poster

Takoví jsme byli

 • USA

  Way We Were, The

 • slovenský

  Takí sme boli

Drama / Romantický

USA, 1973, 118 min

 • blackrain
  *****

  Úžasný herecký koncert, který ti dva před kamerou předvádějí. Ze začátku mi vadily Katiiny komunistické názory, ale pak jsem je úplně vypustila.(13.10.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Kromě duše se mi vždy na ženách líbily i nějaké ty vizuální záležitosti, ale nikdy mne nenapadlo, vybírat si partnerku podle její politické orientace. Ani nadaný buržoázní pohodář Hubbell si nevybral pracovitou komunistickou agitátorku Katie pro její lásku k Leninovi, ale v době těžkého mccarthismu si v takovém vztahu užili své. Nemohu o tomto snímku napsat, že jsem se při jeho sledování bavil, ale také nemohu popřít velmi interesantní ponor do hlubin mezilidského vztahu.(29.7.2013)

 • Freemind
  **

  Takové mrhání skvělými herci, skvělou režií a kamerou by mělo být trestné. "The Way We Were" je skvostně natočený film na hliněných nohách jednoho z nejhorších scénářů, jaké jsem kdy viděl - a to i v retardované kategorii romantických dramat (!). Dialogy místy připomínají ságu "Soumrak", mnoho scén je bezúčelných, nic nevysvětluje, nikam neposouvá děj, nejitří emoce. Příšerné jsou taky ústřední postavy - idealizovaný árijský übermensch, spanilý atlet-literát a děvkař versus uječená, vztahovačná a citově nevyrovnaná komunistická aktivistka. Nechápu, jak tahle kombinace mohla fungovat v 70tých letech, ale vím, že dnes je už těžce mimo mísu. Naprostá ztráta času.(10.3.2013)

 • Elyssea
  ****

  Film na který jsem moc mladá. Herecký koncert Barbry a Roberta, který si ráda zopakuji, ale asi až za pár let.(13.10.2010)

 • danecek24
  ****

  31. Zlatý Glóbus za rok 1973 - cena (1) - *Nejlepší filmová píseň - "The Way We Were" - Hudba Marvin Hamlisch, text Alan Bergman, Marilyn Bergman + nominace (1) - Nejlepší herečka (drama) - Barbra Streisand(3.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace