poster

Takoví jsme byli

 • USA

  Way We Were, The

 • slovenský

  Takí sme boli

Drama / Romantický

USA, 1973, 118 min

 • tron
  ****

  „Chcel si to ukončiť ako džentlmen. Dobre. A teraz choď.“ Fanklub „Zabime Barbru“ je jedna vec, filmy z dielne Sydneyho Pollacka a Roberta Redforda druhá. Čoho je v THE WAY WE WERE viac? ... Pôsobivý a silný príbeh stojí na príjemnej atmosfére (nevyhýbajúcej sa ani závažnej politickej situácii) a vynikajúco napísaných rolách ako pre Redforda (v ktorom sa oveľa viac, než na čo vyzerá), tak i Streisandovú. Spolu im to pristane a vám pristane tento film. Choďte do toho, dnes už Pollack takéto filmy nerobí a trúfam si povedať, že už robiť ani nebude. Hoci nejaká labutia pieseň...(5.7.2007)

 • WANDRWALL
  **

  Hledání patří k čipernému a vnímavému mládí. Po čase se ukáže jak se třeba za deset let vytvarovali jejich povahy, jaké nabrali zkušenosti.(15.8.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Kromě duše se mi vždy na ženách líbily i nějaké ty vizuální záležitosti, ale nikdy mne nenapadlo, vybírat si partnerku podle její politické orientace. Ani nadaný buržoázní pohodář Hubbell si nevybral pracovitou komunistickou agitátorku Katie pro její lásku k Leninovi, ale v době těžkého mccarthismu si v takovém vztahu užili své. Nemohu o tomto snímku napsat, že jsem se při jeho sledování bavil, ale také nemohu popřít velmi interesantní ponor do hlubin mezilidského vztahu.(29.7.2013)

 • Superpero
  ****

  Bez těch skvělých herců by to bylo sotva poloviční. Redford i Streisandová jsou tu fakt přirození a jedině díky tomu vás film vtáhne. Téma je totiž dost politické, ale na druhou stranu nejde až tak do hlubky. K McCarthysmu bych potřeboval ve filmu vykreslit větší paranoiu, aby mě to téma zajímalo. Proto se mi zde více líbila první půlka. Každopádně jako film o partnerském soužití lidí s protikladnými povahami je to super.(13.10.2010)

 • Tomco
  ***

  Stokrát omielané, niekedy mi tu proste chýba medzi-hodnotenie na filmy pri ktorých si môže človek zuby vylámať a aj tak nevie či dať tri alebo štyri.Ústredná dvojka je moc fajn, určite skolila a ešte skolí nejedno srdce, no na mňa až tak nezapôsobilo to ostatné okolo toho. 70%, viac k tomu nejako nemám chuť dodávať.(24.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace