Špatná výchova

Zlá výchova

Bad Education

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Španělsko, 2004, 101 min

Tak tady mi chyběla i elegance konceptu (viz níže Carne trémula). Kde se v Almodovarovi bere taková tvrdost, když zpracovává problém jemu tak blízký? Že by se tak zoufale snažil nepřehnat sentimentimentální srdečnost, kterou balancuje na hraně kýče, až jej zcela potlačil?(2.8.2009)

Můj první Almodóvar a obávám se, že i poslední. Né, že by to byl vyloženě špatný film, natočený a hudebně podbarvený je velmi vkusně, ale sledovat trampoty dvou trans-homosexuálů není nic pro mě. Navíc herecké výkony mi místy připomínaly jihoamerické telenovely. Příběh je docela dějově bohatý, což chválím, ale jak už jsem zmínil: Almodóvar je prostě režisér pro homosexuály a transsexuály - mě se prostě tento film vůbec nedotýká a moc mu ani nerozumím. Přesto kvality na 3 hvězdičky tam jsou, ale tímto komentářem se s Almodóvarem pravděpodobně loučím. 50%(10.3.2011)

Almodóvarův film opět o zamotaných vztazích a o sexuálním nutkání, tentokrát příběh pedofilního kněze a několika odrostlých homosexuálů, původně jeho dvou žáků a bratra jednoho z nich. Je to zajímavý a dost otevřený film ze života gayů, to pan režisér umí. Bohužel je ze života lidí, k nimž rozhodně nezískám kladný vztah, čímž je pro mne celý film o ničem. Ale cca 4% mužů se to bude asi líbit (a pak ještě intelektuálům, abych někoho neurazil:=)). Trailer je i zde na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/74-spatna-vychova-mala-educacion-la/videa/(15.8.2009)

...Gael je i coby ženská nesmírně sexy!(20.5.2008)

Souhlasím, ty titulky byly opravdu dobré a to i ty závěrečné. Jinak mi ta zápletka přišlá naopak dobře rafinovaná a vůbec celému filmu neuškodila, ba přímo naopak celý film oživila.(21.12.2004)