poster

Zítra vstanu a opařím se čajem

 • anglický

  Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea

Komedie / Sci-Fi / Válečný

Československo, 1977, 93 min

Kamera:

Jan Kališ

Hudba:

Karel Svoboda

Hrají:

Petr Kostka, Jiří Sovák, Vladimír Menšík, Vlastimil Brodský, Marie Rosůlková, Otto Šimánek, Valerie Chmelová, Josef Větrovec, Slávka Budínová, Zuzana Ondrouchová, Josef Bláha, František Peterka, Marie Drahokoupilová, František Vicena, Horst Giese, Jan Sedliský, Jiří Hanák, Ota Sklenčka, Jan Pohan, Karel Hábl, Miloš Vavruška, Pavel Spálený, Zdeněk Hodr, Gustav Opočenský, Svatopluk Beneš, Petr Nárožný, Viktor Maurer, Jan Přeučil, Ladislav Šimek, Štěpán Bulejko, Zdeněk Novotný, Elena Strupková, Jitka Zelenohorská, Vladimír Hrabánek, Jana Krausová, Miroslav Moravec, Jiří Lábus, Jana Hermachová, Vladimír Kratina, Vlasta Kleinová, Jan Kotva, Zdeněk Mlčoch, Josef Šebek, Bedřich Šetena, Jiří Lír, Vladimír Pospíšil, Žofie Veselá (Kanyzová), Jana Smrčková, Jiří Žák, Zdeněk Vondráček, René Gabzdyl, Milan Pěkný, Bert Schneider, Karel Bělohradský, Zdeněk Jelínek, Vladimír Navrátil, Eduard Pavlíček, Milada Karasová, Eva Kůsová, Josefa Křížová, Vladimír Mácha, Luděk Nešleha, Miloš Vávra, Petr Drozda, Karel Engel, Jaroslav Klenot, Ladislav Lahoda, Jindřich Sejk, Oldřich Semerák, Jaroslav Tomsa, Karel Vítek st., Jindřich Narenta, Julie Jurištová, Jiří Schmitzer, Jiří Hálek, Soběslav Sejk, Roman Skamene, Nelly Gaierová, Jiří Horák
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kothy
  ****

  Skvělá česká sci-fi o cestování časem. Radikální hnutí v čele se Sovákem chce, aby Hitler vyhrál 2. světovou. Proto mu chtějí dát atomovou bombu. Celé se to ale zkomplikuje. Jak už to v komediích bývá.(1.2.2013)

 • Jinny
  ****

  Jediný problém tohohle filmu je v režii. Pro ty, které taky zklamala (v podstatě celý film visí jenom na scénáři), vzkazuju, že se měl točit americký remake. Nevzniknul jenom náhodou. Škoda...(21.5.2003)

 • Tom Riddle
  ****

  Čtyři dávám, ale jen kvůli tomu, že tam hrála moje maminka :-) Jinak bych dal o dvě míň.(17.7.2007)

 • gudaulin
  ****

  Jeden z nejoriginálnějších českých filmů a zároveň zdařilá komedie pracující s prvky časového paradoxu při cestování časem mnohem dřív než vznikla trilogie Návrat do budoucnosti. Skvělí herci (je těžké někoho vyzvednout, protože i štěky byly obsazeny prvotřídními hereckými esy jako byla Marie Rosůlková či Otto Šimánek v rolích amerických turistů). Nicméně Petr Kostka ve své dvojroli jednovaječných dvojčat jednoduše válí. Snad jen podoba Hitlera a jeho suity se mohla více podobat originálům. Dovolím si tvrdit, že kdyby něco podobného vzniklo ve velkém americkém studiu, zapsalo by se výrazně do filmových dějin. Celkový dojem: 85 %.(13.1.2007)

 • MM_Ramone
  **

  Som priaznivcom sci-fi a veľmi rád si vychutnávam príbehy vystavané na myšlienke cestovania v čase. Dokonca sa dá povedať, že obľubujem aj staršie československé filmy. No v tomto konkrétnom prípade ma to však nijak zvlášť nechytilo, aj keď to obsahuje všetky tri spomínané atribúty. Herecké obsadenie bolo na vysokej úrovni a predsa ma to nedokázalo vtiahnúť do deja. Herci boli fajn, scenár tiež nebol špatný, ale pohorelo to najmä na práci režiséra, pána Poláka. Keby to sfilmoval niekto iný, mohla to byť celkom parádna sci-fi komédia. Jindřich Polák bol dobrý tak akurát na točenie sprostostí o nemom podivínovi menom Pan Tau. **(11.9.2011)

 • - Ako interiér raketodromu použili filmári stanicu metra I.P. Pavlova. (Raccoon.city)

 • - Hitlerovi pobočníci prohlásili, že k útoku na Pearl Harbor došlo v 17:15, ve skutečnosti k útoku došlo v 17:48 (7:48 havajského času). (velkyvezir)

 • - Ve scéně, kdy zděšenému Hitlerovi (František Vicena) pustí dokument o prohrané nadvládě Německa, je použit střihový dokument vytvořený pro film, který doprovází také sugestivní hudba. Konkrétně se jedná o skladbu z filmu Tango Notturno (1937), kterou nazpívala hvězda tehdějšího němého filmu Pola Negri. (sator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace