Jako malou mě rodiče odehnali od obrazovky a když jsem povyrostla, byla jsem pak tímhle českým thrillerem zklamaná - čekala jsem, že to bude mnohem drsnější:-). Na svou dobu každopádně solidní kriminálka s důrazem na psychologii vraha a ponurou "retro" atmosférou. Hodnoceno pohledem současného diváka - mírný nadprůměr. 60%(7.10.2009)

Na dobu vzniku docela kvalitni krimi.(7.9.2003)

Dnes již legendární krimifilm. Ve své době šokoval drastickými scénami zavraždění stopařek a spoustu stopujících dívek jakmile uvidělo červený náklaďák Roman, utíkaly pryč. Dnes sice už tak šokující není, ale i tak je to velice dobrá a napínavá kriminálka s drsným koncem. Na syrovosti a autenticitě ještě nabírá fakt, že film je podle skutečné události.(30.1.2006)

Ještě dnes si dobře pamatuju, jak tenhle film zapůsobil na mladý holky stopující podél silnic. Díky na svou dobu dost odvážným násilnickým scénám si tenhle fil dobře pamatuju i já. Při setkání s tímhle typem náklaďáku na silnici, jsem si pak vždycky vzpomněl na "Stopařky".(25.10.2003)

Tenhle film není žádnou velkou českou peckou, ale chválim ho za to, jak jasně, drsně a nekompromisně ukázal, co se může stát naivním ženám. Herecké obsazení je celkem dobré. Zbytek filmu nemá nějak žádné zvraty, pak už žádná zajímavost po ohavném zločinu není. Ve výsledku průměrná záležitost. Hodnotím na 50% = ***(3.12.2012)