Píseň za chudého chlapce

Drengene fra Skt. Judes

• Španělsko

Los niños de San Judas

Irsko / Velká Británie / Dánsko / Španělsko, 2003, 100 min

Takí bratia Džonovia a jemu podobní, nech skončia v pekle. Takýchto príbehov tu už bolo veľa, ale tento sa oplatí vidieť.(3.4.2015)

Přes svou neoriginalitu velmi působivý snímek. Jednoduchý, nicméně silný příběh, "atraktivní" prostředí církevní školy, solidní herecké výkony dospělých i dětských herců. Vytknout se dá snad jedině ta celková značná předvídatelnost, jinak jde o příjemné překvapení; kvalitní emoční ždímačka. 84%(13.7.2009)

To je tak, když se v církvi ukáže, na jedné straně, debil a na straně druhé, dobrý člověk. Film totiž vypráví o jedné církevní škole, kde vládne jeden církevní hodnostář, který má k debilovi hodně blízko. Pak tam ale dorazí církevní učitel a církevní rozepře můžou začít. Důkaz toho, že víra není předmětem církve, ale lidí. Především ti jí dávají obraz, kterým církev žije.(9.5.2011)

Skutečná událost, snaha šokovat ďábly v černých suknech, kteří brutálně týrají a znásilňují bezbranné chlapce. Je to smutné. Člověk by takovým samozřejmě hnedka dal moc rád ochutnat trochu vlastní medicíny. Ale asi už jsem viděl příliš mnoho filmů se stejnou nebo podobnou tématikou. Z onoho filmového hlediska to na všech pět nevidím. Kluci jsou dobří, ale k dokonalosti tomu schází ještě něco extra, jako mají Sleepers (1999) nebo třeba Dog Pound (2010).(20.2.2012)

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(10.5.2007)