poster

Šepoty a výkřiky

 • Švédsko

  Viskningar och rop

 • slovenský

  Šepoty a výkriky

 • anglický

  Cries and Whispers

Drama

Švédsko, 1972, 91 min

Režie:

Ingmar Bergman

Scénář:

Ingmar Bergman

Kamera:

Sven Nykvist

Producenti:

Ingmar Bergman

Kostýmy:

Marik Vos-Lundh
(další profese)
 • brit84
  **

  Škoda. Film o třech sestrách a jejich vzpomínání i současnosti mně vůbec nezaujal. Bergmanova linie je tu velmi patrná, ale záživnost a zajímavost jeho ostatních filmů se tu jaksi neuskutečňuje.(1.8.2012)

 • Sarkastic
  ****

  Zvláště těžký a depresivní film (i když toto lze napsat u nejednoho Bergmanova filmu). Ta atmosféra, která na diváka dopadá jako deka, z pod které se nejde vyhrabat, všudypřítomné dusno, výborné herecké výkony (všechny ženské hrdinky si zaslouží uznání, ale zvlášť musím zmínit Harriet Andersson-ta sice měla párkrát nájezd na přehrávání, ale vždy to zvládla ustát a za svoje nanejvýš působivé herectví si zaslouží potlesk ve stoje). Přesto režisérovi neodpustím tu jeho ležérnost, co se týče mužských postav, bez ohledu na to, jakou roli ve filmu měly (obecně nemám rád, když se něco ve filmu někam násilně „zašantročí“ a pak se to najednou objeví, jenom proto, že to chce daný tvůrce zrovna použít a na diváka nebere nejmenší ohled). Celkově slabší 4*.(8.4.2014)

 • curunir
  ****

  Aj keď tento film patrí medzi známe Bergmanove diela, mne sa veľmi nepáčil a musím povedať, že som veľmi zvažoval či mu dám 4*. Umieranie Agnes je naozaj vrcholnou scénou filmu, po ktorej však nasleduje už len prevažne nudná dobrá polhodina. Kamera Svena Nykvista je prvotriedna Vďaka snímaniu postáv na červenom pozadí sú zábery dokonale plastické.(2.11.2007)

 • Revanx

  Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(14.2.2009)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 : Kamera + 4 nominace: Nejlepší film, Režie, Kostýmy, Scénář(14.4.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace