Chobotnice z II. patra

Die Kraken aus dem zweiten Stock

The Octopuses from the Second Floor

Rodinný / Komedie

Československo / Západní Německo, 1986, 92 min

To už je let co jsem tuto pohádku z města o dvou kusech formelíny viděl poprvé. Ale je to stále stejně zábavné, ikdyž má naivita zmizela. Češi umějí točit dobré komedie. Jeden z mnoha důkazů této pravdy.(19.3.2005)

Miluju tenhle dětský příběh. Je to moje srdcová záležitost. Pokaždé si ho v televizi užívám. Nemůžu se dočkat až rodinka vyjede na dovolenou, to se pak žačnou dít ty správné věci, kdy není nouze o bláznivé situace. Bez tohoto filmu si vánoční svátky neumím představit. Zedníčka jsem právě díky tomutou filmu začala mít ráda. Hodně mi připomíná mého vlastního otce.(27.12.2012)

• MarekT

Rozhodně musím pochválit vynikající Polákovu práci s dětmi (použil bych nejradši to zažité "dětský herec", nicméně pan režisér zastával názor, že nic takového neexistuje), stejně jako celkem slušnou animaci, jenomže bohužel, film jako takový mi ani v dětství moc neříkal.(6.9.2009)

• Zíza

Tohle je snad jediná česká pohádka, kterou z hloubi duše nesnáším. Tu hvězdičku dávám za "animaci".(10.9.2010)

K z nás nechtěl mít tyhle chobotnatce v infans věku doma.....kdo....(15.10.2008)