Takoví jsme byli

• slovenský

Takí sme boli

Drama / Romantický

USA, 1973, 118 min

Nepříliš poutavé, nepříliš romantické. Avšak nikoliv nudné a herecký výkon MechaStreisandy je opravdu výjimečný. Přesto, jedno skouknutí je akorát.(3.1.2016)

Příběh, který se od začátku hroutí a odvíjí příliš kostrbatě, přičemž ke konci je bohužel skoro až otravný. Škoda, protože romantická linka navozena v první půlce má potenciál a fungovala by dobře i dál, nebýt přepolitizované druhé poloviny, kde není řečeno prakticky nic a chodí se v bludném kruhu.(24.11.2008)

Přenádherný Hubbell, kudrnatá K-K-K-Katie... Kdo by kdy řekl, že se takto na první pohled rozdílné typy mohou přitahovat. Dodnes jsem si ovšem nedovedla představit ani Roberta a Barbru na jednom plátně. Ale ono to funguje. A jak! Ano, občas jsem si sice vzpomněla, jak Chuck Palahniuk v jedné ze svých povídek psal "...většina lidí vás nejradši tluče při skladbách Color Me Barbra, The Way We Were,...", ale jakmile Barbra pronesla své "Your girl is lovely, Hubbell," vše bylo zapomenuto...(20.2.2009)

Včera jsem film viděl už potřetí avšak s velkým časovým odstupem. A ke svému údivu jsem zjistil, že tak nějak vyčpěl. Zůstal jen Redford, Barbra a nezapomenutelný hit Way We There... To politické kolem mně něajk nebralo a rušilo. Ovšem to jiskření mezi úvodní dvojicí bylo fantastické! Souhlasím, že pokud existují nějaké TOP filmové páry Robert s Barbrou budou zcela jsitě v TOP Five! Z toho filmu na mne dýchla nostalgie ale spíše než na léta válečná tak na osmdesátky, kdy u nás kupodivu mohl běžet...Nedivím se, že po tomto filmu byl Redford sexysymbol. Mně se z jeho charisma málem kolena klepala také a to nejsem žena! .-) Palec nahoru za skvělý dabing Pavla Soukupa a Simony Stašové! Dnes už je to ale jen za 3 scénáře. * * *(16.4.2016)

Výborně natočený snímek zobrazující vztahy, ideály a představy o životě lidí jakéhokoliv věku jakékoliv doby. Do jaké míry můžeme bojovat za své ideály? Kdy je to boj za 'dobro', za změnu a kdy jenom otravování lidí? Dokážeme naslouchat ostatním? A stejně tak vztahy, vidíme, jak uboze a trapně působí snaha být s někým, kdo si s námi hraje. A naopak, jakou hloupost děláme, když zůstáváme s někým jenom proto, že nás má rád. Takových myšlenek a témat, která nás v normálním životě provázejí neustále, najdeme ve filmu spousty, Sydney Pollack je navíc podává takovým způsobem, že nás film baví a nesnaží se nám vnutit nějaké životní 'pravdy'. Jen nás povzbuzuje k přemýšlení, k prožívání příběhu spolu s postavami. A jak to všechno končí? Asi tak, jako na začátku... Vlastně, jako v běžném životě..(12.10.2010)