Pan Tau není zrovna mou oblíbenou postavičkou, ale tento film je úplně jiný šálek kávy. Je to příběh herce, který hrál celý život pohádkovou postavičku, ale jeho vlastní život zrovna žádná pohádka není. Chlastá, je starý, všechno ho bolí a vůbec ho to na tom světě nijak nebaví. Má dceru i vnoučata, ale je protivný, neoblíbený. Do toho vstoupí při natáčení jeho dvojník, dublér, který má život rád a je veskze optimistou. Ten ho pak znovu naučí žít. Příběh je zpočátku dosti smutný a hlavně velmi realisticky podaný. Pak se to trochu vylepší, ale lidskost zůstává a ta mne bavila až do konce. Hodně mile mne překvapil "antihrdina", který znovu hledá cestu, kterou při rozesmívání dětí tak nějak ztratil. Šimánek není jen pan Tau, ale především dobrý herec. 80%(28.12.2014)

Kdo by neznal. Seriál se povedl. Navzdory tomu jde jen o průměr. 50%(18.12.2011)

• Jara.Cimrman.jr

Děda Tau padá ze střech, bojuje s ufony, dluhy a alkoholem? No, to je tedy nejen nářez, ale hlavně nuda a to si tato legenda nezaslouží. Kdyby v nevyužitých interiérech raději natočili to péčko, jak soudruh producent odvážně navrhoval, tak by to určitě mělo větší smysl. A ty sexy mimozemšťanky by si v tom určitě taky mohly zahrát.(27.12.2014)

Fenomén Pan Tau v hraném příběhu filmu o filmu. Místy vyprávění připomíná scénky z Trháku. Ovšem konfrontace obou hrdinů - pana Karáska a pana Nováka působí člověčensky. Samotný závěr nabízí zajímavou, i když možná očekávanou pointu.(27.12.2014)

• Jacinda

Nemám ráda pana Tau v žádné jeho podobě a nic na světě to nezmění. Další herecké obsazení bylo sice dobré,ale mě přijde, že tahle pohádkaprostě nemá myšlenku ani duši...(31.1.2009)