poster

Veselé Vánoce přejí chobotnice

 • Československo

  Veselé Vianoce želajú chobotnice

 • Západní Německo

  Fröhliche Weihnachten wünschen die Kraken

Rodinný / Komedie

Československo / Západní Německo, 1986, 92 min

 • MM_Ramone
  ***

  Československo zapádonemecká koprodukčná, veselá vianočná sci-fi rozprávka. Zdá sa to byť odvážna kombinácia, ale prekvapivo to celkom dobre šlape. Súrodenci z Prahy, Eva a jej mladší brat Honzík, prežijú divoké Vianoce s dvoma malými chobotnicami, ktoré si vymodelovali z podivnej hmoty, čo našli na dovolenke pri mori. Táto substancia je zdrojom obrovského množstva elektrickej energie. Chobotničky sú preto plné chuti do života. Lenže je im na stope aj tím vedcov, ktorí by ich chceli rozkrájať a využiť pri výrobe elektriny. "Fröhliche Weihnachten wünschen die Kraken"! ***(5.1.2013)

 • codeas
  *****

  Krásná vánoční atmosféra filmu, jenom dolaďuje tu moji vánoční atmosféru :)(19.12.2004)

 • blackrain
  *****

  Čiší z toho vánoční atmosféra a tu já mám ráda. Chobotnice tentokrát ve vánočním hávu. Výborná komedie pro celou rodinu, nejen pro děti. Pavel Zedníček a Dáša Havlová se k sobě náramně hodili.(15.12.2008)

 • Anglie
  ****

  Dětský kult.(24.4.2003)

 • kingik
  ***

  Oživlé chobotničky připraví hodně milých a nemilých situací dvěma dětem a jejich nic netušícím rodičům, kteří mají před rozvodem. Jenže jsou Vánoce a i rozhádaní manželé najdou zase k sobě cestu zpátky, i přes rozřezaný nábytek a vyhozený klavír do Čertovky. Triky a animace hodně naivní a trhavá, legrace tak akorát, vánoční atmosféra pěkně zachycená a herci vystihli své role perfektně. Přesto je datum vzniku této rodinné, a i trochu smutné komedie, na filmu rok od roku stále víc nepříjemně znát. 60%(25.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace