Dokonalé obsazení, výtečné dialogy, znamenitá režie. Klasika! A dabing je taky nadmíru dobrý!(31.8.2003)

Vtipné a chytré. Natočit film na toto téma, aby nepůsobil trapně a nuceně je vážně umění. A zrovna u Pollacka mě tento námět překvapuje. Každopádně Tootsie je originální a dobře natočená. Bohužel to kvůli onomu námětu v podstatě ani nemůže být maximální zážitek, ale lépe to natočit skutečně nešlo.(5.9.2010)

Nemám moc v lásce převlíkací komedie jako je toto a pár dalších. Už je to asi vrozené. I přes mou oblíbenost Dustina Hoffmana nemůžu než 3krát zahvězdičkovat.(10.3.2006)