Takoví jsme byli

• slovenský

Takí sme boli

Drama / Romantický

USA, 1973, 118 min

„Chcel si to ukončiť ako džentlmen. Dobre. A teraz choď.“ Fanklub „Zabime Barbru“ je jedna vec, filmy z dielne Sydneyho Pollacka a Roberta Redforda druhá. Čoho je v THE WAY WE WERE viac? ... Pôsobivý a silný príbeh stojí na príjemnej atmosfére (nevyhýbajúcej sa ani závažnej politickej situácii) a vynikajúco napísaných rolách ako pre Redforda (v ktorom sa oveľa viac, než na čo vyzerá), tak i Streisandovú. Spolu im to pristane a vám pristane tento film. Choďte do toho, dnes už Pollack takéto filmy nerobí a trúfam si povedať, že už robiť ani nebude. Hoci nejaká labutia pieseň...(5.7.2007)

• WANDRWALL

Hledání patří k čipernému a vnímavému mládí. Po čase se ukáže jak se třeba za deset let vytvarovali jejich povahy, jaké nabrali zkušenosti.(15.8.2010)

Kromě duše se mi vždy na ženách líbily i nějaké ty vizuální záležitosti, ale nikdy mne nenapadlo, vybírat si partnerku podle její politické orientace. Ani nadaný buržoázní pohodář Hubbell si nevybral pracovitou komunistickou agitátorku Katie pro její lásku k Leninovi, ale v době těžkého mccarthismu si v takovém vztahu užili své. Nemohu o tomto snímku napsat, že jsem se při jeho sledování bavil, ale také nemohu popřít velmi interesantní ponor do hlubin mezilidského vztahu.(29.7.2013)

Bez těch skvělých herců by to bylo sotva poloviční. Redford i Streisandová jsou tu fakt přirození a jedině díky tomu vás film vtáhne. Téma je totiž dost politické, ale na druhou stranu nejde až tak do hlubky. K McCarthysmu bych potřeboval ve filmu vykreslit větší paranoiu, aby mě to téma zajímalo. Proto se mi zde více líbila první půlka. Každopádně jako film o partnerském soužití lidí s protikladnými povahami je to super.(13.10.2010)

Stokrát omielané, niekedy mi tu proste chýba medzi-hodnotenie na filmy pri ktorých si môže človek zuby vylámať a aj tak nevie či dať tri alebo štyri.Ústredná dvojka je moc fajn, určite skolila a ešte skolí nejedno srdce, no na mňa až tak nezapôsobilo to ostatné okolo toho. 70%, viac k tomu nejako nemám chuť dodávať.(24.8.2008)