Kačenka a strašidla

Katja und die Gespenster

Pohádka / Komedie

Československo / Německo / Rakousko / Švýcarsko, 1992, 84 min

• Tommassi3

"Neléčil se ten dědek náhodou na psychiatrii ??" ;) Kterej dědek ?? Koprodukující český (Jindra) Polák ?? Nebo spíš obludně se pitvořící Bohdalka ?? Tak asi proto o ní zlí jazykové tvrdí, že je studená jako psí čumák..;)(6.7.2016)

Hezké, hezčí než díl druhý ..(29.5.2008)

Docela povedený filmeček, kde mi ale trochu vadila Kačenčina podnikavost a vůbec mi přišlo, že se Kačenka moc nepovedla. Jinak je to film opravdu hezký a jako malá jsem ho měla ráda, jen ta Kačenka...(23.2.2005)

Neodolatelný dětský film, neodolatelná strašidla - šílená Berta, kterou skvěle zahrála Jiřina Bohdalová, vynikající dr. Caligari v podání ještě lepšího Svatopluka Beneše a krásná Elvíra v podání princeznovské Evy Vejmělkové.(14.4.2008)

Jako dítě jsem to zbožňovala a doteď se mi to stále líbí. Vždycky jsem toužila stát se Kačenkou, dostat Dům hrůzy a spřátelit se s takhle dokonalými strašidly. Nejraději jsem měla dr. Caligariho, ale Evíra a Berta byly samozřejmě také perfektní. Film nepostrádá vtip ani napětí a mile pobaví. P.S.: Skvělá úvodní znělka!(30.11.2008)