Takoví jsme byli

• slovenský

Takí sme boli

Drama / Romantický

USA, 1973, 118 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $49,919,870Tržby Celosvetovo $-(9.5.2010)

Viděla jsem podruhé a ubírám hvězdu. Mezi dobou, kdy jsem vychvalovaný film viděla poprvé a kdy teď podruhé, uplynula pěkná řádka let a Streisandová neskutečně užvaněná ve všech filmech mi začala lézt na nervy, i jako zpěvačka. Zato jsem ale začala mít ráda Redforda, i proto, že udělal něco smysluplného a vypiplal filmový festival Sundance. V době, kdy byl všude vyzdvihován jako největší krasavec, se mi vůbec nelíbil. Na druhou stranu mi ale nikdy nevadil jako herec, v Butch Cassidy....a v Podrazu byl perfektní. Teď ho beru pro jeho uměřené herectví a myslím, že v tomhle filmu byl právě takový, jak se mi teď na stará kolena líbí. Velmi civilní, uměřený a trochu smutný. Pokud jde o film samotný, nebyl, aspoň pro mě, dost dobrý na to, aby "přebil" tu moji averzi ke Streisandové, abych se do něj ponořila a řekla si: tak to je teda velký příběh! To musím vidět znovu! Neřekla jsem si to před x lety v kině a teď už vůbec ne.(21.10.2010)

• zette

Velke zklamani. Dvouhodinova nuda ve hvezdnem obsazeni plna prazdnych plku. Spatny dabing nicemu neprida.(12.10.2010)

Spouštějícím elementem pro to, abych se podívala na tenhle film, byl kdysi dávno seriál Sex ve městě. Těšila jsem se hodně, protože tamější scéna, která variovala závěrečnou scénu z tohoto filmu, mi z paměti doteď nevymizela, byla nabitá emocemi a mi se chtělo řvát. Něco podobného jsem očekávala i od filmu Takoví jsme byli. Jsem však mírně zklamána. Herci byli výborní, titulní píseň je nádherná, politika jako skoro stěžejní téma v romanticko-dramatickém příběhu zaujme, ale jako celek mě tento snímek až tak neoslovil. Nekonaly se výbuchy emocí, dokonce i ten konec mě nechal chladnou. Škoda.(16.9.2012)

• dopitak

Nejslavnější oskarová nuda, co jsem kdy viděl. Solidní dabing (NOVA 1995) nezachrání banální a směšně vyznívající dialogy. Dokoukáno spíše z úcty než ze zájmu.(21.11.2010)

• - Marvin Hamlish, Alan Bergman a Marilyn Bergman získali Zlatý glóbus za nejlepší píseň k filmu. Skladba, která jim ocenění zajistila, nesla název „The Way We Were“. (Terva)

• - Warren Beatty odmítl hlavní roli v tomto filmu. (džanik)

• - Film odmítl režírovat Peter Bogdanovich, který později svého rozhodnutí litoval. (Pavlínka9)