Chobotnice z II. patra

The Octopuses from the Second Floor

(festivalový název)

Rodinný / Komedie

Československo / Západní Německo, 1986, 92 min

Prostě paráda. Geniální scénář i skvělé trikové zpracování Zelené a Modrého... Část filmu se točila u opravdového moře a tak to na člověka dýchá opravdovostí. Ovšem to co se pak dělo na Čertovce dodalo filmu až Vorlíčkovský šmak. I když možná tohle převzalo část nápadů z Lucie postrachu ulice, mně se tohle skoro líbilo víc. Nelze opomenout ani parádní hudbu. Kdykoliv to vidím, chytne mně to za srdce. Nejen, že to člověka vrací zpět, ale Zelená a Modrej prostě fungují dál a stále baví! * * * *(16.12.2013)

Svým provedením zajímavý film určený spíše pro mladší diváky.(19.3.2005)

I po více než dvaceti letech zábavná a (nejen) pro děti přijatelná podívaná s vynikajícími triky.(23.12.2007)

Originální film pro děti. Když jsem byl malej, tak jsem měl modrýho a zelenýho docela rád, ale to už je dávno.(23.12.2008)

Ve svých třiadvaceti letech jsem poprvé viděl chobotnice celé. A nemohl jsem si pomoci, líbilo se mi to. Je to vtipné, milé a Bohdalová s Filipovským jako Modrej a Zelená nemají chybu... 80%(28.12.2013)

• - Na filme spolupracovali dve nemecké spoločnosti Bayerischer Rundfunk a Westdeutscher Rundfunk. (Raccoon.city)

• - Lodní laborantku Karin ztvárnila tehdy známá zpěvačka Markéta Muchová. Při postsynchronech ji však nadabovala Soňa Dvořáková, která zároveň propůjčila hlas i Valerii Chmelové, která ztvárnila pražskou průvodkyni. (funhouse)

• - V případě obou celovečerních filmů se jedná se o dvoudílný sestřih čtyřdílného TV seriálu z původně čtyřhodinové stopáže, za oběť padla druhá polovina druhého dílu a první polovina třetího (prázdniny u dědečka). (BoredSeal)