poster

Takoví jsme byli

 • USA

  Way We Were, The

 • slovenský

  Takí sme boli

Drama / Romantický

USA, 1973, 118 min

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $49,919,870Tržby Celosvetovo $-(9.5.2010)

 • gabin(a)
  ***

  Viděla jsem podruhé a ubírám hvězdu. Mezi dobou, kdy jsem vychvalovaný film viděla poprvé a kdy teď podruhé, uplynula pěkná řádka let a Streisandová neskutečně užvaněná ve všech filmech mi začala lézt na nervy, i jako zpěvačka. Zato jsem ale začala mít ráda Redforda, i proto, že udělal něco smysluplného a vypiplal filmový festival Sundance. V době, kdy byl všude vyzdvihován jako největší krasavec, se mi vůbec nelíbil. Na druhou stranu mi ale nikdy nevadil jako herec, v Butch Cassidy....a v Podrazu byl perfektní. Teď ho beru pro jeho uměřené herectví a myslím, že v tomhle filmu byl právě takový, jak se mi teď na stará kolena líbí. Velmi civilní, uměřený a trochu smutný. Pokud jde o film samotný, nebyl, aspoň pro mě, dost dobrý na to, aby "přebil" tu moji averzi ke Streisandové, abych se do něj ponořila a řekla si: tak to je teda velký příběh! To musím vidět znovu! Neřekla jsem si to před x lety v kině a teď už vůbec ne.(21.10.2010)

 • zette
  **

  Velke zklamani. Dvouhodinova nuda ve hvezdnem obsazeni plna prazdnych plku. Spatny dabing nicemu neprida.(12.10.2010)

 • Aleee89
  ****

  Spouštějícím elementem pro to, abych se podívala na tenhle film, byl kdysi dávno seriál Sex ve městě. Těšila jsem se hodně, protože tamější scéna, která variovala závěrečnou scénu z tohoto filmu, mi z paměti doteď nevymizela, byla nabitá emocemi a mi se chtělo řvát. Něco podobného jsem očekávala i od filmu Takoví jsme byli. Jsem však mírně zklamána. Herci byli výborní, titulní píseň je nádherná, politika jako skoro stěžejní téma v romanticko-dramatickém příběhu zaujme, ale jako celek mě tento snímek až tak neoslovil. Nekonaly se výbuchy emocí, dokonce i ten konec mě nechal chladnou. Škoda.(16.9.2012)

 • dopitak
  **

  Nejslavnější oskarová nuda, co jsem kdy viděl. Solidní dabing (NOVA 1995) nezachrání banální a směšně vyznívající dialogy. Dokoukáno spíše z úcty než ze zájmu.(21.11.2010)

 • - Marvin Hamlish, Alan Bergman a Marilyn Bergman získali Zlatý glóbus za nejlepší píseň k filmu. Skladba, která jim ocenění zajistila, nesla název „The Way We Were“. (Terva)

 • - Warren Beatty odmítl hlavní roli v tomto filmu. (džanik)

 • - Film odmítl režírovat Peter Bogdanovich, který později svého rozhodnutí litoval. (Pavlínka9)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace