Chobotnice z II. patra

The Octopuses from the Second Floor

(festivalový název)

Rodinný / Komedie

Československo / Západní Německo, 1986, 92 min

Spolu s Lucii dalsi dvoudilny film, ketry dokazal vytezit maximum z pritomnosti formelakovych postav - dokonala rodinna podivana.(3.8.2002)

Prostě paráda. Geniální scénář i skvělé trikové zpracování Zelené a Modrého... Část filmu se točila u opravdového moře a tak to na člověka dýchá opravdovostí. Ovšem to co se pak dělo na Čertovce dodalo filmu až Vorlíčkovský šmak. I když možná tohle převzalo část nápadů z Lucie postrachu ulice, mně se tohle skoro líbilo víc. Nelze opomenout ani parádní hudbu. Kdykoliv to vidím, chytne mně to za srdce. Nejen, že to člověka vrací zpět, ale Zelená a Modrej prostě fungují dál a stále baví! * * * *(16.12.2013)

Chobotničky - to nejlepší z formelíny, co malé dítě o Vánocích mohlo v televizi potkat.(24.12.2011)

Moje dětsví, tohle jsem si pouštěl jako malej prakticky furt. No posuďte animace je výborná, herci ujdou(i když postavy které hrajou mi přišli až moc sentimentální). Hudba je pro uši dobrá, ne že bych si jí nějak extra vybavoval ale vím že byla aspoň ucházející), a taková ta dětská atmosféra byla výborná. Je to prostě můj oblíbený film u kterýho si rád odpočinu.(12.12.2010)

K Žanetě přibyl brácha a místo Malého a Velkého jsou zde chobotnicky. Přesto je to zábavné i když Lucie byla lepší.(27.5.2014)