5 hvězdiček za to, že Arabela ukázala kozy ok, tak teda 4.(12.2.2006)

Jedna z vyjimek, kera potvrzuje pravidlo neprilis kvalitnich detektiv v nasi kinematografii - tato je vsak nadprumerna a myslim si, ze ve sve dobe musela odradit spoustu stoparek od tohoto zpusobu dopravy.(25.7.2002)

No nevím, co proti této československé kriminálce někteří mají, ale mně se film líbil. Polský herec Marek Perepeczko předvedl velice dobrý výkon, který si určitě zaslouží uznání. Když jsem Smrt Stopařek viděl poprvé, byl jsem ještě docela malý a to vraždění mladých holek na mě dost zapůsobilo (teď nemyslím fakt, že je tam odhalená „Arabela“), ovšem své osobité kouzlo to má i teď po letech, přestože hlavně pronásledování a následné škrcení Dády vypadalo trochu komicky. Jinak má však příběh správnou atmosféru, která místy skvěle houstne, aby jí následovně vystřídala poněkud odlehčená pasáž. Tudíž určitě převládá spokojenost, kterou odměním nadprůměrným hodnocením. 70%(22.10.2015)

Dnes již legendární krimifilm. Ve své době šokoval drastickými scénami zavraždění stopařek a spoustu stopujících dívek jakmile uvidělo červený náklaďák Roman, utíkaly pryč. Dnes sice už tak šokující není, ale i tak je to velice dobrá a napínavá kriminálka s drsným koncem. Na syrovosti a autenticitě ještě nabírá fakt, že film je podle skutečné události.(30.1.2006)

ČT1 HD (4:3) - Námět, který se opírá o skutečné události, je z podstaty opovrženíhodný. Nicméně po té filmové stránce je Smrt stopařek hlavně díky charismatickému polskému herci dobře zvládnuta. 75%(4.2.2016)