Hra bez pravidel

Game without Rules, A

Akční / Krimi / Drama

Československo, 1967, 89 min

8/10 Prekvapive dobra kriminalka s chareaktery, ktere nejsou cernobile jako material tohoto snimku, se zakonitostmi, co neplati a podarenym scenarem vyhybajicim se chybam a klische, co do dneska vidame i v kolorovanych akcnich filmech. Mihne se tam i ceskoslovensky motoking Franta Stastny a docela mu to hrani jde ;]](15.1.2007)

• slunicko2

Zapeklitě složitý akční socialistický filmový kriminální mejdan.(6.9.2015)

Zdařilý film-noir, který by se klidně mohl postavit vedle svých mnohem slavnějších kolegů. Námět, scénář i režie si zaslouží velké uznání. A taktéž herecké výkony. Snad nejlepší film, ve kterém Svatopluk Matyáš hrál. Zdá se, že mnozí mu stále ještě neodpustili, že v roce 1985 létal nad přehradou, a tak kritizují jeho výkon ve Hře bez pravidel. Mám však dojem, že to není oprávněné.(10.4.2011)

Na české poměry dost drsná a dobře natočená akční kriminálka. Adamíra, Kryzánek a v menší roli Menšík skvělí, Matyáš nebyl tak dobrej, chtělo by to charismatičtějšího představitele, např. kdyby to hrál Cupák, nebo třeba Brzobohatý. Líbilo se mi i vyhýbání klišé, nejsou tu zlí ani hodní, a třeba jsem čekal, že když tu závodník František Šťastný hraje sám sebe (ne moc šťastná volba, moc mu to nejde), tak se mu nic nestane... Mohlo to bejt ale barevný. Pak by se to mohlo klidně rovnat západním kriminálkám té doby. I když ta černobílá dělá určitou atmosféru...(19.3.2010)

Ojedinělý počin v československé kinematografii - akční kriminálka, která se povedla. Název přesně vystihuje podstatu příběhu. Nejsou tu hodní a zlí, jsou tu lidi. Téměř u nikoho si nemůžeme být jisti, jestli v tom taky nejede. Navíc je tu skvěle vyvážena akce s psychologickým rozborem (přeževších) postav. Závěr je navíc taky netradiční, ale rozhodně to není jediné klišé, kterému se tvůrci zdatně vyhli. Určitě jedna z nejlepších českých kriminálek.(15.1.2007)

• - Role motocyklového jezdce se zhostil profesionál František Štastný, mistr světa silničních motocyklů. (M.B)