Veselé Vánoce přejí chobotnice

• Západní Německo

Fröhliche Weihnachten wünschen die Kraken

Rodinný / Komedie

Československo / Západní Německo, 1986, 92 min

Asi to nejlepší, co bylo s těmato barevnýma chobotničkama natočeno.(15.9.2009)

Klasika s chobotničkami, ale mě se nikdy tyto filmy moc nelíbily. Ovšem scénář a herecké výkony jsou velmi dobré.(26.12.2009)

Chobotničky já můžu, na jakýkoliv způsob:-) 85%(15.9.2010)

Chobotnicky jsou skvelym prikladem jak vyuzit necekane prostredky (tj. plastelinu) k dosazeni zajimaveho efektu - ovsem Lucie postrach ulice je v tomto ohledu jeste o stupinek vise.(25.7.2002)

Oživlé chobotničky připraví hodně milých a nemilých situací dvěma dětem a jejich nic netušícím rodičům, kteří mají před rozvodem. Jenže jsou Vánoce a i rozhádaní manželé najdou zase k sobě cestu zpátky, i přes rozřezaný nábytek a vyhozený klavír do Čertovky. Triky a animace hodně naivní a trhavá, legrace tak akorát, vánoční atmosféra pěkně zachycená a herci vystihli své role perfektně. Přesto je datum vzniku této rodinné, a i trochu smutné komedie, na filmu rok od roku stále víc nepříjemně znát. 60%(25.12.2011)

• - Laďka Kozderková s Vlastimilem Bedrnou, kteří hráli manžele v lóži ND, byli manželi i ve skutečném životě. (funhouse)

• - Jedná se o druhou část celovečerního sestřihu čtyřdílného TV seriálu z původně čtyřhodinové stopáže, za oběť padla druhá polovina druhého dílu a první polovina třetího (prázdniny u dědečka). (BoredSeal)

• - Ve scéně shození klavírů do Čertovky je možné na okamžik zahlédnout konstrukci, na které je nástroj zavěšený. (Jirka_Globus)