Chobotnice z II. patra

The Octopuses from the Second Floor

(festivalový název)

Rodinný / Komedie

Československo / Západní Německo, 1986, 92 min

Miluju tenhle dětský příběh. Je to moje srdcová záležitost. Pokaždé si ho v televizi užívám. Nemůžu se dočkat až rodinka vyjede na dovolenou, to se pak žačnou dít ty správné věci, kdy není nouze o bláznivé situace. Bez tohoto filmu si vánoční svátky neumím představit. Zedníčka jsem právě díky tomutou filmu začala mít ráda. Hodně mi připomíná mého vlastního otce.(27.12.2012)

• MarekT

Rozhodně musím pochválit vynikající Polákovu práci s dětmi (použil bych nejradši to zažité "dětský herec", nicméně pan režisér zastával názor, že nic takového neexistuje), stejně jako celkem slušnou animaci, jenomže bohužel, film jako takový mi ani v dětství moc neříkal.(6.9.2009)

Stará klasika. 60%(23.12.2009)

Měla jsem to ráda, měla.(29.5.2008)

Svým provedením zajímavý film určený spíše pro mladší diváky.(19.3.2005)

• - V případě obou celovečerních filmů se jedná se o dvoudílný sestřih čtyřdílného TV seriálu z původně čtyřhodinové stopáže, za oběť padla druhá polovina druhého dílu a první polovina třetího (prázdniny u dědečka). (BoredSeal)

• - "Ropnou skvrnu" v moři vytvořil štáb pomocí cocacolvého barviva, které je nezávadné pro život a drží se na hladině. (Triposukijan)

• - Když policisté vezou rodinu na výslech, postříká malý Honzík (Milan Šimáček) přední sklo auta. Auto zastaví, všichni vystoupí a policista (Oldřich Kaiser) začne utírat přední sklo zvenku, ne zevnitř. (ricky4)