Ještě dnes si dobře pamatuju, jak tenhle film zapůsobil na mladý holky stopující podél silnic. Díky na svou dobu dost odvážným násilnickým scénám si tenhle fil dobře pamatuju i já. Při setkání s tímhle typem náklaďáku na silnici, jsem si pak vždycky vzpomněl na "Stopařky".(25.10.2003)

100%(16.12.2011)

Každá matka by mala svojej dcére pustiť tento film. Aby jej ukázala, ako sa občas platí za blbosť. Alebo skôr preto, aby jej dokázala, že na každú blbku sa raz nájde mäsiar či poľský herec statnej postavy.(28.9.2012)

ČT1 HD (4:3) - Námět, který se opírá o skutečné události, je z podstaty opovrženíhodný. Nicméně po té filmové stránce je Smrt stopařek hlavně díky charismatickému polskému herci dobře zvládnuta. 75%(4.2.2016)

Jindřich Polák udržuje vysoký řemeslný standard i v krimi filmu. I když je pachatel známý, tak vykreslení jeho charakteru a vztah k okolí rozhodně nenudí. Jen ty odkryté údy stopařek na smětišti působily, jako by to byly figuríny...(14.12.2011)

• - Ačkoli Marek Perepeczko, který se věnoval kulturistice, na první pohled působil velmi robustně a brutálně, jeho vzezření bylo naprosto odlišné. Projevilo se to ve scéně, kdy měl Martu (Dagmar Patrasová) škrtit. Odmítal ji pořádně stisknout. Po její drobné slovní provokaci ji stiskl tak, že měla na krku otlaky několik dnů. (Dinsberg)

• - Polského herce Marka Perepeczka pro postavu vraha objevil režisér Polák v barandovské kartotéce a obsadil ho, protože uměl zahrát roli přesvědčivě. Perepeczko se kvůli filmu uvolnil na celé čtyři měsíce ze závazků ve Varšavě a režisér měl vyjímečně k dispozici herce po celou dobu natáčení, což by s československým hercem nešlo tak snadno. (BoredSeal)

• - V jedné ze scén vrah Charvát (Marek Perepeczko) navštíví kino, kde právě běží komedie Křidýlko nebo stehýnko (1976). Ve scéně však zazní jiný dabing, který byl pro film pravděpodobně účelově vytvořený. (Haller)