poster

Zítra vstanu a opařím se čajem

 • anglický

  Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea

Komedie / Sci-Fi / Válečný

Československo, 1977, 93 min

Kamera:

Jan Kališ

Hudba:

Karel Svoboda

Hrají:

Petr Kostka, Jiří Sovák, Vladimír Menšík, Vlastimil Brodský, Marie Rosůlková, Otto Šimánek, Valerie Chmelová, Josef Větrovec, Slávka Budínová, Zuzana Ondrouchová, Josef Bláha, František Peterka, Marie Drahokoupilová, František Vicena, Horst Giese, Jan Sedliský, Jiří Hanák, Ota Sklenčka, Jan Pohan, Karel Hábl, Miloš Vavruška, Pavel Spálený, Zdeněk Hodr, Gustav Opočenský, Svatopluk Beneš, Petr Nárožný, Viktor Maurer, Jan Přeučil, Ladislav Šimek, Štěpán Bulejko, Zdeněk Novotný, Elena Strupková, Jitka Zelenohorská, Vladimír Hrabánek, Jana Pehrová-Krausová, Miroslav Moravec, Jiří Lábus, Jana Hermachová, Vladimír Kratina, Vlasta Kleinová, Jan Kotva, Zdeněk Mlčoch, Josef Šebek, Bedřich Šetena, Jiří Lír, Vladimír Pospíšil, Žofie Veselá (Kanyzová), Jana Smrčková, Jiří Žák, Zdeněk Vondráček, René Gabzdyl, Milan Pěkný, Bert Schneider, Karel Bělohradský, Zdeněk Jelínek, Vladimír Navrátil, Eduard Pavlíček, Milada Karasová, Eva Kůsová, Josefa Křížová, Vladimír Mácha, Luděk Nešleha, Miloš Vávra, Petr Drozda, Karel Engel, Jaroslav Klenot, Ladislav Lahoda, Jindřich Sejk, Oldřich Semerák, Jaroslav Tomsa, Karel Vítek st., Jindřich Narenta, Julie Jurištová, Jiří Schmitzer, Jiří Hálek, Soběslav Sejk, Roman Skamene, Nelly Gaierová, Jiří Horák
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • erl
  *****

  Pole mne nejlepší film o cestování časem vůbec a ten Hitler panečku:):):).(20.10.2007)

 • gudaulin
  ****

  Jeden z nejoriginálnějších českých filmů a zároveň zdařilá komedie pracující s prvky časového paradoxu při cestování časem mnohem dřív než vznikla trilogie Návrat do budoucnosti. Skvělí herci (je těžké někoho vyzvednout, protože i štěky byly obsazeny prvotřídními hereckými esy jako byla Marie Rosůlková či Otto Šimánek v rolích amerických turistů). Nicméně Petr Kostka ve své dvojroli jednovaječných dvojčat jednoduše válí. Snad jen podoba Hitlera a jeho suity se mohla více podobat originálům. Dovolím si tvrdit, že kdyby něco podobného vzniklo ve velkém americkém studiu, zapsalo by se výrazně do filmových dějin. Celkový dojem: 85 %.(13.1.2007)

 • nascendi
  **

  Knihy Josefa Nesvadbu mám rád a niekoľko z nich ostalo v mojej knižnici aj po opakovaných čistkách. Predchádzajúce nemôžem povedať o Jindřichovi Polákovi, ani o Petrovi Kostkovi. Moje sklamanie z filmu, ktorý som si opakovane pozrel iba pre potvrdenie pôvodných dvoch hviezdičiek, bolo naplnené. Považujem ho za bezvýznamný film, ktorý sa iba obtrel o tematiku sci-fi a na komédiu by musel obsahovať násobky vtipných dialógov a situácií, než v skutočnosti obsahuje. Naďalej obhajujem právo, ktoréhokoľvek užívateľa udeliť tomuto filmu ľubovoľný počet hviezdičiek, aj keď takýto počin nedokážem pochopiť.(14.4.2012)

 • BoPo
  ***

  Kvalitné české sci-fi. No a časové skoky a paradoxy vo veľa českých filmoch nenájdete, ani v minulosti a ani dnes.(6.2.2010)

 • kingik
  ****

  Po zhlédnutí téhle scifi komedie jsem si uvědomil, že v oblasti scifi žánru máme opravdu co dohánět, ale pokud je scifi v tomto příběhu jen pouhou záminkou k rozehrání zajímavé černé komedie s prvky scifi a s elitním hereckým obsazením může nám i takový Tarantino závidět, protože tahle taškařice o změně chodu dějin, potažmo 2 světové války, tu byla dávno před jeho nepovedenými Hanebnými pancharty. A Adolf Hitler Františka Viceny stál za to a opravdu byl svému nechvalně známému předoobrazu k nerozeznání podobný, narozdíl od jiných filmových rádoby Hitlerů. Jindřich Polák režíroval s přehledem a ve velké formě. A nápaditý scénář Miloše Macourka se nezapře.(25.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace