Veselé Vánoce přejí chobotnice

• Západní Německo

Fröhliche Weihnachten wünschen die Kraken

Rodinný / Komedie

Československo / Západní Německo, 1986, 92 min

Co by to bylo za pravou vánoční náladu bez "Chobotniček"?(7.11.2008)

Krásná vánoční atmosféra filmu, jenom dolaďuje tu moji vánoční atmosféru :)(19.12.2004)

"Gól !!" - "Jé, to byly jesle !! To byly jesle !!" Nejsou jesle jako jesle, že ?! ;) Vánoční sequel znovu vzniklý sestřiháním té původní série, o koledu lepší než první film.. Silné finále..(26.12.2016)

Chobotničky já můžu, na jakýkoliv způsob:-) 85%(15.9.2010)

Seriál je součástí mého dětství, herci, kteří v něm hrají mě nepřestanou bavit a pokaždé se na vysílání takovýchto filmů těším. Mám je spojené s Vánocemi a pokud nemusím mezi svátky nikam chodit, tak zaparkujem s dcerkou před televizí a koukáme na pohádky :-)(25.8.2011)

• - Laďka Kozderková s Vlastimilem Bedrnou, kteří hráli manžele v lóži ND, byli manželi i ve skutečném životě. (funhouse)

• - Jedná se o druhou část celovečerního sestřihu čtyřdílného TV seriálu z původně čtyřhodinové stopáže, za oběť padla druhá polovina druhého dílu a první polovina třetího (prázdniny u dědečka). (BoredSeal)

• - Ve scéně shození klavírů do Čertovky je možné na okamžik zahlédnout konstrukci, na které je nástroj zavěšený. (Jirka_Globus)