Kačenka a strašidla

Katja und die Gespenster

Pohádka / Komedie

Československo / Německo / Rakousko / Švýcarsko, 1992, 84 min

• Davies182

Rád trávím na CSFD chvíle rozpomínáním, jaké filmy jsem viděl v ranném dětství. Na tři podivná "strašidla" z Kačenky jsem nezapoměl, jen název se mi za šedými mozkovými závity někam ztratil... Jde o milou, avšak kvůli zvláštní režii poněkud nudnou pohádku pro malé caparty.(29.5.2009)

• cariada

Hovadina ,které jsem nikdy nepřišel na chut. Tohle opravdu není pro mě. Herecké obsazení je děsné a celé je to moc umělé.(25.8.2008)

• Djkoma

Kačenka a strašidlá je pohádečka, která muže bavit v 5-8 letech, ale pak upadne do zapomění.(7.1.2006)

Když jsem byl malý, měl jsem tenhle film moc rád. Oproti jiným filmům obdobného žánru není vůbec špatný. A dokonce v něm bylo něco... kouzelného.(18.2.2009)

Neodolatelný dětský film, neodolatelná strašidla - šílená Berta, kterou skvěle zahrála Jiřina Bohdalová, vynikající dr. Caligari v podání ještě lepšího Svatopluka Beneše a krásná Elvíra v podání princeznovské Evy Vejmělkové.(14.4.2008)