Špatná výchova

Bad Education

Bad Education

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Španělsko, 2004, 101 min

Kvalitna forma zial ale nezakryje slabsi pribeh, ktory nezachrania ani viditelne odkazy nielen na Hitcha...Osobne 2,5*(7.12.2004)

• Caelos

Nejhorší Almodóvar, co jsem viděl. Že je tam samý gay, to mi ani nevadí, ale tranďáky vyloženě nesnáším.(17.3.2009)

Nějaké Alodóvarovy filmy jsem viděl již kdysi dávno a nevěnoval jsem jim moc pozornosti. Teprve nyní asi dozrál čas, abych se mohl na takovéto filmy dívat. Špatnou výchovu jsem si pustil, když jsem měl na nějaký ten art film vysloveně náladu a dost mi sedla. Příběh se napínavým způsobem rozuzlovává po celou stopáž filmu, takže nás čeká každou chvíli nějaké to překvapení. Špatná výchova je také velmi vydařená po estetické stránce, téměř všechny záběry jsou uspořádány do líbivých barevných kompozic. Hudba tyto vizuální orgie skvělě doprovází. Bernal má odvahu, že si střihnul takovouhle roli, je to dobrý herec.(16.1.2007)

V podstatě nemám tomuhle filmu co vytknout, asi je pravda, že první půlka filmu působí silnějším dojmem, pravděpodobně hodně kvůli Bernalovi, kterej je jako ženská k nakousnutí. Nicméně mi nepřijde, že by tu Almodóvar nějak ztrácel dech, či trpěl tvůrčí krizí.(13.11.2011)

Docela slušný film Pedra Almodovara, o homosexuálech kteří se mají hodně rádi, a kteří vystupují na prknech, převlečeni jako ženy. Tento snímek je v některých částech šokující a velmi krutý. Herecké obsazení vynikající, známé španělské hvězdy filmového plátna Gael García Bernal (BABEL) a Fele Martínez (MLUV S NÍ) odvedli báječnou práci.(21.4.2007)

• - Psaní scénáře trvalo Almodóvarovi celou dekádu. Jako východisko mu posloužila autobiografická povídka, kterou napsal ještě jako teenager. (imro)

• - Muža čistiaceho Enriqeho (Fele Martínez) bazén si zahral sám režisér snímku Pedro Almodóvar. (mata8099)

• - Slavný režisér natočil svůj nejnovější opus za 8,5 mil. euro a investice se producentům samořejmě vyplatila, když například jen ve Španělsku diváci zanechali hned během prvního víkendu (19. – 21. 3. 2004) promítání 1,1 mil. eur v 158 kinech. (imro)