poster

Špatná výchova

 • Španělsko

  La mala educación

 • Slovensko

  Zlá výchova

 • USA

  Bad Education

 • Velká Británie

  Bad Education

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Španělsko, 2004, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  **

  Gayovský opus magnum, jehož jedinným kladem je Almodóvarovo režijní mistrovství. Opět ten film hýří barvami, jenže děj mě naprosto nezaujal (nuda) a finální kličky a vysvětlování (i když dobře vymyšlené a "sedící") to v mých očích pohřbilo úplně. Gael García Bernal může hrát sebevíc přesvědčivě, jenže stejně nejsem zvědavý na to, jak ho vojíždí důchodce.(28.12.2006)

 • swamp
  ****

  Pedro Almodóvar opět potvrdil, že ožehavá témata jsou mu blízká. Místy ovšem tento snímek o lásce, sexu a vraždě (o všem tak trochu jinak, než jsme zvyklí) nepřekvapuje, na což u tohoto režiséra nejsme zvyklí..přesto výborná podívaná!(18.7.2006)

 • dopitak
  ***

  Mám lehký pocit, že Almodóvar tak trošku vykrádá sám sebe. Po Vše o mé matce se i ve Špatné výchově vrací k tématu minoritních sexuálních orientací a některé scény až nápadně připomínají zmiňované o pět let starší dílko (třeba čekání před divadlem). Film je hodně zamotaný, španělská jména jednoduchosti děje nepřidají. Heterosexuální divák (myslím, že těch je ještě stále většina) může snadno nabývat dojmu, že prostě homo a trans jsou ty nejpřirozenější a nejtypičtější sexuality, co svět zná. Neříkám, že jsem s tím měl u Špatné výchovy problém. Jenom už po tom dnešním dvojboji a' la Pedro bylo té "jiné" sexuality až dost. Tak teda hurá za holkama!(10.11.2008)

 • mysicka
  ****

  možná v pokladech Pedra Almodóvara není tento klenot z nejzářivějších, ale i tak zůstává krásným a silným příběhem, na který mě baví koukat.. a nejvíc na Bernala.. jeho Chuan je tu ambiciózním hercem, synem, bratrem, milencem, ale hlavně bezostyšným manipulátorem a děvkou prodejnou s tváří anděla (Angela).. díky za takové filmy...:-)(31.5.2007)

 • Crocuta
  ****

  Málo platné, od Pedra Almodóvara jsem čekal po předchozích mistrovských kouscích přece jen víc - tenhle film mne neuchvátil zdaleka tolik jako ty před ním a ten po něm. Čtvrtá hvězdička spíše z úcty k režisérovy.(22.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace