Veselé Vánoce přejí chobotnice

• Západní Německo

Fröhliche Weihnachten wünschen die Kraken

Rodinný / Komedie

Československo / Západní Německo, 1986, 92 min

Jo chobotničky, mají své kouzlo, které je neopouští. Tento příběh je takový asi nejvíce smutný, vážný a ještě k tomu rozlučkový. I tak všechny postavy jsou stále stejně zajímavé. Boris Rösner hodně temný, přestože toho jeho postava tolik nenamluví, ale jeho výskyt vždy nastolí mírně děsivou atmošku a to se počítá. I ta Praha v tom vypadá tak nějak slušně. Jinak to působí celkově nejslaběji ze všech chobotničkových příběhů. 7/10(24.12.2012)

Seriál je součástí mého dětství, herci, kteří v něm hrají mě nepřestanou bavit a pokaždé se na vysílání takovýchto filmů těším. Mám je spojené s Vánocemi a pokud nemusím mezi svátky nikam chodit, tak zaparkujem s dcerkou před televizí a koukáme na pohádky :-)(25.8.2011)

Platí úplně to samé jako u Lucie a jejích formeláků, oba díly hodnotím jako jeden film. Tyhle dětské kultovní klasiky téměř nemají konkurenci.(16.9.2005)

Ten konec byl hroznej! Jak to Polák mohl dětem udělat, takhle je nechat trpět dívat se na roztékající se chobotničky :o)!(1.6.2009)

Vynikající komedie pro celou rodinu. Nejlepší film pana Poláka. Vždy když ho dávají v televizi s radostí jej shlédnu.(21.7.2005)

• - Jedná se o druhou část celovečerního sestřihu čtyřdílného TV seriálu z původně čtyřhodinové stopáže, za oběť padla druhá polovina druhého dílu a první polovina třetího (prázdniny u dědečka). (BoredSeal)

• - Ve scéně shození klavírů do Čertovky je možné na okamžik zahlédnout konstrukci, na které je nástroj zavěšený. (Jirka_Globus)

• - Laďka Kozderková s Vlastimilem Bedrnou, kteří hráli manžele v lóži ND, byli manželi i ve skutečném životě. (funhouse)