poster

Kačenka a strašidla

 • Německo

  Katja und die Gespenster

Pohádka / Komedie

Československo / Německo / Rakousko / Švýcarsko, 1992, 84 min

 • cariada
  *

  Hovadina ,které jsem nikdy nepřišel na chut. Tohle opravdu není pro mě. Herecké obsazení je děsné a celé je to moc umělé.(25.8.2008)

 • NinadeL
  ****

  Labutí píseň oblíbených moderních koprodukčních pohádek tandemu Polák-Hofman. Dvojdílná Kačenka byla realizována podle námětu z pozůstalosti Oty Hofmana a stala se také poslední prací Jindřicha Poláka. Uzavřela tak jednu výraznou kapitolu českého filmu, která skrze osobitou optiku dětského světa přinesla na plátna a do televizí takové oblíbené seriály jako ten o detektivu Martinovi, Panu Tau, Lucii postrachu ulice, Chobotnicích z II. patra nebo o Návštěvnících. Z Heleny Vitovské se sice nestala druhá Žaneta Fuchsová, ale minimálně jako Kačenka o poznání herecky vyzrála po letech od svého prvního seriálu o Veverce. Dvojice rodičů v podání Schmitzer-Pehrová byla příjemně civilní, kdo si ale získal zaslouženou nejvýraznější pozornost byla samozřejmě trojice strašidel - Svatopluk Beneš jako magický doktor Caligari, Eva Vejmělková jako pikantní secesní dáma Elvíra a Jiřina Bohdalová jako bojácná psí čarodějnice Berta. Je tedy poměrně škoda, že se Kačenka nestala oblíbenou veteránkou televizních repríz a DVD dodnes chybí.(5.11.2011)

 • AngelAngie
  ***

  Hezké, hezčí než díl druhý ..(29.5.2008)

 • Davies182
  **

  Rád trávím na CSFD chvíle rozpomínáním, jaké filmy jsem viděl v ranném dětství. Na tři podivná "strašidla" z Kačenky jsem nezapoměl, jen název se mi za šedými mozkovými závity někam ztratil... Jde o milou, avšak kvůli zvláštní režii poněkud nudnou pohádku pro malé caparty.(29.5.2009)

 • rt12
  **

  Přemoudřelá nesympatická Kačenka s chápajícími rodiči a strašidly po Německu.(27.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace