poster

Špatná výchova

 • Španělsko

  La mala educación

 • Slovensko

  Zlá výchova

 • USA

  Bad Education

 • Velká Británie

  Bad Education

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Španělsko, 2004, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ****

  Konečne som sa ohodlal poztieť si nejakého Almodovara a Zlá výchova určite nebola zlá voľba. Bizarný svet, prekvapivá forma, jednoduchý príbeh. Napriek jednoduchosti je však príbeh rozprávaný komplikovcane a núti premýšľať. Film postupne dávkuje prekvapenia, len konečná vysvetľovačka mohla byť trochu kratšia. Zaujímavé a originálne podané...(7.2.2007)

 • ninon
  *****

  Špatná výchova opouští typický Almodóvarův svět ženských hrdinek (který si zcela vynahradí v následujícím filmu Volver) a představuje komplikovaný příběh režiséra Enriqua a jeho kamaráda a lásky z dětství Ignacia. Almodóvar rozehrál výbornou partii filmu ve filmu, s autobiografickým pozadím a vrstvami filmové iluze.(23.5.2006)

 • heyda
  ***

  Můj první Almodóvar a obávám se, že i poslední. Né, že by to byl vyloženě špatný film, natočený a hudebně podbarvený je velmi vkusně, ale sledovat trampoty dvou trans-homosexuálů není nic pro mě. Navíc herecké výkony mi místy připomínaly jihoamerické telenovely. Příběh je docela dějově bohatý, což chválím, ale jak už jsem zmínil: Almodóvar je prostě režisér pro homosexuály a transsexuály - mě se prostě tento film vůbec nedotýká a moc mu ani nerozumím. Přesto kvality na 3 hvězdičky tam jsou, ale tímto komentářem se s Almodóvarem pravděpodobně loučím. 50%(10.3.2011)

 • Legas
  *****

  Vůbec jsem netušil, na jaký "žánr" se to vlastně hodlám dívat. Almodóvar + Gael García Bernal mi jako reklama více než stačili. A už úvodní titulky s "hitchcockovskou" hudbou mě decentně zmátly. Následně mě film s každou další minutou vcucával víc a víc. Struktura vyprávění mi přišla přímo fascinující; diváky záměrně plete a napíná. Vlastně na ní stojí většina pozitiv Špatné výchovy. Dobrá volba (bojím se říct nápad, aby mi někdo nevyjmenoval tucet filmů, které jsou vyprávěny podobným způsobem).(2.1.2007)

 • AngelAngie
  ****

  ...Gael je i coby ženská nesmírně sexy!(20.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace