Takoví jsme byli

• slovenský

Takí sme boli

Drama / Romantický

USA, 1973, 118 min

Úžasný herecký koncert, který ti dva před kamerou předvádějí. Ze začátku mi vadily Katiiny komunistické názory, ale pak jsem je úplně vypustila.(13.10.2010)

Kromě duše se mi vždy na ženách líbily i nějaké ty vizuální záležitosti, ale nikdy mne nenapadlo, vybírat si partnerku podle její politické orientace. Ani nadaný buržoázní pohodář Hubbell si nevybral pracovitou komunistickou agitátorku Katie pro její lásku k Leninovi, ale v době těžkého mccarthismu si v takovém vztahu užili své. Nemohu o tomto snímku napsat, že jsem se při jeho sledování bavil, ale také nemohu popřít velmi interesantní ponor do hlubin mezilidského vztahu.(29.7.2013)

• Freemind

Takové mrhání skvělými herci, skvělou režií a kamerou by mělo být trestné. "The Way We Were" je skvostně natočený film na hliněných nohách jednoho z nejhorších scénářů, jaké jsem kdy viděl - a to i v retardované kategorii romantických dramat (!). Dialogy místy připomínají ságu "Soumrak", mnoho scén je bezúčelných, nic nevysvětluje, nikam neposouvá děj, nejitří emoce. Příšerné jsou taky ústřední postavy - idealizovaný árijský übermensch, spanilý atlet-literát a děvkař versus uječená, vztahovačná a citově nevyrovnaná komunistická aktivistka. Nechápu, jak tahle kombinace mohla fungovat v 70tých letech, ale vím, že dnes je už těžce mimo mísu. Naprostá ztráta času.(10.3.2013)

Film na který jsem moc mladá. Herecký koncert Barbry a Roberta, který si ráda zopakuji, ale asi až za pár let.(13.10.2010)

31. Zlatý Glóbus za rok 1973 - cena (1) - *Nejlepší filmová píseň - "The Way We Were" - Hudba Marvin Hamlisch, text Alan Bergman, Marilyn Bergman + nominace (1) - Nejlepší herečka (drama) - Barbra Streisand(3.1.2009)