poster

Špatná výchova

 • Španělsko

  Mala educación, La

 • slovenský

  Zlá výchova

 • anglický

  Bad Education

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Španělsko, 2004, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ***

  Almodóvarův film opět o zamotaných vztazích a o sexuálním nutkání, tentokrát příběh pedofilního kněze a několika odrostlých homosexuálů, původně jeho dvou žáků a bratra jednoho z nich. Je to zajímavý a dost otevřený film ze života gayů, to pan režisér umí. Bohužel je ze života lidí, k nimž rozhodně nezískám kladný vztah, čímž je pro mne celý film o ničem. Ale cca 4% mužů se to bude asi líbit (a pak ještě intelektuálům, abych někoho neurazil:=)). Trailer je i zde na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/74-spatna-vychova-mala-educacion-la/videa/(15.8.2009)

 • DaViD´82
  ***

  Pocta Mistrovi Napětí? Možná... Ovšem spíše než-li o kriminálku se jedná o další kvalitní studii netypických, ale opravdových vztahů z pohledu Pedro Almodóvara. Jednoznačným kladem jsou herci v čele s famózním Bernalem. Největším záporem scénář, který sice námětem zaujme, ale konečnou podobou v jaké je prezentován ve filmu již tolik ne.(30.6.2007)

 • Superpero
  **

  Gayovský opus magnum, jehož jedinným kladem je Almodóvarovo režijní mistrovství. Opět ten film hýří barvami, jenže děj mě naprosto nezaujal (nuda) a finální kličky a vysvětlování (i když dobře vymyšlené a "sedící") to v mých očích pohřbilo úplně. Gael García Bernal může hrát sebevíc přesvědčivě, jenže stejně nejsem zvědavý na to, jak ho vojíždí důchodce.(28.12.2006)

 • Fingon
  ****

  Jediný (ale obrovský) zápor tohoto filmu vidím v tom, že nepojednává o ženách, jak jsem si u Almodóvara zvyknul. Škoda...(19.4.2006)

 • dr.horrible
  ***

  Forma hitchcockovsky prepracovaná a ňou opradený bezemočný príbeh, ktorý mi moc nehovoril. 65%. PS: Čo sa týka Leonor Watling, pár sekundový záber z diaľky a bez slov, to u mňa nie je ani cameo(20.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace